Споделена история от Други

Мъже, защо винаги защитавате леките жени?
Много ми е било интересно, защо мъжете защитават леките жени. Била съм свидетелка на свестни момичета, не-дотам красиви, които обаче се държат достойно и от 10 мъже, 2ма ще ги оценят.

А ми прави впечатление как леките жени, особено ако изглеждат и по-добре, всички ги гледате в очите, държите се супер уважително с тях. и не бих казала, че го правите, защото очаквате секс. виждате, че няма да ви пуснат...
това винаги ме е дразнило...
значи ако се държим като к.....вета, всички много ни уважават.
ако се държим достойно, оценяване няма.
честно казано, не разбирам да стоя до мъжа на някоя, да го пипам по панталона, да го прегръщам... и накрая всички да кажат, че съм много честна и че съм просто ''по-общителна''.
яд ме е наистина. имам близка приятелка, която е супер свястно момиче, НООО нали не се държи като тъпа овца, винаги я пренебрегват.

Коментари

1.   Здравей, тези мъже, за които пишеш не са стока. Те са също толкова зле, колкото и жените, които харесват.

2.   За секса, това е така и никога няма да се промени! За съжаление.

3.   А така ли няма един мъжкар на място, който да постави к..ветата на мястото им?! и даоцени свестните момичета?

4.   Под вола теле..

5.   Нещо много ти куцат разсъжденията - можеш да си общителна и да не се държиш като "тъпа овца" и без да си лека жена и да пипаш някого по панталона.

Освен това много лесно се усеща кога един човек е наистина прям, общителен, любвеобилен и сърдечен, и кога всичко е предвзето с някаква цел. За какъв секс става въпрос? Просто всекиму е приятно да общува с някого, който излъчва топлота и сърдечност, а не някакъв сухар, който се държи дистанцирано и с това се мисли за много морален... Има си и психология на общуването, ако не си чувала - научна дисциплина, която се изучава няколко години.

Май изместваш фокуса на проблемите си - твоите и тези на приятелката ти, обвинявайки някого другиго за това. Ако въобще вдяваш какво искам да ти кажа...

Та това с "леките жени" го забрави - виж гредата в своите очи, преди да търсиш сламката в чуждите...

6.   Съгласна съм с N5. Мисля си, че ако дадеш твоята дефиниция на това що е "достойно" и що "леко" поведение, на всички ще им се изясни колко е прав/а.

7.   Подкрепям коментара на намор 1. Защитават ги колкото да им пуснат... а в случай, че не го направят, им слагат етикет - боклук, к*рва... от яд :)

8.   Аз пък не познавам мъже, които да се отнасят почтително с к*рвите. Напротив-може да искат секс от тях ама после ги правят на парцал. От друга страна тея момичета чакат добро отношение-това е парадоксът, не може да си к*рва и да искаш да те уважават...

9.   Аз съм интелигентен мъж, на когото най-добрите му приятели са също интелигентни мъже и то много, много свестни хора. За нас добрите, интелигентните, нежните и женствени жени са една класа над другите и точно към такива изпитваме интерес и точно на такива правим мили жестове. Не поставяй всички мъже под общ знаменател и не си мисли, че всички сме еднакви.

10.   автора на темата:според мен, всеки интелигентен човек може да прецени кое поведение е леко и кое не. между това да си много общителен, и да се държиш неморално, има разлика. когато видиш жена да общува с премерени обноски и адекватно поведение, ти става ясно на какво ниво е моралът й. с 2 думи, не може една жена да е толкова общителна, че да сяда в приятелите си, да им хвърля мазни погледи и да не се съобразява. явно има и мъже, като някои от коментиращите, които ги поставят на мястото им, но доколкото разбирам, повечето се държат добре, защото тези жени изглеждат лесни за секс.

11.   номер 5, искам да допълня, че си прав. да, личи си когато някой е прям и сърдечен, това е съвсем друг въпрос, повярвай, че не ми куцат разсъжденията :). въпросът ми беше, защо при явно леките жени (които очевидно не са прями и просто общителни) се получава едно добро отношение от страна на мъжете, които в много чести случаи пренебрегват точно тези общителни и сърдечни момичета за които споменаваш, за сметка на боклуците, които си лягат със всеки втори.

12.   Авторке, що ли ми се струва, че има вътрешно противоречие в тезите ти. От една страна твърдиш, че " не бих казала, че го правите, защото очаквате секс. виждате, че няма да ви пуснат...", а от друга " тези жени изглеждат лесни за секс". Та ( според теб) кое от двете е лекото поведение - флиртаджийското, при което се усеща, че ще си остане само на ниво хвърляне на белтъци и похотливи усмивки или другото, при което изглежда, че сексът с дадена жена би бил безпроблемен?

Това само потвърждава, че има крещяща нужда да дадеш твоята дефиниция на това що е това "леко" и що "достойно" поведение, за да получиш адекватен отговор. Не ми излизай с номера, че всеки интелигентен човек знаел що е той нещо, щото всеки вкарва различно съдържание в тия понятия.

13.   Аз съм мъж и не ги уважавам к***. Мен ме дразнят и съм си патил от тях.