Споделена история от Други

Човек не може да има всичко
Кажете ми, какво да правя? На 32 години съм, и съм сам... не ме разбирайте погрешно. Имал съм доста ПРИЯТЕЛКИ даже бях женен! Видял съм всичко в този живот. Живял съм без пари, даже нямах пари за цигари, но имах приятели И ПРИЯТЕЛКА.

А сега имам пари, хубава работа.... но НЯМАМ НИЩО ДРУГО?? Защо така става? Човек не може да има всичко. Знам!! Откакто ми се промени живота "към по добро"... станах много претенциозен искам всичко да е перфектно в човека до мен. А не виждам себе си.........

Коментари

1.   Така е, дай го малко по-свободно.
Намери време за почивка, пари винаги можеш да заработиш или да откраднеш.

Хората са друга стока ... трябва да даваш, за да получаваш. Забавлявай се с тези пари, те така или иначе винаги свършват. И, бъди откровен с хората. Късмет :)

2.   Здравей. И приятелят ми е така като теб. Все иска още и още и не е доволен от това, което има. Така че моят съвет е да спреш да бъдеш толкова претенциозен и да се радваш на това, което имаш. Само тогава ще се чувстваш щастлив. Идеални хора няма, така че обичай човека до теб какъвто е. Не е нужно да намираш кусури и да си измисляш проблеми. Приятеля ми сам си измисля проблемите и от там сам се депресира. Излишно е. Живей си живота. Радвай се на живота.

3.   Не се вземай толкова на сериозно, свали малко летвата...

4.   Здравей...
Може би просто не търсиш на правилното място.
огледай се, прецени обкръжението си, възможностите да срещнеш свястна жена в средата, в която си. ако виждаш, че там няма шанс просто търси другаде.
а относно претенциите - добре е да ги имаш.. стига да са все пак в някакви реални измерения:)
успех!

Шайн:)

5.   Мисля, че страдаш от социална изолация. И аз имам подобен проблем. Имаш пари, но тези покрай теб ако винаги са имали, не разбират човек, който е минал през това да няма за цигари. А ако се обърнеш към старата среда-вече не си като тях... интересите са ти други и начина на живот... И така нито риба, нито рак.

Обаче има и хора като теб. Общувай повече. Занимавай се с нещо, което ти харесва. Това ще те събере с др. хора, на които това им харесва. Бъди естествен, за да е приемат такъв, какъвто си. /Каза тя, дето има 1-2 приятелки и 0 гаджета, на 31./

При мен проблемът е, че тези от моя квартал с подобно мат. състояние работят по автомивки и магазини, а аз съм финансов директор, щото ми вървеше ученето... имам компания, обаче от хора, които са много по-свободни и материално задоволени от мен, мисленето им е по-различно./щото не работят от 19 год възраст и не са преживели моите проблеми... Аз следвах и работех, почти не спях с месеци... добре, че за най- добрата ми приятелка това няма значение.

6.   Имаш ли любим човек до себе си, който да те обича разбира и подкрепя? Ако няма такъв, може би това да е просто начин да избягаш от самотата си. Помисли, може би имам право. Аз поне затова го правя, за да доказвам на тези, които не искат да видят, че не са ме оценили колкото смятам, че заслужавам. Макар да съм наясно че каквото и да направя, който не иска да види, пак няма да види.

7.   А, забравих да ти напомня, че над 30 повечето хора са сериозно обвързани и не много отворени към нови приятелства. И ти вече не си лекомислено момченце, тичащо след всяко хубаво момиче. Изградил си се като личност, още повече щом си преживял и трудни времена, и неуспешен брак. Бабите са казали: момче/мома се лъже, докато е младо... ама ще те стигне пак сляпата неделя, не се бой... само че сега внимаваш повече, нормално е

От онази с 0 гаджета :)