Споделена история от Други

Ветеринарно въпросче
Моето въпросче е кратко и не цели да се вдигат бунтове и сражения в мрежата. Та той е Защо хората, които отказват да си кастрират домашния любимец наистина отказват? Отново повтарям не целя диспут, а прост отговор "Защотото така и така" моля те да са обосновани и смислени. Благодаря :)

Коментари

1.   Ти, ако беше куче хубаво ли щеше да ти е да те кастрират и никога да нямаш кученца?

2.   Номер 1, да не забравяме, че кучетата не са хора, не могат да разсъждават и да мислят и не водят социален живот. Едно кастрирано куче никога няма да се разгони и няма да му липсват кученца. Освен това кучетата страдат често от рак на матката и при раждане настъпват усложнения. Мъжките пък са агресивни, ако не са кастрирани. Добре е и за самото куче.

Според мен, хората които не искат да кастрират кучетата си трябва да плащат 200 лв. данък на година. Кастрацията да е безплатна за всички, които искат и да се плаща от данъците на тези, които не искат. Така само хората, които искат да развъждат расови животни ще имат сметка да не си кастрират кучетата и няма да имаме проблеми с бездомните кучета, които водят ужасен живот и са опастност за гражданите

3.   Аз отказвах да си кастрирам кучетата. Майка и дъщеря бяха, непородисти. Голямата като роди, зор видяхме да раздадем малките "пумиярчета", наложи се едното да си го оставим. В последствие, майката умря от старост, а дъщерята от рак на матката, защото не и позволихме да роди, а и не я кастрирахме.
Сега си имам котка, кастрирана и не съжалявам. Вече е на 7, надявам се още поне два пъти по толкова да доживее.

Надявам се, разбра аргумента ми, че понякога кастрацията е и полезна.

5.   ... ами защото стопаните на псетата са кучкари и искат да има все повече и повече псета наоколо и тяхното ако не се размножи (роди или оплоди) поне тройно, няма да спят спокойно. Няма значение къде ще се пласират псетата - дали някой ще ги купи от тях, ще ги подярят или просто ще ги оставят на улицата, просто нека има псета...

6.   Аз кастрирах моя заек. Четох, че за него така ще е по-добре, а и няма да прави бели. Истината е, че досега се чувствам някак виновна. Знам, че е тъпо, но е така. Него вече го няма (от друго умря на 3 години), а беше ракошно същество - идваше като викаш по име... усещах душата му... много ми липсва!

8.   Искам да кажа, че това, че не си кастрирам кучето не значи, че съм кучкар. Аз съм за кастрирането на бездомните кучета, но не мисля, че и домашните трябва непременно да се кастрират.

10.   Номер 8 - искам да кажа, че си кучкар. Бездомните кучета не са дошли от Космоса, а са дошли от хора като теб. Или се кастрира кучето, или се развъждат кученца. Ако вторите са пумияри, те завършват на улицата, където са вредни за гражданите.
И тък като доказахте, че не може сами да се контролирате, трябва обществото да ви контролира. 200 лв. данък за некастрирано куче, безплатна кастрация за всички кучета - с бележката от лекаря да освобождават от горния данък и прибиране на всички улични кучета. Който пусне кучета на улицата - 1500 лв. глоба и отнемане на домашното куче в полза на държавата. И така, докато не се възпитаме.
Кастрацията, особено за женските кучета, е много полезна - те страдат от рак на матката често, от синдрома на фалшивата бременност и се мъчат. Мъжките пък стават агресивни и заплождат некастрирани кучки - затова - кастрация и точка!

11.   Номер 10 бездомните кучета са дошли от безотговорни хора. Да раждат се кученца, но те са пумияри, само ако ние допуснем да се раждат пумияри. Аз никога не съм изхвърлял кучета на улицата и съм против това. Съгласен съм с вас да има безплатна кастрация и 1500 лв. глоба за тези които ги хвърлят. Иначе родителите които си изоставят децата не трябвали също да се кастрират?