Споделена история от Други

Ето кога ще се оправим в България !
Избрах да публикувам историята тук, тъй като сайта се посещава от много хора, и знам че повечето ще обърнат внимане на написаното по долу, и ще го споделят с близки, приятели, колеги...

Макар и само на 24г, стигнах до следния извод.
Какво сме Българите:като цяло хленчещ, мрънкаш, мързелив народ, който само се оплаква. Да така е, огледайте се вас, и другите около вас. Ние само хленчим като малки деца, и нищо не правим по въпроса....

Свикнали сме да гледаме в паницата на другия, но не и в нашата.... Мързи ни да работим, все като сме на работа, гледаме да кръшнем, да свием нещо, да скатаем... И в същото време се оплакваме как нямаме пари.... и даваме за пример, гермацни, италянци, французи, чехи, американци, и прочие, да но тези хора РАБОТЯТ по 12/15 часа на ден, който е бил на гурбед знае, докато ние гледаме се нещо, чаша, мезе, компания, пиване, хапване... но не и работа... е как няма да сме зле... Те за това имат пари.... А не като нас, нещо далаверка, нещо за здрасти да ти прибере 20лв и прочие...
Хора опомнете се...

Нека ви дам нагледен пример, защо сме на това дередже, всичко е затворен цикъл:погледнете колко е лесно.... (да в началото ще ни е трудно но това ще е докато свикнем)... Да кажем:бизнесмета (мутрата), както искате така го наречете, и не само той всеки който укрива данаци... всичко започва от там, укриването на данъци... В момента в който се укрият, държавата става ощетена.... следователно намалява хазната.... от нейна страна, вместо да бъдат увеличени заплатите на държавните служители, те биват намалени.... следователно на тези хора им се губи желанието за работа... После всички недоволстваме от лекари, полицай, и останалите държавни служители.... да но ако всеки си плаща данъците... те ще имат стимул за работа, ще живеят по добре.... а покрай тях и ние... сега се чудите къде сме часните служители къде са държавните...

Ето ви пример и те са хора като нас, и те имат нужди.... да кажем, аз вие държим магазин било то за дрехи, или за храна.... да те като имат пари ще влезнат при нас да си купят, ние от своя страна, пък ще си купим нещо друго, от друг магазин.. и по този начин пърите се въртят.. и така всички ще имаме... докато когато им орежат заплатите... ние ще недоволстваме, тъй като те нямат стимул за работа... по този начин те ще влязат в нашия магазин, и няма да се разглезят с храна... а ще купят най необходимото.... по този начин магазинчето ше е на загуба... то като затвори, ще освободи поне 2 ма работници, те ос своя страна пък, ще останат без работа... и няма да могат да си купят дрехи, по този начин и магазина за дрехи ще фалира, и той ще освобиди работник/ци.... И в един момент се получава свиване на пазара, от което страдаме всички.. написах ви го елементарно, защото искам само да ви го дам като пример.... за да можете да ме разберете... какво искам да ви кажа...

Тук някой може да попита ами полицайте къде са... Истината е че... може би ние сме ги довели до там да взимат подкупи, тъй като ние им предлагаме, а и те от своя страна взимат, тъй като заплатата им е 300 до 500лв а хранят семеиства... Тук ние народа пак сме виновни, защото ако хазната имаше и полицая щеше да има, и така той нямаше да вземе рушвет.. kогато спре пиян с някое АУДИ R8 или последната S-klasa и щеше да го задържи...

Тук ще се зачудите какво общо има рушвета с пяния спрямо нас... Ами представете си че полицая вземе подкупа пусне го пиян.... и на следващия светофар ние сме на зелено, а той е пян и дрогиран и не ни види.... Отиваме си от тоя свят.... както има много подобни случай... Хора замислете се, държавата сме НИЕ не е парламента нито герб.. те са само едни управляващи... Ние сме си виновни за това дередже... не те.... не ги защитавам, тъй като може би само те са правителството което направи нещо за нас, с нашите пари.... построй ни магистрали... и продължава да строй.... построй ни паркове в който може да се разходим без да ни е страх вечер, и куп други работи.... не ги хваля само отбелязвам, защото в момента се получава така че ни краде един ама поне знам колко, за разлика от миналите 100 каде не можем да им хванем спатийте...

Тук ще кажете примерно, аз съм на 25 с више и искам 2000лв заплата, е не става! Нито има стаж нито практика, въз основа на какво ги иска тези пари, това че имаш више не означвава че то ти носи автоматично 2000лв заплата, до 30 години човек работи за име, после името работи за него... Понякога искаме много а не можем да дадем и половината... на това което искаме... Нека се опитаме да бъдем малко по добри, не само към близките ни а и към околните. И нека да не очакваме да ни се върне! Ако някой съм го отекчил моля да ме извини!

Коментари

1.   Въпрос към собствениците на сайта - търсите ли редактори? Прави ми впечатление, че много от темите и коментарите към тях са написани с ужасно неграмотен правопис! Бъка от грешки, не само граматически, но и смислови! Вярно е, че е много материала за обработка и вероятно не ви достигат хора! Предлагам си услугите - безработен съм и разполагам с цялото време на света, спя малко! Връзката ми с интернет е перфектна! Ако проявявате интерес се свържете с мене по мейла, за да се уточним за заплащането!

Модератор - Ние не отговаряме за неграмотно написаните коментари - нито за граматическите, нито за смисловите грешки.
За труда ни няма финансово възнаграждение и всички модератори работим изцяло в полза на потребителите... по наше желание, разбира се. :)
Не търсим редактори, благодаря Ви за предложението.

2.   Една година ли я писа тая тема, бе авторе? В началото беше на 24 години, а в края стана на 25??? Фундаментален труд, .... така ме затрудни, че ползвах Гугъл преводачката, за да ти схвана мисълта! Една година преди изборите вече задръстихте мрежата с хвалебствия колко добре ни управляват и колко сме тъпи, мързеливи и неблагодарни! Само пари искаме, а нищо не работим! Какъв е извода? Пак да гласуваме за същите, щото както казваш : поне само един краде и му се знае името! Преди крадели 100 по 1 млн. , а сега само един, но 1 млрд.! Справедливо нали? ;))))

3.   Уникални открития си направил! :О:О:О:О Ок, така е, и? Какво като го написа това цялото нещо? Всеки нормален българин като пийне малко повтаря едно към едно това, което си написал ти. 6 милиарда хленчат, а 1 милиард ги поучават, че само се оплакват. Напомняш ми на една изключително глупава безработна приятелка с 8ми клас, която обвинява държавата в липсата на перспектива в живота й.

4.   А това твоето висше образование от къде го взе? Нека позная- някое платено колежче- я земеделско, я икономическо, което бълва неграмотни хора с нереални представи за заплата. Говориш ли перфектно поне 2 чужди езика? Участваш ли в различни неправителствени организации? Деен гражданин ли си? Ако не си- нямаш право да недоволстваш!

5.   Авторе осланяйки се на своя житейски опит мисля, че грешиш. Българина не е мързелив просто като работи произвежда по малко, защото условията на работа са такива. Човек който боядисва стена с валяк, боядисва много по малко квадратура от колкото този с пръскачка за боядисване. Европейците имат условия /пръскачки/, българите нямат. Щом българите ходят там и работят наедно с тях значи не ги мързи.
За нагледния ти пример пак грешиш, защото повечето българи не са съгласни с начина на разпределение на парите от хазната. С твоите примери ще обясня.
Полицаят, който изисква специално образование и работи на външни условия взема за труда си казваш 300-500лв, ромката и ромът народили 10деца вземат 700лв-1200лв месечно, без да се трудят. Щом хазната има за всички цигани, защо не отклони тея пари за хората дето се трудят за държавата. Така ще се задвижи и твоята система с въртенето на парите. Как ли ми така: Верно че се крият доста данъци, но ако на полицая и данъчния се плаща по-добре, те ще си вършат работата по добре с цел да я запазят, защото ако заплащането им е по добро ще има доста кандидати за тази работа и ще ги сменят при най малко провинение.
Колко са качествени магистралите ще разберем след време! Истината за хидровъзел "Цанков камък" разбрахме след време. В кой парк не те е страх вечер сама? Защото всички са пълни с бездомни кучета и бездомни хора.

№3 Приятелите си приличат щом приятелката ти е такава, какво да мислим за теб?

6.   Кое е по добре? Ппрез 80-те построяването на градските улици траеше един месец, а сега една година! Освен това, тия магистрали са построени за хората от западните държави, така че няма какво да ги хавалите. Пълно с безработни, които цяла година не могат да си намерят работа. Яжте асфалт. :-|

7.   Tова че в чужбина работят по 12/15 часа са пълни глупости.

8.   След 100 гд може да се оправим... Но така или иначе не ще го доживеем..

9.   Номер 4 защо да няма право да недоволства автора? Всеки има право да изкаже мнението си макар и само на Български език! Повечето хора нямат време за организации и подобни, защото бачкат по 12-13 (в добрите случаи) часа на ден, и като обърнат внимание на домакинската работа и на децата си за друго не им остава време! Ето това мислене-твоето мислене ме кара да се смея! Сега недоволствате всички от темата на човека но това, че не се познаваме лично не може да прикрие вашата истинска същност! Тя извира изпод написаните ви коментари! Колкото и да се опитвате да опровергаете човека, не можете. Аз отдавна съм се примирила със положението в нашата държава, но с хората и тяхното отношение-никога няма да мога се примиря!

10.   Изцяло съм съгласен с коментара на номер 2. Плоска и елементарна пропаганда като са примесени две три истини и един куп лъжи. Отдавна към правителствата работят щабове от психолози които разработват системи за контрол на масите като им зададе начин на мислене устройващ политиците. И това е един от тях - като непрекъснато се повтаря на хората, че те са виновни за положението, че са тъпи, лицемерни, злобни, мързеливи, ганьовци и т. н. и трябва едва ли не да си посипят главата с пепел и да гледат в земята.

11.   Абе, съжалявам авторе, но това което си написал изобщо не е вярно. Просто откритията ти изобщо не са открития...
Първото, което е, ние българите много добре знаем как биха се оправили нещата, но за съжаление нищо не зависи от нас, обикновените граждани. Не говори, кой колко работи, защото живея в чужбина и мога да ти кажа, че западнярите са хиляди пъти по-некадърни и мързеливи от нас, нали за това им трябват чужденци, да работят работата, която те не могат... Колко часа работят българите в България според теб, по 5 часа ли? Че даваш за пример, как в другите държави се работило по 10-12 часа. Кажи в коя държава е това, щото в повечето европейски държави повече от 9 часа е забранено да се работи, спазва се стриктно часовата почивка между два работни дена, а да не говорим, че никой не работи повече от 5 дена. Ако някой от българските гурбетчии го прави, го прави единствено за пари и на своя отговорност, щото пък алчността надделява в по-богатите държави.

Истината е , че ние българите гледаме винаги както ти си казал масата, кръчмите и дискотеките, защото за разлика от тях, ние умеем да се забавляваме. Омръзнало ми е от всеобщата болест алчност, която е завладяла целия свят, има я и в България, но там е много по-малка. Пожелавам ти успех и дано след 20 години вземаш хубава заплата, но запомни, това не става с тежък и упорит труд, става само с натягане и лизане. Ако не си такъв човек, все за 300 лв ще работиш...
Всеки знае как ще се оправят нещата, но нищо не зависи от нас.Чак толкова прост народ не сме, не подценявай българите...

12.   Родили сме се на Земята, някакви идиоти са решили да властват над нас на принципа "Разделяй и владей"-ето това са държавите. Патриотизмът е напълно излишно чувство. Радвайте се на живота, той е дар.

13.   Хехехехе, Цар Тиква се скара на комсомолците си, че не проявяват достатъчно активност в нета и заваляха глупостите из форумите, та чак до сподели.нет стигнаха! :) Мантри бол, ама факти никакви!

Това с криенето на данъци не е съвсем вярно. То е приоритет на големите акули, малките рибоци по правило гледат да си плащат, а и преките данъци никак не са високи. Да, ама любимото ти правителство добре се постара, за да ликвидира малкия и среден бизнес. Някога питали Мара Малеева ( съпруга на Тодор Живков и лекар по професия) как да се решат проблемите в здравеопазването в България, а тя им казала да закрият Правителствена болница. Такава "Правителствена болница" има и за големите фирми в данъчното, нарича се Дирекция "Големи данъкоплатци и осигурители". В нея случайни инспектори не работят и няма начин някой да размъти водата на фирмите, близки до властта. Ако искаш да спреш голямото укриване на данъци, закрий "Правителствената болница" в данъчното и дай акулите на редовите инспектори по места.

И по отношение на мързела тезата ти издиша! Как същите тия мързели, които тук само на маса ги бива, се скъсват от бач в странство? Имам преки наблюдения и за работата в държавния и частния сектор. И при едните и при другите дали ще върви добре работата, си зависи от преките ръководители, от способността им да си мотивират екипите и да се опълчат на безумните ( най-често в публичния сектор) щения на големите началници.

Относно магистралите, има да гонят Триглавата ламя с 50-тина километра по мои изчисления, а резерва, трупан от последните 3-4 правителства е опапан безвъзвратно.
ПП: Мантрите ти не минават на хората, чели книжки и след 4 клас!

14.   Номер 3 до номер 5- Не всички приятели си приличат, явно. Нямаш ли приятели, които ужасно много те дразнят с разсъжденията си? Аз имам магистърска степен от престижен европейски университет и съм се върнала да работя в България, не защото ми е кеф да живея в циганска държава, а защото осъзнавам, че на България и трябват млади, умни и способни хора. Сега получавам доста над средната заплата, но знам, че съм си я заслужила. Преди да замина работих 1 година като сервитьорка без образование, получавах 260 лв. и не съм се оплаквала, защото знех, че толкова съм заслужавала.

15.   Не №14 Приятели според мен са хората с който мислим и можем да разсъждаваме еднакво. Не може да ми бъде приятел някой, който смятам за много по прост от мен самия и не мисля, че събирането с приятели трябва са се превръща в кавга поради различни разсъждения. Това какво образование имаш не ме интересува особено много, преценям разума ти по начина на мислене и изказ. Щом мислиш, че е нормално сервитьорката в европейска държава, да взема 130евро заплата при еднакви цени на стоки и горива, значи не си много добре разсъждаваща, питам се как са се объркали да ти дадат диплом. Нима българската сервитьорка е по низша, по-малко работи от европейската, която взема 900 евро. Колко гориво може да си купи европейската и колко българската или европейската е с висше образование за сервитьорки.
Може заплатата си да си я заслужила, но какво си произвела или лапаш с големия черпак от продажбата на това, което произведе работникът в фирмата в която си. Началниците продавате труда на работника си на безценица, не осигурявате висококачествени машини за по голяма ефективност на труда, после ревете "ма те работниците толкова заслужават".

16.   "Ето кога ще се оправим в България"... ммм, кога де, че нещо не успях да открия отговора с писаниците ти, само разсъждения. Виж какво ще ти кажа - НЯМА СМИСЪЛ САМО ДА СИ ГОВОРИМ, ТРЯБВА ДЕЙСТВИЕ. Ако някой мисли да буди народа с приказки, но с нищо повече, направо да не си губи времето, няма смисъл.
Трябва да бъдем дейни, а не само да си приказваме. Лично аз ще изчакам да навърша поне 18 и съм решил яко да се филмирам по въпроса с патриотизма.
Чудя ли се дали не може веднъж да се обединим всички българи и да направим протест. Не да се делим - па учители, па шофьори, па млади, па стари. Проблемът на всички е един и същ. Защо да не го разрешим заедно?

17.   Защото сме чуждопоклонници.

18.   #15- Приятелите са хората, с които ти е приятно да се срещаш. Независимо дали те имат по-различно мнение по някои въпроси, с което ти да не си особено съгласен. В случая, момичето е много добро по характер и ми харесва, но мирогледът и е леко объркан като цяло и има прекалено висока оценка за себе си.
Не, не смятам, че българската сервитьорка е по-нисша от европейската. Смятам, че когато живееш в дадена страна знаеш кое колко се заплаща. Аз живея в България и не мога да работя друго освен сервитьорка, значи ще получавам 130 евро. Ще замина за чужбина и ще работя същото, но ще получавам 900, но токът няма да ми е 60 лв, ще ми е 100 евро, квартирата няма да ми е 300 лв, ще ми е 200-300 евро, осигуровката няма да е 7лв на месец, а 77 евро и т. н. Така е с всяка професия. Нима българските лекари са по-нишци от европейските? С други думи- всичко зависи от държавата. И тя няма да се оправи, ако при най-малкия повод се втурнем да работим в чужбина, защото там заплащането е по-високо. На този етап е така.
Аз работя в лаборатория за изследвания и не мога да юркам химикалите и антигените да работят на минимална заплата :Д. Произвела съм проучвания за нови лекарства на българския пазар, за което не съм получила парите, които бих получила, ако го бях направила в чужбина. Просто съм избрала да живея тук и да получавам заплата по нашенския ценоразпис.

19.   От №15
№18 Имаш висше от чужбина а не различаваш смисъла на словосъчетанията си "ужасно много те дразнят с разсъжденията си" от "да не си особено съгласен" за мен и за всички нормални хора, тези словосъчетания имат коренно различен смисъл.

"но токът няма да ми е 60 лв, ще ми е 100 евро, квартирата няма да ми е 300 лв, ще ми е 200-300 евро, осигуровката няма да е 7лв на месец, а 77 евро" Хайде да сметнем сметките ти в процентно съотношение от заплатата да видиш, че на чужденката и остават по голям процент от заплатата за нея, докато на българката не стигат за покриването само на тези изброени от теб сметки. Само погледни, че си написала, че българската сервитьорка с 260лв заплата трябва да плати 300лв наем и няма какво да говорим вече, тя е на минус само от това! Как са ти дали образование???? Вземи си избърши д***** с дипломата, тя нищо не струва. Такива глупости са простими само на човек без основно образование, процентите се учат в 5 клас.
Това, че в фирмата в която работиш, нямаш преки подчинени, не означава, че трябва фирмите да купуват труда на хората на безценица. Ако на теб не ти бяха осигурили добри машини за изследвания на химикалите и антигените, щеше да си чоплиш носа цял ден пред машина от шестдесетте и пари щеше да видиш на куково лято. Човек за да има висока производителност на труда трябва да разполага на работното си място с машини от 21век, това че работодателят не ги е осигурил, работникът няма вина и не трябва да получава по ниска заплата заради това.

№16 Няма как да ни обединиш те правителствата са се погрижили за разединението на на хората със принципа "Разделяй и владей". Виж само №18 как се дели и се смята за много по-висша от сервитьорка, а две и две не може да сметне. На нея парите й стигат, защо да тръгне с теб да се бори?

20.   Ами толкова са сметките в един голям град, не съм казала, че сервитьорката плаща за всичко сама :Д. Ако не живее в къщи, парите й свършват още като плати квартирата. Нали точно в това се състои трагедията. Виж забележката за словосъчетанията и обяснението за производителноста не ти се получиха много.

21.   Еее това дали живее сама!!! Слагай ги и двете сервитьорки на един кантар, какви са тези българката в къщи, а чужденката на квартира. Ако живеят сами на чужденката след заплащането на тези такси ще и останат 473 евро, А българката ще е на минус 107лв значи освен да работи на българката ще и се наложи да прави свирки на приятеля си за да й доплати нужното, а и да я храни. Как не смяташ българската за по низша като я караш да отработва още пари на свирки, казваш "знаех че толкова заслужавам". Лошото е, че повечето българки със средно, а дори и с висше се налага да доработват. А защо българските работници не не са по низши или с по нисък ценз.