Споделена история от Други

Домашен любимец
Здравейте аз съм момиче на 18 години. Винаги съм искала да имам котенце и майка ми каза или персииско или никакво. да но сега когато се ровя из обяви чак се възмущавам като видя цено на персииско коте от 200 до 600 лв. Може би като порасна достатъчно ще мога да си го позволя недеждата умира последна а хората казват че мечтите се сбъдват!

Коментари

1.   Първо, мила - да ти напомня - ти си порастнала, на 18 си! Второ - всичко си има цена, но не мисля, че майка ти има предвид расово коте, а някакво дългокосместо. Расовите котки са с пари иначе, има хора, които живеят от това.
И замисли ли се - като „порастнеш“ ще се изнесеш, тогава можеш да си вземеш и друг вид домашен любимец, нерасово коте.
И честно - събуди се, какъв домашен любимец те гони, мисли ти как да се отделиш от вашите, защото в момента си чист домашен любимец!

2.   първо не съм го написала това някой да ме съдии кагато изживееш моя живот и минеш по моите мъки тогава ще ми говориш

3.   Подкрепям №1. Авторке какво да разбираме под коментар №2 Че си се мъчила много и затова не си пораснала достатъчно!!! Вече си на 18 и според Българската конституция си пораснала достатъчно за да се грижиш сама за себе си, независимо колко ти е било трудно да растеш.

4.   А бе в този сайт много заядливци се намирало бе! Какво се заяждате с момичето, вас кво ви засяга къде живее? , ако ще и на 50г. да е пак може да живее при родителите си и кво от тва?

Момиче разбирам те напълно, аз също обичам много котенцата и да, хубавите породи са скъпички, но ако имаш познат, който може да познава някой отглеждащ такива котенца може да го вземеш и на по-ниска цена, а и ако са му много близки хората, защо не и безплатно, друго не мога да те посъветвам.

5.   Разглеждайки обявите попаднах на следните: продават се малки персийски котенца за 140лв., а друго персийче - за 80лв., а едно поотраснало коте (котка) се ПОДАРЯВА.
Заповядай линковете:
http://obiavi.grad.bg/o-274299-Продавам_3_персийчета_
http://www.kotkite.com/obiava_100069.html
http://obiavi.grad.bg/o-274217-Подарявам_женска_персийка

Пиши какво е станало :)

6.   второто ми хареса

7.   Безброй малки непородисти котенца чакат за дом, а ти ще дадеш 600 лв за персийско... По-добре си осинови някое бездомниче. Но явно се касае за друг вид хора... да не споменавам как ви наричат такива :)

8.   когато неможеш да кажеш нещо добро по добре не казвай нищо

9.   А, ти ако от сега се стряскаш от цената на котето, даваш ли си сметка колко ще ти излезе отглеждането му? Или ще трябва да му готвиш отделно за него почти всеки ден, или минаваш на готови храни като Royal Canin и после дупе да ти е яко... И имай предвид, че второто е много по-вероятно, понеже сред породистите почти не се срещат всеядни.
Ако не успееш да го приучиш да ходи в тоалетната или на празно легенче, изгоря и с пари за котешки тоалетни - тези насипните, които се сменят през ден.
Нямаш ли поне хилядарка зад гърба си, въобще не се захващай. Това не е на село - да го хвърлиш на двора и да се оправя само... А и породистите там не оцеляват дълго.

10.   не ме учете как да гледам котка 13 години имах турска ангора умря си от старост и си беше много добре а вие си гледайте вашия джоб не бъркайте в моя!

11.   Номер 7 каза, каквото мисля!

12.   защо бе 9 не е толкова страшно да имаш персийче? роял канин персиан китен на килограм е към 16, 8-17, 8 лв. а с 1 кг ще има го да го храни 10 дни. Дневна дажба х 100 гр докато е малко, значи на ден за да храни котето и струва 1, 68. Като се има предвид, че храната е премиум клас и допълнително витамини, калций и т. н. няма да има нужда да му се дават и ще си спести паричките от тези неща. Пък и има други храни, които също са висок клас макар и малко по-евтини от Роял Канин. Както си я научиш, а за тоалетна по-добре силиконова тоалетна. Няма да и се залепва за козината и да я разпилява. И не е толкова скъпа с един пакет 3, 8л(1, 600 кг) към 5, 9-7, 2 лв струва зависи марката, месец ще изкараш.

13.   съгласна съм с 12