Споделена история от Други

Израел, Сирия, Иран, Русия, Китай, Сащ
Тези дни непрекъснато се говори за евентуална атака от страна на Израел над Иранските ядрени съоражения. Смятате ли, че една такава атака ще доведе до Трета светован война? Китай получава петрола си от Иран и със сигурност не би допуснал американска окупация на страна още повече, че е лесно Китайски воиски да достигнат Иран през Афганистан. Сирия е съюзник на Иран и би атакувала Израел за да защити съюзника си. От друга страна Русия е съюзник на Сирия и е длъжна да защити страната от американо-еврейска атака. Също така Русия е съюзник с Китай и е длъжна да подкрепи Китай.

А как ще се отрази това на България според вас? Какво да очакваме - обявяването на военно положение и блокиране на нормалният живот на страната? Или пък още по-лошо - руска инвазия или ракетен обстрел от страна на Русия заради американската военна база у нас.?

Коментари

1.   Няма смисъл да се страхуваш от нещо което не е дошло. Ако дойде тогава ще му мислим така и така право на мнение нямаме /като държава/.

2.   Само моля за сериозни коментари без глупости от сорта на: "Излез от филмите"

3.   Не ми се обяснява това. Специалността ми е политика. Разсъждаваш като малко момче, не те съветвам да се занимаваш с професия свързана с политика.

5.   Никой нищо на никого не е длъжен. Никой не би започнал война за която не е сигурен че ще спечели. Така че единственото което може да се случи е САЩ и Израел да нападнат Иран. Последствията за България ще са шоково увеличение на цените на петрола. И тук има 2 варианта САЩ да победят бързо в рамките на 2 месеца. Това е идеалния вариант защото след това цената на петрола ще се успокои поне за година напред. Или войната да се закучи. Това означава нова финансова криза много по страшна от сегашната. Всъшност Русия има интерес от такъв конфликт защото е голям износител на петрол. Така че ще подрънкат малко глупости и ще се кротнат. А Китай намали петрола който купува от Иран защото беше заплашен от САЩ и ЕС с икономически санкций. Което впрочем важи за всички останали страни по света.

6.   Абе те Израел и САЩ от край време се бяха наточили на Иран, още от началото на 2011 се гговореше за нападение над Иранските ядрени съоражения и тем подобни и сега невидишли тоя атентат в Бургас беше един доста добър повод на Израел да атакуват Иран и както винаги САЩ ще помогнат на еврейският народ. Китай купува петрола на Иран, но голяма част от него отива за Северна Корея и така Русия Китай И Северна Корея са си дружки и не е малка вероятността да стане доста напечено.

7.   Благодаря ви за коментарите.

8.   Мериканците искат да блокират петрола в Иран за това ще им спретнат война а евреите са само инструмент в ръцете на ционистите и политиците. И атентата в бургас не беше дело на Иран.

9.   Ами то от години наред всяко действие на американците се отразява на България. Лошо.

11.   Едва ли не ми се вярва особено. Никой не е длъжен да защитава държава, от която няма никаква изгода. Русия имат съюз до колкото знам с Северна Корея и Китай, защото те са искали това (съюза). Според мен няма да се отрази на България, ако е от страната на Русия виждате, че и в първата и в втората световна война страната на Русия е печелила. Америка нищо не може да им направи, защото знаят, че само няколко бомби ще им хвърлят и са до там. Не е задължително и България изобщо да се включва в войната. Сега се сетих за един виц на руски е обаче за това ще го напиша направо преведен на български:

Американски учени изобретили супер компютър, който предсказвал бъдещето. Веднъж президента решил да го попита няколко въпроса:....

- Ще има ли трета световна война?
- Да ще има.
- Аз ще съм жив ли до тогава?
- Да ще сте жив.
- Ами близките ми?
- И те също ще са живи за войната.
- Ами Америка ще оцелее ли?
- Да Америка ще оцелее господин президент.
Доволен президента решил да зададе още един въпрос, който бил следният:
- Ами колко ще струва кока колата след войната?
- Точно три рубли сър.

ха ха значи, че Русия ще завладеят Сащ и ще победят както винаги разбира се, в случай, че има трета световна война трябва да сме на тяхна страна, защото както казах те са победителките от първите две войни и могат да ни предложат много повече неща от Сащ. Плюс това Америка като знае, че Русия е в съюз с Китай и Северна Корея няма да има смелост да нападне Иран, ако не беше Русия до сега да са им източили петрола на всички.

Анна- Луиза :)

12.   О и сега се сетих вече категорично НЕ Русия включили се считай, че изобщо няма да се води война. Че те Америка знаеш ли от колко време са си заплюли Иран, ама Русия не им дават. Ето например за да нахлуят в Ирак платиха на руснаците за да не ги закачат. А това лично свекъра ми го каза, а той знае най-добре какво представляват руските войски и оръжия. Пак казвам нямат смелост Америка да го направят, защото знаят, че Русия включи ли се веднага ще ги опухат. Не виждате ли, че тях на всякъде ги искат. МОЛЯТ ГИ да са в НАТО и ЕС ама те не искат, защото нямат нужда от защита и от подобряване на икономиката.

Анна- Луиза

13.   Анче, неща комунизам! Не ме вълнуват. Има икономическа война.
Запознай се с темата.

14.   Какво? Русия да не би да са комунисти? Не не са.... оле нещо си се объркал явно ;д

Анна- Луиза

16.   не Анна- Луиза руснаците не сме комунисти
.... :)

graf Dakula

17.   И какви сте? ! Болшевики сте.

18.   №16 не не са комунисти знам го отлично иначе и болшевики не са не знам точно трябва да питам после. :)

Анна- Луиза :)

20.   Да съживим темата, мен ме вълнува, вече е доста актуална :D

21.   Аз съм за Русия , защото забрани ЛГБТ .