Споделена история от Други

Преследват ме. Как да се предпазя?
Преди 3 седмици се забърках с едни бракониери така да се каже, тоест подадох сигнал на 112, след което получих обаждания от един господин да ме пита от къде съм знаел, че било незаконно деянието им и така на татък. Като цяло се стреснах малко, да не ме заровят някъде. после седмица затишие...
После се почнаха някакви обаждания от скрит номер, на който не вдигах, не знаех и кой ми звани... Така може би 4-5 обаждания за седмица.

Днес пак ми звънна скрит номер и вдигнах от любопитство. От другата страна мъжки глас назова фамилията ми и въпрос "Къде може да ви открия? " след което аз попитах: "Кой се обажда? " и оня ми затвори телефона. Извадих си Сим картата и е сложих в друг мобилен апарат.

Въпроса ми е, могат ли да ме открият по този разговор който продължи около 15-20 секунди. И как мога да се предпазя. Самия мобилен апарат ли се проследява или Сим картата. Като цяло как да се предпазя. Като инфо не съм на сметка, а на Прима карта, но нали и те се регистрират там с имена и адреси, така че не е проблем да ми вземат адреса от мтела, ако имат човек там.
Но има и друго, когато си регистрирах картата в Мтела, бях с стара лична карта и на стар адрес на който не живея сега. Предполагам че само по сигнала нещо могат да ме намерят. Как да се предпазя??

Коментари

1.   Здравей,

вземи си нова сим карта на името на някой твой роднина, или приятел и си смени апарата... стария го изхвърли - не го продавай, ако го продадеш пак ще могат да те намерят. така със сигурност няма да има опасност за теб.
да телефоните се следят, няма проблем да ти намерят локацията... или новия номер мен така ме бяха намерили от полицията... само по апарата ми намериха номера, а от там с кого съм разговаряла и така... хайде успех и дано да се скриеш

2.   СИМ картата винаги може да бъде проследена, но и телефоните със iOS, Android, Windows Mobile и Symbian също могат много лесно да се проследят, дори не трябва да има разговори, мен ме бяха намерили по телефона, някакъв костюмар ми звънеше от скрит номер докато бях на работа, аз го видях през прозореца, след като тръгнах от работата той вървеше 100 метра с мен, сигурно беше на около 5 метра от мен и някак ми е проследил всички обаждания, някак е влязал в телефона ми, аз си смених номера и от тогава всичко свърши

4.   Естествено, че Сим-картата се проследява, хахаах, чак я сложил в друг апарат. Ми обади се пак на 112, може те да ти помогнат, ние тук да не сме ти лична охрана

5.   Щом си толкова уплашен сигнализирай в полицията бе.

6.   Отиди в полицията или звънни на оператора си. Като звъннеш на оператора, избираш да говориш със служител и го питаш кой е последният номер, който те е търсил. А ако ти се ходи в полицияа, обясни им всичко.

7.   Отиди в Полицията и разкажи това което разказа сега. Не очаквай хората тук да те спасят. Дори се чудя какво е това безхаберие да питаш случайни хора как да се предпазиш ...

8.   Без паника. Нищо лошо не си направил, че да се криеш под леглото и да трепериш от страх, мъж си все пак. Не се филмирай сам.
Нито някой те е заплашвал, нито нищо. Те са усетили, че се страхуваш и сега ти гледат сеира.

Те откъде знаят, че ти си подал сигнал? Да не мислиш, че от 112 са им казали и даже са ти дали номера???

Или че някакви си бракониери или каквито са там, ще търсят локацията ти по клетката на оператора и т.н.

Живей си живота. Ако има нещо обезспокоително наистина, сигнализирай в полицията. А ти нямаш нищо- от какво ще се оплачеш- някакъв ми звъни, но му нямам номера и ми затваря като вдигна. Това ли ще кажеш?

9.   До номер 8. Обадих се на 112 там подадох сигнал, след 10 мин ми се обади някакъв тип. да ме пита от къде съм знаел че е бракониерство, никой не правел така посред бял ден и накрая ми каза, ми ще се обадя на горския да говоря с него и ми затвори. / тука аз си мисля, че тоя е ченге и че от 112 са му дали моя номер с името ми, въпреки че от 112 ме увериха че тая информация само за тях оставала. 112 са пълни ц*ървули според мен/. После тия се ометоха /бракониерите/. Мисля си че тоя куката който говори с мен и ме обеждаваше, че всичко е точно е техен човек и всичко е организирано и той им е казал че някой е званял на 112 и е подал сигнал и да се омитат.

Следобед ми звъни пък горския уж да ме видел къде съм бил какво съм видял. Тука аз се усетих, че може да е някаква клопка и му казах, че съм на палатка там и съм си тръгнал за моя град и да се оправят... и това беше.... да ама после се почна търсенето от тоя скрития номер както писах вече и разговора от вчера. Аз си мисля, че 112 са подали сигнал на куките. Куките са комбина с тия бракониерите и горския. Те вече ми имат тела и фамилията ми знаят как е и не мога да си обясня за какво ми звънят освен с цел да ме намерят нещо да отмъщават. Ако съм някакъв маловажен там инцидент за какво ще ми звънят още.. да ме забравят и това е.. Ако някой мисли по трезво от мен да каже как вижда нещата, защото и аз съм под стрес малко може и да ме мисля много логично

10.   http://novinar.bg/news/novi-telefonni-izmami-vizh-video_NDAwNzsxNA==.html

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1499783

Виж тези двама линка, може да са от полза.
Може да си станал жертва на тези измамници, друго обяснение нямам. Може да си настройват системата по този начин, знам ли? Просто няма логика цялата тази работа според мен.

11.   Момче, почни пак да си пиеш лекарствата редовно и всичко ще се оправи.

12.   Няма какво да се притесняваш, ако някой искаше да ти стори нещо до сега да го е сторил.

13.   Авторе много добре знам как се чувстваш в момента. Аз преди 2 години се забърках в подобна история от будно гражданско съзнание, но тогава си взех поука и спрях да звъня на 112 за такива случаи. Моя случай беше подобен. Видях как посред бял ден 2-ма души откопаваха и крадяха неизползваем от години телефонен кабел. Видях ги от колата си. А кабела се намираше в полето точно до пътя, по който минавах всеки ден. Звъннах на 112 и като първия глупак си казах 3-те имена. После с мен се свърза дежурния полицай от РУП-а. И на него като глупак си дадох 3-те имена. Докладвах му случая с подробности, защото бях спрял на много удобно място, от което аз виждах какво става долу, но тези не ме виждаха. Полицая каза, че ще изпрати патрул да провери положението. Само, че патрула се забави и тези започнаха да се подготвят да си тръгват с кола. Обадих се пак на дежурния да му докладвам това, а той ми отговори следното "Господине там се подменят кабели. "След като чух това затворих телефона и разбрах, че имат гръб в Полицията. Поради простата причина, че тези кабели не бяха използваеми от години. В нашия район отдавна Виваком минаха на безжично излъчване. Комшията също работи там. От него знам и за други кражби на същото място, по които се водят дела. Точно като затворих патрула дойде размени 2 приказки с единия от крадците и си тръгна обратно ПРАЗЕН. Нямаше арести нямаше нищо. А онези продължиха да си крадат. И до днес дупките от това си стоят разкопани. Разликата, е че мен не ме заплашиха, но варианта твоите хора също да имат гръб в полицията е сериозен. Единственото нещо, което можеш да направиш в момента е да намериш някоя по-дебела връзка в полицията и да се опиташ тея да ги разкатаеш. Ако нямаш такава и продължават да те заплашват подай жалба в прокуратурата и се надявай да нямат и там връзки.

14.   Не са ми звънели повече, засега, може да чакат малко да се поуспокоят нещата, а може би са решили да сечат пак гората около язовир Батак, и са се обадили да ме сплашат така лекичко, а може би и да проучат да не съм пак наоколо и да ги портя... Както и да е.. Важното е, че в тая държава законите са просто една формалност за паралиите и строги за обикновените граждани. Не може да изсичаш декари гора ей така и с камиони да изнасяш, а горските да си барат оная работа както и полицията.. Всичко е навързано и тези от които чакаш да ти помогнат и да са ти опора те предават. Как се ненаядоха как се ненакрадоха.. Целта е всеки по буден гражданин да бъде смачкан и това е...