Споделена история от Други

Устройство за намаляване на ток?!
От известно време наблюдавам, че в интернет масово са плъзнали такива устройства. Има и много форуми, в който го обсъждат, някои коментари са положителни, други отрицателни. Пускам темата, ако някой си е купувал, и има реални наблюдения, да сподели има ли ефект, или не, защото би било от полза на много от нас, ако действа, моля излишни спамове, да не се пускат от сорта на (абе видях такова устройство, ама съм скиптичен към него) интересуват ме само реални наблюдения, или ако някой от вас, е коментирал с човек който ползва такова устройство!

Коментари

1.   Пълна глупост! Това устройство лъже електромерите от най-стария тип, като се опитва да подобрява косинус Фи на домашната електромрежа. Има само два проблема:

1. Новите електромери, с които Енергото замени старите такива преди 3-4 години БЕЗПЛАТНО (понеже се усетиха, че хората ще започнат да ги лъжат именно с такива устройства) отчитат всичко - и активна, и реактивна изразходвана енергия до 7-я или 8-я хармоник, така че няма никакъв шанс да ги излъжеш;

2. Дори и електромера да е от най-стария тип (с въртящ се диск), мижавите електронни елементи в предлаганото устроиство, както и най-често неправилният му начин на свързване водят до недостатъчния му капацитет и ефективност.

С две думи - изгубена кауза. Ако има някакъв положителен ефект от подобно устройство, той е най-вече за джоба на този, който го продава (елементи за 5 лева на цена 50 лева)...

Ray

2.   Мои роднини са използвали подобен тип устройство и е имало ефект но след няколко месеца ги хванали и са платили всичко... заедно с лихвите.

3.   За всеки що годе технически грамотен човек е ясно че това е капан за балъци. Хеле пък тия дето ги продават за коли та уж да се намали разхода :)
Единственото устроиство дето може да ти спести пари от ток са две дебели жици ама е малко подсъдно :)

5.   Това са така наречените 100 процента абсолютни измами. Тия, които вършат това са толкова нагли, че някои хора не могат да си представят, че такава наглост може да съществува и си мислят, че сигурно има някакъв дори минимален ефект, но са го преувеличили. Истината е, че ефекта е нулев и всяко твърдение за спестяване, което е повече от 0% е 100% чиста лъжа и измама!

6.   Това устройство представлява един електролитен кондензатор с голям капацитет, който се свързва към мрежата, той подобрява косинус "фи", което има ефект само при включени консуматори с индуктивен товар, каквито са ел. двигателите, при всички останали консуматори каквито са ел. печките, бойлерите, които са най голями консуматори на ел. енергия, този прибор не работи, тоест с една дума казано смо когато пералнята ви работи и то на центофуга този уред работи като намалява консумираният ток от ел. двигателя и подобрява неговата мощност.