Споделена история от Други

Сънищата.
Какво мислите за тях? Вярвате ли че сънуваните неща ни предсказват някакво събитие? Дават ни знак или просто са плод на нашето въображение?
Причина да се запитам това е един познат непознат :] човек. Контактът ми с него приключи преди доста време и ми се стори странно да го сънувам без някаква определена причина. Знам че се е случвало и на други.

Коментари

1.   Случва се и на други, да. Много мога да напиша за сънищата си, защото сънувам всяка нощ такива неща, че сутрин се чувствам изморена.
Сънувам хора, които не съм виждала от години и не са ми никакви, сънувам близки, познати, непознати.... Направо е ужас.
Това, за което питаш ти обаче е друго според мен. Просто подсъзнателно още мислиш за този човек. Може би имате нещо неизживяно, може би някой ден ще се срещнете отново... кой знае.
Аз бях така с бившия ми приятел. Разделихме се по моя вина и съвестта така ме гризеше, че го сънувах почти всяка нощ. Когато срещнах съпруга си, пак го сънувах, но по-рядко. Измъчвах се, защото спях до него, а продължавах да сънувам бившия, а не можех да контролирам това по никакъв начин. Беше бяхме сгодени и подготвяхме сватбата.
Няколко дни преди сватбата си го засякох съвсем случайно, а не го бях виждала и чувала, откакто се изнесох от тях-две години. Приех го като знак. Може би някак се успокоих, приех, че всичко е минало и заминало. Оттогава не съм го сънувала.

Та, може и с вас да е така.

2.   Същото се случва и с мен.
Блъскам си главата за абсолютно същите въпроси и не намирам отговор. Даже попитах преди малко в един форум дали може да ми помогнат. За първи път ми се случва да сънувам някой слабо познат /мъж/ и то толкова често. Не поддържаме контакт, виждали сме се 4-5 пъти, не си мисля за него, не си пишем, дори не сме си говорили. Просто една вечер го сънувах, помня, че ме прегърна, чувството беше толкова реално, че на сутринта го почувствах със физическото си тяло. Имаше прекъсване за известно време, но после сънищата започнаха отново. Последните три съня бяха миналата седмица, като единия беше много реален. Хубавото в сънищата ми е, че ми се усмихва така както никой друг мъж не го е правил и винаги е добронамерен. Хората, които сънувам обикновено, но рядко са роднини/живи и починали/ и бивши приятели, сънищата не са приятни.
Друго в/у което си блъскам главата е, тези сънища плод на моето въображение ли са или пък нещо от бъдещето.

Rockgirl

3.   Според мен сънищата не са истина, защото ако те са реалност миг досега да се случили. При теб проблема е че сигурно още го обичаш

4.   Чак да предсказват - едва ли... :)) По-скоро са знак, че съответния човек ти липсва (на подсъзнателно ниво).

5.   понякога сънищата предсказват... веднъж сънувах че отивам на риболов с дядо ми, просто една картина появила се за миг, и след време се случва, виждам АБСОЛЮТНО същата картина... незнам кой как го прави нно... и още един пример веднъж сънувах как с една от класа плетем мартеница (тогава беше баба марта) и скоро видях същата картина и се сетих че съм я сънувала... ЛОЛ!

6.   Ами мисля, че сънищата някой път наистина могат да предскажат събития (било то за следващия ден или за малко по далечното бъдеще). Когато сънувам нещо винаги го проверявам в някой съновник и някой път наистина каквото пише това става.

LK

7.   Товаа, което съм забелязала аз е, че сънищата зависят от нещо, което ни прави впечатление (в повечето случаи). Те зависят от нас и от мисленето на човека. Ако си гледал страшен или някакъв друг вид филм, може да сънуваме нещо от него. Общо взето си ги правим ние.
Обаче всеки е сънувал нещо, което се е сбъднало. Преди половин година и аз сънувах нещо, което ПЛАШЕЩО се сбъдна. Но тези предсказващи сънища са много голяма рядкост и са по странни докато ги сънуваме, но не можем да разберем предварително, докато не се сбъднат :)

8.   Вчера попаднах на статия за сънищата и там пишеше, че ако сънят се сънува по време на растяща Луна има голяма вероятност да се сбъдне.

9.   Къде може да се провери дали луната е растяща?

Rockgirl

10.   Ако погледнем към Луната и тя с формата на обърнато С е растяща. Или ако начертаем мислена линия от единия до другия и връх и получим D

11.   7, наистина ли са рядкост? Не знам дали ще повярвате, но огромен процент от сънищата ми се сбъдват. Когато бях по-мъничка и станеше нещо, което вече съм сънувала и казвах на родителите си, че сънят ми се е сбъднал, те не ми вярваха. Почнах да им разказвам за сънищата си веднага след като съм ги сънувала, та когато се сбъдваха, те почнаха да ми вярват. Сънувала съм какво ще ни е на класното по БЕЛ, сънувала съм оценката по математика на една позната, сънувала съм моята оценка по математика, дори сънувах, че майка губи бебето си (което за съжаление стана още на следващия ден ..) и още куп, куп неща, които са се сбъдвали.

12.   Хайде пишете в темата... :) не може да няма хора, които имат интересни истории за разказване.

13.   сънищата ни са психично състояние с лечебна цел, всичко което сънуваме е част от живота ни до момента, независимо дали сънуваме нещо ново то е сбор от информация сглобена от нашето подсъзнание с цел да ни каже нещо вожно, нашата задача е да успеем да го разтълкуваме, което е непосилно за хора, които не се занимават с психология и символизъм. За мен сънят е здравословно явление