Споделена история от Други

Ударих дъното
Живота ми е пълен провал. Нямам работа, въпреки че месеци наред ходих активно на интервюта. Няма резултат. Нямам пари, за да продължа образованието си. Любовта на живота ми се омъжи за друг. Ядосвам се на себе си. Имам чувството, че не направих всичко по силите си. Гневът ме съсипва тотално, а няма с кого да споделя. Вече нямам и приятели. Просто ударих дъното. Искам да се съвзема, но не знам как. Не че има повече накъде да се провалям. Като се замисля единствения път сега е нагоре. Дайте ми съвет! Какво да правя?

Коментари

1.   Събирай си такъмите, разпродавай каквото е останало и с последни сили и средства се изнасяй от страната колкото се може по-далеч. Австралия или Нова Зеландия например. И започвай от нулата.

2.   Сега си по-свободен от всякога. Не знам дали разбираш. С тази приятелка не ви е било писано. Приятелите, които са ти обърнали гръб, не са приятели и никога не са били. Нали не искаш животът ти да се крепи на фалш? Възможно е някои от тях също да минават през труден период. Бъди търпелив. Разчитай само на себе си и търси нови пътища. Нищо чудно след време да си благодарен на трудностите, защото са ти отворили нови врати.
Не се отчайвай.

3.   Вярвай в себе си

4.   Всичко което казваш е наистина ужасно, струпало ти се е наведнъж. На всеки се случва да изпадне в неприятни моменти в живота си. Продължавай да си търсиш работа, след като я намериш ще можеш да си позволиш и да излизаш повече, да общуваш с хора и да откриеш някое момиче което ще те цени.

5.   От позицията на гнева не можеш нищо да направиш- нито в личния, нито в професионалния си живот. Дай си малко време и помисли- какво ИМАШ? Предполагам, че си здрав млад човек- значи имаш ЗДРАВЕ и МЛАДОСТ. Оттук нататък помисли какво искаш да постигнеш в този живот. Кое е това, което непремено искаш да постигнеш, и без кое можеш да живееш? Може би след като си отговориш искрено на себе си на тези въпроси, ще разбереш, че си кандидатствал на ГРЕШНИТЕ места, че си тичал след ГРЕШнОТО момиче, и т.н, да не казвам , че си и в ГРЕШНАТА Държава, защото за личния си неуспех не можем да виним само държавата, в която живеем. Помисли над тези неща. След като вече си "ударил дъното" време ти е вече да се оттласнеш от него.

6.   Точно така-единственият път е нагоре. Като начало трябва да започнеш да общуваш с някакви хора-това ще ти помогне да се справяш по-лесно с нещата. Когато човек се затвори и откача-трябва да споделяш с някого. Започни да тичаш в парка или някакъв друг спорт. Добра идея са също всякакъв вид благотворителни инициативи, в които помагаш само с труда си ( без да трябва да даваш пари). Не искам да рекламирам, разрови се в нета. Направи нещо, за да подобриш самочуствието си.

И се хвани на някаква работа ( дори и да не е това, което искаш). За да спестиш някакви пари за учене, а и тъкмо ще се разсееш малко и ще се запознаеш с нови хора. Веднъж да тръгнат нещата и всичко ще се подреди! Стискам палци, дръж ни в течение!:)
J.

7.   Като удариш дъното, няма друга посока освен нагоре! Късмет!