Споделена история от Други

Постоянно ми се случва.....
От една година насам някъде, започнах да забелязвам, че всяко нещо, което ми се случи(дори и да е нещо незначително в всекидневието) ми се струва познато... Примерно днес си купих една блузка и като видях картинката на етикета и изведнъж почувствах, че и преди съм я купувала тази блуза с същия етикет.... в предишния ми живот може би. Имам чувството, че сега всичко ми се повтаря, защото тогава съм сгрешила - но и сега го правя. НЕ Е ДЕЖА ВЮ това, което чувствам.... чувството е познато на всички, но не е дежа вю. Не знам как точно да го определя... просто... нямам обяснение. Единственото ми обяснение е, че в предишния ми живот съм била същата като сега, с същите роднини и близки, но тогава не съм изпълнила мисията на живота си или съм сгрешила в нещо - и сега трябва да го поправя, но не мисля, че го правя. Вече съм убедена, че в следващия ми живот(ако има такъв) ще си бъда същата и ще пиша същата тема xD.
Шегата настрана, но защо постоянно всичко, което ми се случва ми се струва толкова познато? Някой бил ли е така? Дали си внушавам? Не мисля, че си внушавам... но все пак искам да чуя някои мнения!

Коментари

1.   Освен за Дежа вю, за друго не се сещам.

2.   Освен, че не си добре с главата, за друго не се сещам.

3.   Защо си толкова сигурна и убедена, че не е Дежа вю?

4.   Дежа вю-то е точно това, което описваш ти.

5.   Номер 1 - не е дежа вю, защото нямам чувството, че точно сега, в същият момент ми се случва дадено нещо...а просто чувство, че и преди ми се е случвало, може би в предишен живот...

6.   Няма как просто преди със същите роднини и същия живот, Наполеон или Хитлер да ги има в днешно време...

Карол********

8.   Ако последното ти прераждане е било през 13 век, как ще си купиш блуза китайско производство от 21 век? Хич няма логика!!!
Останало ти е в подсъзнанието етикета и модела блуза и толкова, не търси мистика в най-обикновени неща.

9.   Здрасти! Много приятна тема! Аз лично като я четох, усетих много позитивизъм и ми стана готино! И аз съм имал подобни случки, но рядко! Знаеш ли какво си мисля? Не знам дали е свързано с предишен живот? Аз имам друга трактовка по въпроса! Човек се ражда с някаква предварително подготвена и замислена мисия, но при раждането я забравя и цял живот се лута да я налучка! Някога успява и рогът на изобилието се излива отгоре му - постига страхотни успехи в своята област, има много любов и щастие около себе си....!

Примери бол - гениални спортисти, хора на изкуството, откриватели, лекари, инженери.... да не изброявам - във всяка професия човек може да бъде полезен на хората и да постигне съвършенство! Досещаш се какво става когато човек се отдалечава от мисията си....? Не я открива и следват проблеми, болести, неудовлетвореност, абе изобщо тежък живот!

Да си минем на думата - мисля, че ти си влязла в "релсите", които са проектирани за живота ти преди да се родиш....! Това е супер! Казваш много неща са ти познати....? Познато значи лесно нали? Според мене когато следваме мисията си, всичко ни идва отръки и ни е лесно, ... животът ни е песен! Пожелавам ти и при тебе да е така! Успех!
Вълчо

10.   Просто ми се стори странно. Нали ви казвам, че каквото и да ми се случи, дори и да е незначително и имам чувството, че и преди е било така, но не е ДЕЖА ВЮ. Чувството е различно, повярвайте ми! Дежа вю, почти всеки го е изпитвал - случва ти се нещо в един момент и ти имаш чувството, че ТОЧНО в този момент си правил същото, само че моето не е точно такова. Смисъл не веднага усещам, че като че ли съм преживяла дадена ситуация й преди, а някъде след 5-10 минути, понякога по-малко, понякога повече - имам усещането, че й преди съм правила това. Не знам дали си въобразявам, но от няколко месеца близо година постоянно ми става така...

Авторката

11.   Номер 9 - съгласна с теб, макар че не ми се иска много. Смисъл, мисля, че знам коя е моята мисия, но някакси не искам да я осъществя.... Аз съм малко по-особена като човек. Дразнят ме малките неща и определено МРАЗЯ да ми нарушават личното пространство. Искам някой да сложи на мястото всички хора, всички престъпници...но не искам това да съм аз. А имам предчувствието, че макар и да съм кротка, имам такива наклонности. Смисъл....по принцип не искамр да имам нормална професия като някоя магазинерка или някоя обикновена жена, но...от друга страна ако бъда няккоя важна личност - ще искам да избягам от този живот. МРАЗЯ да ми се бъркат в живота. Мразя несплаведливостта... Точно поради тая причина, преди няколко дни се замислих, ако бъда полицайка или съдийка...как всички ще ги сложа на мястото. Как затворниците ще ги строяват яко, и няма да си правят какото си искат в затвора. Всичко тук ме дразни. Мразя хората, които си позволяват да влизат в чужд дом или да влизат в чужд комп, да проследяват тела...искам всички да си платят, за това.

Не знам моята мисия дали е такава, или е да изслушвам и давам съвети на хората, но...честно казано не искам да бъда нито едно от двете. Може би от страх. Страх ме е да се разривам пред много хора. Само аз си знам колко мога да мразя и да обичам.

Относно темата, която пуснах...и одеве пак изпитах това странно чувство "на вече преживяно". Всяко нещо оттук нататък, което ще ми се случва за в бъдеще - ще е някак очаквано от мен, но проблема е, че в момента не мога да се сетя какво следва...ще се сетя, когато се случи... Имам чувството, че полудявам O.o

Авторката

12.   Не полудяваш. И аз съм така от близо 2 години. Случват ми се и други по-странни неща, но не това е темата. В младините ми се е случвало само няколко пъти това чувство на дежа-вю, но пак казвам чувство. Докато сега имам реален спомен за отново преживяване на дадена ситуация, събитие и тн. Даже знам и преди колко време горе-долу ми се е случило. И аз като теб обаче не мога да зацепя веднага за какво иде реч, а дори и да схвана нещо на момента, не се сещам "тогава"какво се е случило. А когато се напрегна и вземе, че ми изплува някакъв спомен, дори и за кратко, ситуацията леко се променя - не се случва това за което аз си мисля. Защо се случва това и поради какви причини не мога да ти кажа, но съм сигурна, че не е без нечия намеса. Разбирай ме както искаш и според собствените си вярвания за намеса от какъвто и да е род. На доста места казват, че това да имаш дежа-вю е хубаво или да промениш нещо. Е поне за мен нито е хубаво, нито промених нещо. Като съвет мога да кажа да не се страхуваш и да не обръщаш внимание толкова, да не го мислиш. С времето всичко ще си дойде на мястото пък дай Боже да разбере все пак какво става с нас! Бъди щастлива!

13.   Номер 12 - Абсолютно същото е при мен. Не знам какво става.... просто, каквото и да правя, каквото и да променя оттук нататък, това чувство няма да ме напусне. Някак е свързано с мен. Не мога да го обясня. Странно е. Каквото и да правя, ще е напълно очаквано, сякаш. Дори и да направя неща, които не са присъщи за мен, в най-скоро време ще усетя пак това чувство на вече преживяно или очаквано, и аз не знам вече.
Искам да разбера дали си внушавам или има някаква определена причина за това непрекъснато чувство, което ме тормози. Трябва да има някаква причина... как да я открия?

Авторката

14.   Има много необясними неща на този свят. Защо се случват - никой не ти казва. Някой предполагат, че е за да ти се помогне за нещо, други друго ще ти кажат. Ти сама трябва да усетиш. Причината може да е всякаква, не я търси обаче. Приеми всичко като чиста монета, времето ще покаже. От номер 12

15.   14 - Права си. Днес пак почувствах това усещане. Оф направо.... имам чувството, че всичко, което правя е грешка и то голяма, и че в предишния си живот съм допускала същите грешки и сега ги повтарям. Даже съм убедена, че в следващия ми живот ще се преродя пак в същото си тяло и ще имам същия живот... пък тогава дано не допускам грешки
Авторката

16.   Преди няколко месеца сънувах един мой бивш колега, сънувах, че се е преместил да живее в моя град, а аз отивах на някакво интервю за работа или работихме в една фирма отново заедно. Много се изненадах като го видях, попитах го какво прави тук, не помня какво ми отговори, аз му казах нещо от рода на довиждане и излязох от кабинета му /, явно беше станал шеф/и се прибрах вкъщи. Казах на майка ми, че съм го видяла, тя започна да ме разпитва за него, а аз й казах да ме остави намира. Това беше.

17.   Aз имам същото чувство , преживявам разни неуспехи и сякаш съм ги преживял и преди това. Интересното е, че чувството се появява само при неуспехите, а при успехите не е така. Много е странно, при тебе как е

18.   "Deja-vu" буквално се превежда "вече видяно", т. е. може да се каже и "вече преживяно". Следователно получаваш точно дежа вю. Няма значение дали е в минал живот (аз лично имам съмнения относно това) или в настоящия. Важно е самото усещане, че вече ти се е случвало същото нещо.

19.   Спокойно, де жавю е знак за нов собственик на живота ти, де като представка за собственист, и живю

20.   http://bg.wikipedia.org/wiki/Дежавю

21.   До номер 19 - как така нов собственик на живота ти? Разясни ни мъничко какво точно искаш да кажеш.

22.   Здравей. Два пъти пиша коментар и разказвам какъв ми е проблема и когато го публикувам всичко изчезва. Така че с две думи емейл адреса ми е demi7274@gmail. com напиши ми ако обичаш и ще сравним всичко което сме изпитали и почувствали, защото при мен е същото като при теб и трябва да има някакво обяснение. благодаря предварително