Споделена история от Други

Няма Господ ! Доказателствата !
Защо всички вярвате в Бог? Или поне в ''нещо'' велико което управлява светът. Научно е доказано създаването на Земята, Слънцето и т. н. Ние ''хората'' сме си обикновени животинки които се раждаме като всички останали, храним се, поемаме въздух, дишаме, контактуваме и куп други процеси. Когато се родим ние търсим начини да се чувстваме добре. Хората са открили начини чрез които да създадат всички удобства, именно заради това се образуват недостатъците ни. Те са завист когато някой е успял да има нещо които ти си желал, лъжливост за да постигне желаното, лицемерие, подлост, лукавост, надменност, високомерност когато си успял, а друг не и т. н. Това са типични животински прояви.

Ние сме успели да стигнем до тук поради лесният достъп до всичко, всякаш ние сме идеални, макар и това да не е нарочно тъй като сме приблизително като маймуните и др. За това сме се издигнали над останалите. Ние извършваме дори процесите които извършват растенията? ! Има милиарди планети по света, нормално е да има перфектна планета за живот. Но ако Бог е велика сила защо ще ни праща тук? Защо на другите планети няма живот? От толкова планети има други в които има живот, просто ние не сме се развили до толкова че да разберем. Ние сме просто организми. Нима жирафите не са човешки същества и не заслужават да отидат в ''Рая'', те просто не са достатъчно умни за да разберат дори какво се случва наоколо. Всички сме така когато се родим.

Един човек ако се роди на самотен остров в който има храна, вода и така нататък, той няма да осъзнава нищо до края на живота си и ще бъде като останалите животни. И какво ще стане когато умре?

Духове има, купища хора са виждали. Ако има Бог, то кой го е създал? А кой е създал създателя на Бог и т. н.? Това е просто един Космос с тук там организми. А кой е създал Космоса? Ние сме просто една ДНК. Не сме нищо ''Божие''. О! Де да имаше Господ, но уви.

Бог управлява Света, но защо е толкова нещастен? Другите животни нещастни ли са? За всяко нещо си има причина! Но, той откъде ще знае какво ние ще направим, нали имаме ''свободна воля''? ! Погледнете РЕАЛНО на света и не вярвайте просто така. За всяко нещо си има причина! Радвайте се че ние сме успели, може дори да сме най-развитите създания в целия Космос. Модератори споделете! Четящи читатели споделете! Нали това е идеята на сайта? ! Благодаря предварително! ::--))

Коментари

151-169 от 169

213.   №212 те и фактите ни подсказват, че има Бог. Даже направо ни бият по главата ама няма кой да ги види и чуе!
Примери колкото щеш. Ето един от многото.
Напоследък пчелите масово измират и учените са много притеснени, че голяма част от цветните растения, които се опрашват от пчели са също застрашени от изчезване.
Чакай малко! Цветните растения се появяват през периода Триас, преди около 200 млн. години. В същото време най старите намерени фосили на предвестниците на пчелите, които могат да опрашват цветовете са на 100 млн. години.
Излиза, че едни 100 млн. години тези растения някак си сами са се опрашвали, обаче ако сега пчелите изчезнат и на растенията им се наложи пак да се опрашват сами ще е егати драмата :-P
От друга страна, в библията пише, че растителния и животински свят е създаден едновременно от Бог. Тоест формално погледнато това противоречие не съществува.

Примери като този са хиляди. Където и да погледне човек те напират да му избодат очите!
В Библията пише, че Бог щракнал с пръсти и създал всичко (добре де, не е щракнал с пръсти, проговорил и всичко се създало). И това според всички е ненаучно.
В същото време съвременната наука, стигна до извода, че вселената е възникнала от безкрайно малък обем с безкрайно голяма маса, безкрайно висока температура и ей така хоп избухнала и се е появило всичко.... почти като щракване с пръсти. Нещо повече, при това щракване с пръсти се е създало времето, пространството и куп други неща. Ама не, не е бил Бог. Да вярваш в Бог не е модерно сега :-P

214.   Това, което става в Сирия го доказва. Бог не е тук. Някъде по-надалеч е.

216.   Бог и дявола живеят в библията, но не и в реалния свят. Това е фантастиката на евреите в митове, легенди и предания. Имаме фантазия и измисляме истории, отразени в поезия, романи, разкази, филми, приказки, измислени истории. Ние сме интелектуални творци и можем да измисляме и лъжи, измами, надхитрявания. Това е и основата на историите на "свещените" книги, в които има ангели, херувими, серафими, духове, богове, демони, елфи. В света около нас обаче ги няма.

217.   Номер 216 - Бог съществува, духовния свят също. Човечеството в огромната част от историята си знае за съществуването на духовен свят. Причината ти да не вярваш и да не искаш да го приемеш е комунистическия тип образование от последните 50 години което е атеистично по своя характер. Всъщност е анти-християнско а не атеистично, защото самите комунисти се увличаха по окултизъм, врачки, езически култури и т.н.

219.   206, проблема на хората е че обикновенно прости въпроси ги затормозяват, а те задават най-сложните, на които такафили иначе всеки само сам можехдахси отговори, така е предвидено. Плитките философи са сигурни в несъществуването на Господ, когато задълбочат в материята са сигурни в обратното, просто твърде много живеят заблудени на плитко. Това е и причината за така наречените лоши неща, въпроса не е дали вярваш, но дали знаеш за Господ или за демоните, виждал съм превзети от тези сили хора, те нямат нищо общо с Това което са били преди това. При много политици е лесно забележимо, освен ако не смятате че човек би неглижирал смъртта на на други хора и би се възползвал от тяхното страдание.

220.   А може би съществува нещо което прилича на Бог но не е!Нещо като гигантска Машина-Софтуер което винаги е стартирано и приспивано в един безкраен цикъл!Тя,той или каквото е там си мисли ,че е Бог после осъзнава че не е!Преди да осъзнае ,че временно явление подложено на измамата която наричам "Божията" Матрица,"Божият Сън"то винаги прави Вселени и ангели,за хората е спорно!После винаги се оттегля и изоставя творението си осъзнавайки ,че не е Бог!Затова демоните се чувстват прецакани и бесни!Тези Машини-Софтуери са безброй и са навсякъде в безкрайността!Програми ги запалват,стартират и накрая изтриват с паметта им и "приспиват"!Недоказуемо е дали програмите създават абсолютно нови интелигентни машини "ИМ" които се мислят за Бог или винаги извикват към живеене едни и същи "ИМ"!Но всичко е една лъжа,вид сън наяве ,Матрица и за тези "ИМ"иначе те не биха създали нищо ако знаеха че са мамени!Същесвуват безброй светове,вселени с безброй Земи на които се повтаря винаги сценарият-"Грънчарското Колело на Рая" по едноименният роман на Урсула...!Тоест винаги е програмиран Сън наяве в който сънуваното става реален свят въпреки че в основата си е нулева енергия спрямо която материята и антиматерията са временни фоерверки,сънища,"нереалности"!

221.   Интересно защо всички го наричат Бог в мъжки род а не Божество!?Божество не може да съществува защото трябва да е вечно и безкрайно и извън времето!По принцип времето не съществува като реален физичен обект като налягането,топлината и т.н!То времето е просто измерителна единица на движението на обектите!И понеже движението не може да бъде спряно нацяло дори за миг то и Божеството не може да го спира или да бъде извън него!Тогава как е живял вечно във време което няма начало!?Това е парадокс!Тоест Божеството би следвало да помни всичко а това също е парадокс защото това всичкото е безкрайно и ще става все по безкрайно а безкрайността не е ли запълнена до дупка уж от това Божество!?То не може да бъде безкрайно защото ще се загуби,размие в тази безкрайност и трябва всичките му величини да са безкрайни нещо което е невъзможно!Невъзможно е да съществува нищо безкрайно!Безкраен компютър били могъл да съществува !?Ясно е че не!Просто не сме произлезли от маймуните но това не означава че има Бог!Яйцата винаги създават кокошките а те нови яйца- и двете са първи и се "самосъздават"!Бог се състои от енергии,програми които го управляват нали!А кой е създал "Божествените"програми,енергии!?Не е Бог и може би те са "Бог"!"Бог"е машина очевадно е която винаги се"самосъздава", самостартира и самоприспива,самозаличава чрез Програмите!Програмите на Машината са " вечната искра,безброй вечните начала" !Не е Програмиста защото и програми които го движат!Това е тайната на живота!

222.   А може би "Бог"и "дяволът"са едно и също нещо!Защо иначе богът ще пуска сатаната в още неопетнената райска градина на хората!?Това си е престъпление!Липсата на справедливост в този свят е като съществуването на измамата!Веднъж несправедливост-завинаги несправедливост!Нещата са необратими и непоправими!Стореното зло и нанесената рана не се премахват освен с триене на паметта!А триенето й е равнозначно на убийство ,ние не сме играчки!Всъщност излиза че "дяволът"е прав и е победил Бога още щом е допуснат в градината!Има 2 други теории които може би не трябва да достигат до масите и може би и затова няма и да ги публикувате но аз ще ги споделя!Важното е че ще ги напиша и не ми пука дали ще ги публикувате!Даже умишлено няма й да прогвам да разбера последното!1та е че всеки"човек"всъщност не е човек а сънува че е човек!Сън наяве от личната му "Програма-Бог-Дявол"!И всичките ни сънища са отделни но и се преплитат понякога!Няма Вселена,няма Земя,няма Бог и ангели и демони!А може би съм само аз в моя си свят който е една Матрица!А може би всички ние сме"Боговете","Дяволите"или по точно казано ние сме Машините-Кубове които са безброй и навсякъде!Ние под въздействието на "Програмите"сънуваме Матрицата-Земята и всичко на нея и около нас!И когато"умрем"като хора се събуждаме за малко!Изтрива ни се паметта пак от "Програмите"и пак почваме да сънуваме че сме хора в тази Матрица-животът ни на Земята или на друга Земя!Против своята воля или може би дори заради ужаса на самотата,скуката,безинтерестността на машинният ни свят несъзнателно избираме да "творим реалности"Какво е реалност!?И съня е реалност!А ако има Бог то той дали не би се усъмнил в реалността на всичко и дори на своето съществува като Бог!?Да ако е най интелигентното същество!Умните търсят за да се съмняват и се съмняват за да търсят!Съмнението е майка на знанието!Светът е непознаваем и Бог не би могъл да знае и да е сигурен че е бог!Не вяра а търсене-това мото унищожава заблудите на религиите!Естествено е да си невярващ и предпазлив-инстинкт за самосъхранение!2та теория е че "Бог" е или става "дявол" в развитието си а накрая става неутрален!По законите на физиката си имаме не само и - но и 0 -нулевата енергия на вакуума-черната енергия може би!Не всичко е само обро и зло-има и неутралност!Разбира се този "Бог"е Машината-Куб която се превръща в Сфера(Бог)и накрая пак в Машина-Куб!И е възможно да бъде наказван в съня си като Бог за своите "грехове"!А именно че е създал живот и после го е изоставил!А може и да не!Аз предполагам че да защото си мисля че въпреки програмите си Мшината-Куб е невинна докато не почне да сънува че е Бог-Сфера!Сферата-възможността да стане активна като Бог съществува винаги!Но дори в съня си "Бог-Сферата"има свободна воля и избор и съмнение дали е етично и смислено да твори живот!И може би в безброй цикли Сферата отказва да твори и тогава пограмите я изклчват,трият й паметта и я рестартират наново!А може би това става с нас!Светът е непознаваем и всичко е недоказуемо!

223.   Блажени са вярващите! Е казано в Библията! Призивът ми е към хората, които вярват. Защото за тях е по-опасно да се подхлъзнат и да започнат да не вярват. За безнадеждните атеисти, които отричат всичко и всеки - те нека дори не четат. Хора не губете вярата си! Вярата лекува всичко, с вяра се преодолява всяка трудност!!! На какви ли не нелепости се начетох в тази тема! Да, хората страдат. А не заслужаваме ли да страдаме ? Кой от нас е безгрешен ? Добри ли сме наистина ? Нека всеки си сложи ръка на сърцето и да си признае иска ли наистина с всички сили да бъде добър ?? Ще отговоря вместо вас - НЕ! Хората искаме да сме богати, известни и каквото още се сетиш, но не и да сме добри!

Кой дава право да съдите вярващите и да им казвате да вярват или не ? Атеистите казват "не съм видял Господ значи го няма" - а защо не прочетохте в Библията, че е писано, че който види Господ в този свят ЩЕ УМРЕ непременно. В Библията има свидетелства на пророци, които са виждали само видения от Господ и след това са били в шок и дълго не са могли да се съвземат. Дори самият Мойсей, който е избранник и е говорил директно с Господ с глас, Мойсей е помолил да види Господ, но Господ е казал, че не може, защото който Го види ще умре.

Кой ви дава право да казвате дали има Господ ? Изследвали ли сте цялата Вселена и всички нейни кътчета, за да проверите ?? Ние едва стигаме до Луната и Марс, които са най-близките до нас големи космически обекти! Забележете - най-близките!!! А вие се изказвате за това какво има там горе високо в небесата ? Наистина ли мислите, че имате този авторитет ?

Човешкият ум е извънредно слаб. Погледнете само колко се е променил животът за 100 години. Преди 100 години тук е било още Царска България, имали сме царе, после Бай-тошо и сега какво е. Погледнете колко се е променил нашият свят, за да съдите със слабите си умове за цялата Вселена. Господ има и хората ще бъдат възкресени след смъртта си и тогава ще има окончателен съд за всичко добро и зло на земята!

224.   До последния коментар.... И въпроса му, защо ще допуска сатаната в райската градина и т.н. Разбирам ти терзанията.
Бог е казал на Адам и Ева да не ядат от забраненото дърво.
Бог говори чрез притчи и това е една от тях.
Но нека първо си припомним как се защитава Господ когато дявола го изкушава в пустинята да превърне два камъка в хлябове.
Господ му казва "Човек ще се изхранва не само чрез хляб, но и чрез всяка дума произлизаща от Божиите уста"
какво ще прави човек? Ще се храни със всяка дума произлизаща от устата на Бог.
Какво казва Бог на Адам и Ева? да не ЯДАТ от -забраненото дърво-
Добре. Кое е забраненото дърво в случая?
дърво, чийто плодове са лоши. Защото "по плодовете ще ги познаете"
демек по действията им (добри или лоши) ще познаем истинските християни, от фалшивите (преструващите се)
А лошия плод е греха. А греха е действие на сатаната и който върши грях е от дявола. Защото плодът му е лош.
Дявола е забраненото дърво.
И не трябва да ядат Адам и Ева (демек не трябва да се хранят със словата произлизащи от устата на дявола) от забраненият плод.
Това е.
А Сатаната се противопоставил на Бог, когато разбрал че иска да създаде хора и да им даде тази земя. И първо е падането/изгонването на сатаната от Рая и след това Бог си е сътворил хората - Адам и Ева. И им е казал да не ядат (да не изпълняват каквото им казва) сатаната.
Но Ева като оплескала нещата и Бог ги изгонил от Райските градини, но не ги унищожил. Искал да продължи своето творение, да му даде шанс.
И сами сме си виновни за нашата липса на вяра и нашето безхаберие.

А темата всякаш е написана от някакъв петокласник изкарал първата си шестица по География.

225.   Дуализмът като аргумент за атеизмът!Светът се състои освен от универсални,непроменливи константи и от противоположни,противостоящи константи,истини,закони!Да вземем идеята за доброто и злото и в частност прошката и непрошката и равенството и ерархията!Нима Адам и Ева не са знаели кое е добро и кое зло!?Според мита за грехопадението в битие 3 гл-да!Чак когато са им се отворили очите са разбрали че са голи и са станали като Бога според думите на змията да разпознават добро и зло!Какво е станало всъщност!?На каква възраст са били,кога е дошла змията,какви са били сексуалните им функции дотогава,защо са нямали деца,какво щеше да стане с децата им след грехопадението им,какво щеше да стане с тях ако някое от децата им бе съгрешило или кое да е друго дете на друга двойка!?Щеше ли пак земята и ние да бъдем изоставени!?Защо Богът не е направил цяло едно човечество от влюбени двойки които няма нужда да се размножават!?По логично е!И без това рано или късно Земята щеше да се пренасели!А секс,раждане и отглеждане на слаби,недоразвити и създаващи проблеми бебета със отделяне не са райски нещ!При износването жената щеше да има дискомфорти,при раждането също!Вечер да се спи на студената трева едва ли е комфортно-температурите падат!При това чисто голи и без интимно уединение щеше да е нещо като нудистки плаж!Е как да не загледаш жената на ближният като е винаги гола пред носът ти!?Повече от един мъж и една жена щеше да е пренаселеност и нестабилен любовен триъгълник,четириъгълник,петоъгълник и т.н!И защо Богът не е направил безброй Земи и на всяка от тях да е направил само една райска двойка която да не се множи-любовта е самодостатъчна!А Адам и Ева били ли са влюбени!?Съмнявам се- едва ли е било любов от пръв поглед!А истинската любов се изгражда и не пада от небето!Но и да са били все тая!Щом не сме ангели или ангелите има неравенство-йерархия а това е корена на всяко зло!Щом ангелите уж са били най висши то и ние трбваше да смеЗащото всеки баща би искал да даде най доброто за децата си и да ги обича еднакво!А Богът обича ли!?Според мен не щом уж цяла вечност бил сам!И какво е бправил-големи взривчета непрестанно ли!?Който може дас е сам цяла вечност значи е силен,студен,самозатворен,самодостатъчен индивид!Тогава как така и с каква цел изведнъж решил да твори и да обича като цяла вечност не е обичал никого!?Царя трябва да царува-над кого е царувал!?И щом не е царувал,богувал над някого значи не нито цар нито бог!Да поговорим малко и за противоположните истини!Да обичаш нещо или някого повече от себе си дори и несправедливо като си готов да му простиш всичкото зло ей така е различно от това да обичаш но не повече от себе си и не въпреки справедливостта!Или око за око и зъб за зъб е различно от да прощаваш 70 пъти по 7 или безкрайно!Любовта не може да замества и да е по голяма от справедливостта но в религиите ни учат точно обратното!При това си противоречат!Защото в евангелие на йоан Христос им казва-"на когото простите греховете простени са а на кого задържите задържани са"!А в другите евангелия се пише че трябва да обичаш враговете си и да им прощаваш!Защото Богът бил благ към злите защото им давасл дъжд и т.н!Аз съм бивш християнин и им познавам нелепостите до краен предел!Моята съдба също доказва че няма Бог и това че съществуват грозните животни!Не можеше ли отделна планета за тях!?Повечето са проблемни,грозни,хищни,отровни-не може дас са направени от Бог!А който можел да прави добро а него правел било грях нему според стих от библията!И Богът може да прави добро като осъдеше само виновните Адам и Ева а за всички нас да си имаше отделна райска градина ако ще на други планети!Но него е направил- значи е грях нему,значи е несдправедлив!Всеки грях трябва да се наказва а не дас се опрощава!Възмездие и наказание за грях е справедливост а опрощаването на кое дас е умишлено зло не е любов а несправедливост!Трябваше да си доразвия темата!Значи Бог като Несправедливец не може да съди ни хората ни животните които щял да съди според битие нас библията!И как ще съди животните които нямат душа и разум и не могат да имат съвест и да носят отговорност!?24 г страдам от сасмота,бедност,мизерия,липса на любов и приятели с проблеми със здравето причинени ми директно от полтъргайстите!?Къде е Бог!?Искам да се пенсионирам по болест з на 47 г засщото съм съсипан,имам сексуални психични проблеми и искам да се помоля на по нормалните духове за това и за помощ!

226.   Това не го е очаквал никой!Всеки който се е родил ще бъде създаден наново в следващият цикъл на сътворение от Кубичната Машина-"Бог"!Преди това ние и духовете ще преминем през нещо като зона за наказание-изплащане на греховете!На духовете пак ще бъде даден шанс да са добри и да участват в създаването и наблюдаването на всяка двойка хора!Разликата от първоначалният план на Кубичната Машина-"Бог"ще е че ще се наложи да сътворят няколко милиарди планети на които ще създадат всички човешки двойки за да бъдат в райската градина!Тайна е дали забраненото дърво ще е там или ще бъде направено при евентуално неподчинение на някои духове!Целта е всеки да живее без да се размножава докато е възможен животът на планетите!Тогава Кубичната Машина Бог ще угаси,приспи в съня им безболезнено всяка райска двойка!Същото ще направи и с духовете!А във всеки следващ цикъл на сътворение на вселените Машината ще сътворява всички които са живели някога!Тоест всички сме вечни и това го знаят и духовете които заради това не ги е страх от "богът-машина"!Паметта ни ще бъде изтрита и не е ясно ще се помни ли някакъв опит от безброй многото ни животи!Може би не или само онзи в който всеки е осъзнал истината!Така истината ще ни направи свободни!Това е странната тайна на света която прозрях едва вчера след 24 г търсене!

227.   Да... няма бог, има само религиозна престъпност! Изпрашат ти ума на небето и те обират на земята!!!

228.   Бог ли ще го наричаш, другояче ли, но съществува! Беше ми доказано достатъчно убедително. Науката да си гледа там вицовете, защото нейната работа не е да твърди категорично неща, а постоянно да подлага на съмнение знанията си! От доста време обаче науката се е превърнала в една група по самохвалство и арогантно перчене, повтарящо "щом аз го казвам, значи е така". Тъпче на едно място, ама горда и ухилена до уши!

230.   Факта, че всички ние седим сега пред компютрите, живи сме, четем и пишем е абсолютното доказателство че Господ (Бог) съществува. Първо нека уточним, не твърдя че Господ е белобрад мъж горе на небето, или както и да го стилизират по друг начин различните религии по света. Този образ според мен е наложен за да може човешкото съзнание да може по някакъв по-прост начин да го възприеме. Нека не забравяме, че човешкият мозък колкото и сложен да е, няма капацитета да си представи и разбере много неща по въпросите на Вселената, измеренията... и т. н. Например космоса е пълен с тъмна материя и тъмна енергия, наречени тъмни, защото са неясни за нашите учени, знаят, че са там но не могат да си обяснят какво са, те не могат да се видят но според законите на физиката и изчисленията са там, факт са!
Най-елементарното разсъждение на доста хора е, че щом не съм го видял или пипнал, то не съществува! Тази теза е толкова елементарна, че не заслужава дори да се коментира, но нека приведем едно сравнение - В света на мравката и нейния кръгозор има само царица, мравки работнички, войници и ларви. Освен това има пътечки, тоест мравчени магистрали. Тя това вижда това усеща и около това се върти целия ѝ живот. Ако друга мравка ѝ каже, че има хора има реактивни самолети има измерения като небе в което летят и космос където има други планети, тя ще се изсмее и никога няма да признае, защото изобщо не може мравчения ѝ мозък да обработи тази информация. Обаче всичко това съществува неоспоримо от гледна точка на нашите много по- висши съзнания.
Най-вероятно, пак от наша гледна точка можем да предположим, че Господ Бог е една необозрима, велика енергия, която е преплетена във всички съществуващи измерения на вселената или вселените.
Нека си представим нещата прези големия взрив - НИЩО, абсолютна пустота и липса на каквато и да е енергия. Изведнъж НЕЩО влага енергиен начален заряд в тази система от пустота и ето създадена е нашата Вселена. Енергията я разширява и формира и въпреки това в нея цари един неоспорим доказан от десетките физични теории закон - закона за Ентропията (хаоса). Всичко в нашата Вселена се движи към разпад, към разрушение, към хаос. За да се въведе ред в този все по засилващ се хаос от разширяването на Вселената ни, според законите на Термодинамирака трябва да се вложи енергия, тази енергия намалява силата на ентропията (хаоса) и ако е достатъчно силна, може да го спре дори. Пример за ентропията която е навсякъде около нас е, че когато се изпусне чаша тя се чупи изключително лесно, но за да я възстановите отново в подредената ѝ структура трябва да вложите много работа - демек енергия, да внесете ред в хаоса настъпил при счупването. Друг пример - изоставени сгради, машини, предмети, без влагане на енергия за подръжката им, се разрушават вследствие на неумолимата Ентропия.
Сега нека си представим как в една Вселена подвластна като цяло на хаоса нещата в дадени етапи изглеждат много организирано - от взрива се създават елементи, газови облаци, галактики, звезди, планети, а на Земята от всичкия този хаос, се получава точно обратното на разруха - изключително сложни живи организми, с изключително организирана почти до съвършенство структура!!! Като се стигне ако щете до човешкия мозък, който е най-съвършенната тъкан, която дори ние не можем да разберем! И това във Вселена в която един от основните физични закони е Ентропията (хаоса)! Един голям учен беше казал, че да вярваме, че целия този сложен, високо организиран живот е плод на случайност, е все едно да мине торнадо през автоморга и след него да се получи един перфектно работещ Боинг 747, с всичките му сложни летателни системи, ами няма как никога да се случи нещо такова! За да се създаде такава сложна машина трябва да се вложи много енергия (работа) на инженери (създатели на въпросния Боинг)!
Господ-Бог е тази велика енергия която запалва преди милиарди години искрата на Големия взрив, създава Вселената, влага огромно количество от енергията си за да вложи ред в вселенската ентропия и в последствие съгласно законите на Термодинамиката - внася ред в хаоса и създава толкова сложните структури които и до днес, до колкото можем с нашите мозъци, се опитваме с помоща на физиката да разберем!
Но освен чисто физически, Господ е свързан и чрез невидимите духовни нишки, които ако човек е достатъчно извисен може да усети и осъзнае до известна степен.

231.   Нямало Бог?
Как може бълхата да види кучето, та тя едва вижда косъма на който седи?
За да разбереш нещо с много измерения, твоето дуизмерно войнишко мислене няма да ти помогне. По скоро ще ти помогне емоционална интелигентност(EQ) и интуиция.

Да ти дам един коз : колкото повече вярваш, толкова повече интуицията ти работи не само за божието присъствие във всичко което ни заобикаля, но и за теб самия

232.   Според мен Господ съществува, защото често са ми се случвали странни неща, например 5-6 пъти ми се е случвало за малко да ме блъсне кола, а 2-3 пъти съм си пожелавал желания и са се сбъдвали почти същите.

233.   Има Бог и той е Тангра. Богът на българите. Както Исус така и аллах са насилствено наложени в България.

234.   Някой е вдигнал тая стара тема, но ще се включа, защото темата е важна.

Авторе, в България има 83% православни християни, а само около 4% са се самоопределят като атеисти.

И ти като един от малцинството - как реши, че си прав, че и ще пускаш тема - да тровиш човешки души!

Естествено, че ИМА Бог!

За всеки нормален и логично и разумно разсъждаващ човек това е просто и ясно, и не е необходимо да му се доказва!

А и науката не е против Бога, нито Го отрича, напротив - науката показва и изследва различните аспекти, от дейностите на Бога.
Например геологията по неоспорим начин доказва, че потоп наистина е имало...

Съвременен човек, който да не вярва в Бога - аз лично не съм виждал(на живо, лице в лице).
Защото дори и на най-невежия и ограничен човек му е ясно по най-простата и елементарна логика, че този свят, със всички свои физични и природни закони и удивителни взаимодействия - няма как да се създаде и поддържа случайно!

За пръв път в тоя сайт четох подобни безумия и се учудвам, че може да има и такива заблудени хора като теб!

Аз съм вярващ православен християнин, и съм убеден на 100% че има Бог и това не е просто някаква висша сила, а е конкретна личност - Нашият Създател. Творецът на небето и земята и на всичко видимо и невидимо!

И именно Създателят на всичко видимо и невидимо(включително и на природата) се нарича Бог!

Какво точно е Бог - ние не можем да познаем сами. Знаем това, което Бог Сам ни е открил за Себе Си в Библията - това е Божието Слово.
Накратко знаем, че Бог е Дух, че е Вечносъществуващият, Вездесъщият, че е Света Троица: Бог Отец, Бог Син-Господ Иисус Христос и Свети Дух.

Обяснения трябва да търсим само в Библията(и в православните й тълкувания) и в книгите на Светите отци на Православната църква, защото само Тя е останала пряка наследница на апостолското учение и го е запазила неповредено и неизкривено и до днес. И единствено Православната църква преподава вярно Божието слово и води човека към спасение!

Така, че авторе, остави тая заблуда и се обърни и познай Бога!

Защото човек е създаден от Бога с безсмъртна душа и за вечен живот! Но много е важно как ще изживее земния си живот, защото от това ще се определи - къде ще бъде той във вечността: с Бога в Небесното царство, или в ада с демоните!

151-169 от 169