Споделена история от Други

Поредният житейски урок от Бог!
Бог ми даде силен урок! Направих грешка и си го признавам. Помислих си, че някой друг може да замести мястото на Бог спрямо най-добрия ми приятел! Библията казва, че с този, когото спиш, ядеш, ще те предаде, какво ли остава за другите. Е, ценен бе този урок. Научих от него, че не трябва да уповавам на никого. Че моят най-добър приятел трябва и вярвам, че оттук нататък е и ще бъде Исус Христос, никоя друга човешка или духовна личност би го заместила.

Е те така, недейте се лъга, братя и сестри. Библията казва, че баща и майка ще забрави дето си, но Той, Онзи, чиито деца сме, ако сме новородени чрез Духа Му, няма да ни забрави. Какво ли остава за приятел, приятелка, в студения смисъл на думата.

Научих също, че винаги трябва да прощаваме на хората, който и когато да ни нарани, независимо всичко! Да, трудно е, даже ужасно трудно! Да погледнеш отново човека в очите и да се държиш сякаш нищо не се е случило, - траур. Трудно, ма не и невъзможно! Трябва да забравяме и да не напомняме на човека, който ни е наранил, несправедливото му поведение.

... ако пък започнете да се чудите как е възможно това, се поставете на мястото на Бог, как ли се чувства Той?
- Ама Той Си е Бог! Да, ама Неговите принципи, са си железни принципи!

"Ако обичате само тези, които вас обичат, каква 'милост' ви се пада. Или ако поздравявате само онези, които и вас поздравяват, какво особено правите? Полага ли ви се някаква 'милост'?

Бъдете въоражени с Истинската Божия любов, нека тя да живее с вас, и да умеете да прощавате, защото това трябва да е начин на живот. Дори и другите да ви наранят, вие трябва винаги да бъдете готови за това. Защото затова ни е призовал и Исус. Имайте предвид, че ще бъдете и 'глупавички' в очите на околните. Но вие си знаете за и заради кого го правите - Христос!

Амин!

Коментари

1.   Мисля, че да вярваш в себе си е най важното. Ако човек се съмнява в своите възможности, защо да вярва във възможностите на нещо невидимо? Ами това: Ако сам не си помогнеш и Господ няма да ти помогне? Всичко зависи от нас. Бог е в главата ти, но не и във въздуха, цветята, небето, космоса и каквото е там. Бог е бил и в главата на човека писал Библията. Вярата дава сили, но дали помага на всеки? Понеже съдбата се е усмихнала на един човек, аз трябва да вярвам в съществуването на Бог. Много хора постигат нещо благодарение на труд и вяра в себе си. Аман от сектанти.

2.   Прав си! Винаги когато решим, да правим нещо, трябва, да се замислим, дали е правилно спрямо Бога. Трябва, да се учим, да прощаваме и да обичаме хората както Него.

3.   Да се уповаваш на библията е много ограничено. Има и свят извън нея и съвсем не е тя някакъв правилник.

4.   Според теб в съдния ден (според твоето учение) вашият бог ще се държи ли с грешниците (а пак според твоето учение всички са грешни) все едно нищо не се е случило и ще им прости, както проповядваш? :D Май само "своите" си ще помилва, а за останалите е приготвил казани с огън, нали? :) Любовта на твоят бог не превъзхожда с нищо любовтта на средностатичстическия човек. ;)