Споделена история от Други

Кученцето ми почина, много ми е тежко
Кученцето ми беше мини пясъчен пинчер на име Чара, на 3 годинки, много слънчево, много любвеовилно, но за съжаление почина, много отслабна, не искаше да яде да пие вода, 5 месеца я водим по лекари и нищо накрая си почина милото животинче. Сега ми е много мъчно за нея, когато си спомням, как ме посрещаше на вратата, как се гушкаше, когато гледам нейни снимки и клипчета на които сме заедно и си играем, Немога, просто немога да повярвам, че я няма вече.

Коментари

1.   И аз имам куче, сигурна съм, че си я обичала така, както аз в момента се радвам и обичам моето куче. Сигурно някои хора може да те посъветват да си вземеш ново куче, но аз мисля, че те са незаменими. Ако си вземеш ново куче, може и да го заобичаш, но тази обич няма да е като тази на Чара. Винаги ще правиш сравнения ако бъдещото куче е по-непослушно или не е толкова игриво. Няма начин да си я върнеш, но се опитай да не я забравяш никога. Кучето е най-добрия приятел на човека и винаги ще бъде, независимо какво става тя ще бъде до теб.

2.   Разплака ме. Ясно е, че много си го обичала и сега ти липсва. Кучетата се превръщат в част от живота ни. Разбираш ли - част, период от живота ни. За съжаление животът им не е много дълъг, затова трябва да се радваме на всеки миг, прекаран в тяхната компания. Не мога да те утеша, болката си е твоя, но искам да ти кажа, че е по-добре да си спомняш веселите мигове. така ще ти бъде по-леко Може би едно друго кученце ще ти помогне да се справиш със скръбта. Има толкова прекрасни същества, които живеят в мизерни условия по приюти. те имат нужда от нечия любов. Някое може да върне усмивката на лицето ти. помисли си.
Съчувствам ти, защото моето куче е вече много старо и.... нататък знаеш.

3.   Знам как се чувстваш! Нормално е сега да ти е тежко и мъчно, но не се насилвай да си взимаш нов домашен любимец, само за да замести кученцето ти. Нека мъката ти отмине, тя ще отмине, повярвай ми. Остави време да си свърши работата, и когато си готова отново за да се грижиш за някое животинче, вземи си някое и му дай цялата си любов.

4.   Разбирам те, мила, но се съвземи! Осинови си друго кученце, от приют или от улицата и ще се почувстваш истиннски щастлива гледайки очите му, пълни с любов и благодарност. Така и твоята звездичка на небето ще е щастлива, уверявам те!

Птичето

5.   Април почина и моето кученце, беше на 2 годинки. Това нещо се преживява, повярвай ми, просто първоначалния шок е голям.

6.   Как не можеш да повярваш, кучетата не са безсмъртни. Всеки който има куче или коте, трябва да знае, че те живеят десет пъти по кратък живот от хората и най вероятни ще умрят в един момент, преди нас.

7.   Миличка, много съжалявам за кученцето ти, но смъртта е нещо естествено. Така то може би се чувства по-добре. Не смея да ти кажа нищо повече, защото звучиш като малко детенце, а всяка дума не на място може да те изплаши и разстрой допълнително.

8.   Започваш да носиш товара на живота. Свиквай от малка. И моите съболезнования за кучето ти.

10.   Здравей, аз съм момче, преди години имах черно коли, което роди много кученца, всичките умряха само едно остана. Едва оживя гледах го по чял ден, храни го с биберон. Отрасна и стана много хубаво куче, игриво, като се прибирах в къщи ме посрещаше на вратата, като отворих вечерно време външната врата, само като ми чуеше гласа веднага излизаше от колбката, сънено и се прозява, беши се легнало да спи. Беше станало на около 1 годинка, един ден го намерих проснато с пяна на устата отровено да лежи пред вратата, някой от съседи/аз живеех тогава в къща/ го бе отровил ей така просто от злоба. Много ми бе мъчно и плаках дори, оттогава вече на гладам животни!

11.   Разбирам те как се чувстваш, аз наскоро загубих котарака си, по-много нелеп начин, беше отровен. Той беше на 2г. и няколко месеца, бях много привързана към него, сега имам кучета, коте ме е страх да си взема, пък и за мен Пуфи беше много специален и не знам дали ще мога да обичам някое друго коте така. Много е тежко да загубиш скъпо за теб животинче, наистина искрено съжалявам за твоето кученце.

12.   Съчувствам ти, знам какво изпитваш. Когато моят котарак падна от 12 етаж и се преби, изпитах неописуема болка, не можех да стоя на едно място и почти веднага си взех друг и обезопасих апартамента. Само че този сега не е така любвеобилен и въобще е различен, обичам си го, но другия не мога да прежаля три години вече. Болката отслабва, но все още я има. И за сведение на някои пишещи, съм на 44 и имам две дъщери и съпруг - тоест, не съм малка, не съм самотница, така че не е това причината! Обичала си кученцето си много и ти е трудно да го прежалиш. Не ти остава нищо друго, освен да се примириш и да се опиташ да си спомняш хубавите мигове.... а защо не и едно малко, сладко кученце да си вземеш:))

13.   Здравейте,

благодаря на всички Ви за коментарите и искам да кажа, че ми е известен факта, че няма нищо вечно и никой не е безсмъртен, но това не ми помага особено да ми стане по-леко или по-малко тъжно. Въпроса, е че кученцето ми преди около половин година имаше проблем със стомаха т. е. подуваше се, след като го заведох на лекар ми казаха след няколко изследвания (кръв, рентген, видеозон и др. ), че има проблем с черния дроб и бъбреците, но няма как да се установи, каква е причината за това, изписаха лекарство за черния дроб, което кучето приемаше 1 месец, след което нови изследвания този път показателите на кръвта и органите бяха перфектни и ветеринара каза да продължавам да му давам това лекарство, тъй като спомага функцията на черния дроб и е на билкова основа. Преди около 10 дни кучето спря да се храни, както преди т. е. ядеше по-малко, докато няколко дни след това изобщо отказа да се храни, тогава я заведох в клиника Зоосвят в кв. Суходол, където отново и направиха същите изследвания, както в първата клиника, но се оказа, че кутрето имало хронична бъбречна недостатъчност и ветеринаря предложи да го поставим на системи за 3 дни, като през този период щяло да стане ясно, какво лечение да се приложи. Съответно аз веднага се съгласих, на следващия ден след като кучето беше на систвми изглеждаше доста по-добре и аз се зарадвах и наистина се надявах да се оправи, на по-следващия ден, когато отидох да го видя вече изглеждаше слабо и безжизнено, отново се отчаях до третия ден вече, когато ветеринаря ми се обади и каза, че след новите изследвания няма надежда кученцето да се оправи и най-добре било да се приспим, повярвайте ми, че когато чух тези думи направо ми се подкосиха краката, доктора ми каза ако съм искала все пак да остане още един ден на системи за всеки случай. Веднага се допитах до друг доктор, който пък ми каза, че не е възможно куче на три години да страда от бъбреци, според него пък проблема бил сърдечен, от където се влошават и бъбреците и поставяйки кучето на системи още повече се влошава състоянието му, когато чух това веднага помолих доктора да дойде с мен в клиниката, където беше Чара за да я прегледа. През това време обаче баща ми беше отишъл да види кучето и ми се обади да не ходя, тъй като нямало смисъл и не искал да виждам състоянието на кучето, което е буквално кожа и кости вече не вижда, не чува, блъска се в клетката, където е - ПРОСТО, ЗАЩОТО ВЕЧЕ Е В АГОНИЯ, ТО СИ ОТИВА, А ТЪПИЯ ДОКТОР МИ ПРЕДЛАГА ДА СЕДИ НА СИСТЕМИ ОЩЕ ДНИ, ЗА ВСЕКИ СЛУЧАЙ, ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ ТО СЕ МЪЧИ, ОТИВА СИ. Тогава взех решение да го приспим, поне да не се мъчи повече, и така отидох и си го взех увито в един черен чувал, това е, така свърши животинчето, при положение, че съм дала за доктори около 1300 лева за изследвания, и какво ли не и накрая нищо, връчиха ми го в черен чувал и това е. Мъчно ми е за кучето, защото много се привързах към него, защото беше мъничкои беззащитно а няма да Ви казвам, ка се радваше, когато ме види и изведнъж от едното нищо за три дни умря. Та това е ако нямаш пари в тая държава умираш, ако все пак имаш да платиш лечението си също умираш, не знам, какво да Ви кажа ужасна работа АМАН ОТ НЕКАДЪРНИЦИ, КОИТО СА СИ ВЗЕЛИ ДИПЛОМИТЕ С ПОДКУПИ ИЛИ С ТРОЙКИ ЕДВАМ ЕДВАМ...

14.   Вие всички тука в ред ли сте бе? Имате ли представа че всяка трета секунда умира по едни човек? И знаете ли че близо два милиард от хорат по света нямат достъп до лекар? А да не говорим колко хора от средната класа, само защото нямат достатъчно пари да доплатят на личният се лекар остават без направления и изследвания? Лудост е да се харчат толкова пари за животни. Ами ако всъщото това време се случи нещо с някой ваш близък или роднина, вече ще сте похарчили пари за животинчето и няма да имате пари за близкия си човек! Я ми кажете, щом плачете като ви умират животните, плачете ли и когато чуете че улични кучета са разкъсали човек???

15.   Ти изобщо гледал/а ли си животно ако да значи си истински темерут, който не се интересува от нищо. Това животно си го отгледал от малко, ти го храниш, то живее в къщатата ти, няма как да не го чувстваш, като член на семейството си. Да, когато кучета разкъсват човек естествено, че е ужасно, аз също мисля че за такива бездомни животни трябва да се взимат мерки, но за съжаление, това точно не зависи от мен. А пък ти за парите не се притеснявай, всеки сам си преценява или може би е по- добре да оставиш животното да си умре..............

16.   Свиквайте, това е живота. И аз си обичам кучето, ама това е природа, докато не измислят лек против смърт, всички ще умрем. И хора, и животни.

Спомняй си с добро за кученцето и това е.

Venjus

17.   N 14, aко безчувствиет ти е толкова голямо не ми се мисли какъв родител ще бъдеш? Дано още не си, че току виж поулегнеш и се онормализираш

18.   Абсолютно същия случай имах и аз, моето питбулче умря на 4-тия месец след много агония и мъка но най кофти е че както си мислиш че ще мине време ще го забравиш то се оказва че не е така... моите съболезнования.

20.   Да знаеш колко добре те разбирам! И аз загубих кученце! В началото плачех всеки ден, сега само понякога, обаче съм си сложила нейна снимка на десктопа и си я гледам всеки ден и понякога и говоря...
миличката ми! Баба и дядо също починаха преди няколко години, та сега мога само да се надявам, че са "там някъде" тримата заедно и се грижат един за друг. Само тази надежда си имам! Че там някъде има зелени полянки и много играчки и че баба и дядо се грижат за нея. Ужасно е тежко! Минаха две години, обаче продължавам да я сънувам понякога, а когато минавам по стълбите винаги поглеждам към задния двор, защото там спи моята принцеса и никога не пропускам да и кажа "добра утро! " или "лека нощ! ".
Ужасно ми липсва!!! Ох, ще спра да пиша, че след малко ще се разплача, а съм на работа.
Изпращам ти виртуална прегръдка и дано това малко намали болката ти.

21.   Здравей, много ми е мъчно и знам какво ти е. Аз съм на 12. Точно вчера почина и моето пинчерче, то беше на едва годинка. Почина от отравяне, нелепия доктор само казваше че нищо не можехме да направим. През деня беше добре, но към полунощ спря да вижда, да чива и после спря да ходи. Седях, държах го и го гледах как пищи и си извива врата назад, не можах нищо да направя! Чичо ми беше до мен, кучето (Чочо) спря да диша и всички казаха "край", аз бях обляна в сълзи и все още съм. Заровихме го в градината, но аз все още не мога да го повярвам. Имаме още едно пинчерче, братчето му, взехме ги заедно, Момо(брат му) все още го търси..

22.   Здравейте. Моето куче бе моята любов. Няма я почти година и понякога толкова плача, ч... Приятел ми каза да си наложа да не плача повече от пет минути на ден, той е гуру и каза, че ако плача непрекъснато ще уморя духът й. Запълвам си вниманието с книги, с компютър, но много ми липсва. Когато се разплача много паля свещички, много ми липсва, винаги й казвах- кой те обича най- много. Хората плачем, защото сме егоисти. Преди няколко месеца и аз сънувах Дядо с двете ми кучета/като по-малка имах й друго кученце/. "Всички ще умрем, а сега наздраве"- Рангел Вълчанов.