Споделена история от Други

Следене на чужд компютър. Даване под съд
Здравейте!
Няма да разказвам подробно за какво става въпрос, заглавието на темата достатъчно говори за себе си. Въпроса ми е, колко годинки могат да му лепнат на човек, който следи чужд компютър? Знам, че това е подсъдимо, интересно ми е обаче колко годинки ще му лепнат??? Моя интернет доставчик ми помогна да разбера, иначе честно казано нямаше... та, след като имаме нужните доказателства, могат ли да тикнат въпросния човек в затвора? Колко годинки? За сега го избягвам и се правя, че нищо не е станало, но.... в интерес на истината не знам как да постъпя. Не търпя оправдания, особено в този случай. И това продължава от много време... МНОГО МРАЗЯ ДА МИ НАРУШАВАТ ЛИЧНОТО ПРОСТРАНСТВО, още повече, че НИКОЙ няма право да го прави!!!
Ако някой има опит в тези неща, нека пише в темата ми!
Благодаря на всеки, съпричастен с проблема ми!
Лека вечер!

Коментари

1.   Защо не пиеш една студена вода и не скриеш злобата си в някой горен шкаф?
М 37

2.   В България няма такъв закон и не можеш по никакъв начин да навредиш на човека

3.   Ако става дума за троянски кон намерих това:

Въвеждането на компютърен вирус в компютър или информационна мрежа е
визирано от чл. 319г, ал.1 от НК. Наказанието е сравнително леко – глоба до три хиляди
лева.

Източник: http://www.nbu.bg/PUBLIC/IMAGES/File/departamenti/pravo/13.pdf

4.   Никъв троянски кон не е, ами сладураната е кръшкала из нета и нейния се е усетил и е закачил програма за дистанционно следнене, външен администратор да вижда къде е влизала и какво е писала, и понеже я е хванал по бели гащи сега се чуди как да си отмъсти ама нъцки, ще гониш михаля...

5.   Много годинки ще имаш ти, докато пораснеш!
Иначе Явор Колев (a.k.a. Super-Yavor! или Super-Kolev!) е твоят човек!

6.   Кой е този Явор?

7.   Ако ти е взимал само нет човекът без да ти пада скоростта на твоя- остави го да си живее. Ако ти е ровил в компютъра... да, неприятно е. Ама има една опция папките ти да не са споделени, т. е. никой да няма достъп до тях, което не е сложна работа за правене. А ти сигурен ли си, че компютърът ти е следен? Защото трябва да имаш доказателства, че твоя информация се намира в неговия компютър. Ако човекът има само достъп до компютърът ти, но не се е възползвал от него- какво си тръгнал да вриш и кипиш.