Споделена история от Други

Животът е прекалено кратък, защо не се отдадеш само на приятни преживявания.
Защо не се отдадеш само на хубави преживявания! Защо не се посветиш на оставянето на велико наследство след себе си? Защо хабиш енергията си в безмислени битки, от което страдаш още повече? Никой не може да те обиди или нарани без твое разрешение. Защо винаги интерпретираш нещата, така, че да страдаш? Стресът е просто отговор на интерпретацията на събитията, които ти се случват. Двама души могат да видят резултата от някаква случка по коренно различен начин. Качеството на твоя живот се свежда до качеството на отношенията ти с хората. Няма лоши случки, има само такива които ти помагат да се развиеш и закаляват твоя характер, така че да можеш да се извисиш до нови висини. Няма грешки има уроци. Всеки ден си задавай въпроса: “Това ли е най-добрият начин, по който мога да използвам времето и енергията си”. Не бъди груб с хората около теб, усмихвай се и живота ти ще бъде по лек. Прощавай грешките на околните, да простиш, означава да се освободиш.

Не питай какво държавата може да направи за теб, а какво можеш да направиш ти за нея. Държавата сме ние, държавата си ти. Държавата не е отделен организъм, всички ние заедно сме държавата.

Спортувай за удоволствое и здраве, пий и пуши по малко или изобщо спри.

Коментари

1.   Здравей,
Много ми хареса написаното! Дано повече хора го прочетат и започнат да не се ядосват ежедневно, да не бъдат толкова злобни - животът е един! Ако има сайт с подобни теми за търсене на душевен мир, моля ви, кажете го!

2.   Хубави думи, но пак звучат като закони "не прави това" "прави онова". Защо ти не оставиш хората да правят каквото си искат. Ако за някой спортът не е удоволствие и не желае толкова крепко здраве, ако някой е решил да пие по 2 литра ракия на ден като не ти пречи защо му се бъркаш как да живее, нали все пак той си носи последствията.

3.   Няма как да се отдадеш само на приятни изживявания, защото обикновено трябва да се бачка за личното и семейно оцеляване, а и здравето на човек се влошава с годините. Животът е комбинация от приятно и неприятно. ;)

4.   Все едно аз съм го писала... Браво...

5.   Написаното е страхотно, дано го прочетат повече хора. Признавам, че наистина ме вдъхнови. :)
Дано намирам все повече такива вдъхновяващи текстове.
~ Екшън момиче ~

6.   Прочетете Луйз Хей, Излекувай живота си, или потърсете материали в интернет.

7.   2-някой може да иска и наркоман да стане и да се самоубие, това не означава, че трябва да не ни касае. Авторката е права и не е зле да се вслушаш малко в думите. Всички сме хора и и трябва да си помагаме, а не щом не ни пречи някой, да си го оставиме да си се трови и да си се самоубива, като по този начин вреди поне на още 5 човека.

В този сайт има много отчаяни хора, които не виждат бъдеще пред себе си, ти за какво си тук, за да помогнеш или просто да четеш писанията на горките хора и да си казваш "не ме касае"....?????

8.   До 1 - заповядай
http://bogatstvo.net/category/ezoterika/

9.   Много ми хареса написаното. Нека всички станем малко по оптимистично настроени. Стига сме ходили намръщени по улиците и стига сме псували шофьорите, банките, съседите, роднините, шефа, държавата, дупките, новите магистрали и прочие и прочие безмислено хабене на енергия.

Нека започнем да се радваме на хубавите неща и на успелите хора. Нека да се усмихваме и да поздравяваме хората. Нека помагаме на изпадналите в беда, а не както казват някои тук, щом не ни пречи да не се бъркаме.
Всички сме един народ и наистина живота ни ще е по лек ако сме по мили с околните.