Споделена история от Други

Шумни съседи
Здравейте (:
Много често влизам в този сайт, предимно за да чета.
Но сега бих искала и аз да споделя нещо, което ме притеснява.

Живея на квартира в центъра на голям Бг град. От един месец(а може и повече)някъде съседът на 2-ри етаж в апартамента точно над нашия започна да прави ремонт. Проблемът е, че той изобщо не се съобразява с останалите и кърти, пробива, тропа и чука по цял ден от 8ч, до към полунощ. Без да спира и във времето между 14ч-16ч. Във входа има и малки деца. Направо е непоносим шумът. Съобразявали сме се, търпели сме, за да приключи по-бързо, но неговото няма край.
Тук е моментът да спомена и че живея заедно с приятеля ми в тази квартира.

Вчера се прибрах към 20ч от работа, бях изморена физически и реших просто да си легна да спя. И тогава започна да се пробива и тропа за пореден път. Имам мигрена и получих неприятен пристъп с гадене...
Към 21ч приятелят ми се провикна през терасата към комшията да се съобрази с часа и да не шуми толкова. И тогава онзи откачи... Разкрещя се, започна да псува по възможно най-грозен начин, а приятелят ми не му беше повишил тон, просто питаше кога ще свърши. Съседът започна да го заплашва, че ще го набие, не се страхувал и "куките" да дойдели, бла-бла-бла.

И така след взаимно псуване през 2-те тераси :D към 22ч нещата утихнаха.

Преди малко излизах и на връщане се засякохме със съседът във входа и той отново заплаши приятеля ми, че щяло да "има шамари", "не знаел с кого се занимава", нарече го "мишок" и "келеш" и т. н.

Много прост човек е явно, който решава проблемите си с агресия.

Сега ме е страх да не го набие наистина, страх ме е, че ние сме на квартира и е възможно да ни махнат, ако стане някой сериозен скандал с комшията.
Моля ви, споделете вие как бихте реагирали в такава ситуация.

Успешен ден на всички (:

Коментари

1.   Мине ли 22 часа и ако шумът е непрестанен, можете да се оплачите на полицията. В нашия блок е така, не спазваш правилата, викаме куки. Не спазва ли режима от 14 - 16 часа, също можете да се оплачете. Това, че сте на квартира не ви прави с по - малко права от съседа ви. Пък ако набие приятелят ти, ония ще го хванат ( ако вие се оплачете). Тези заплахи също са подсъдими. Няма от какво да се плашиш. Да набие приятелят ти и директно може да си поприказва за малко с чнгетата. Една нощ в карцера и ела да видиш как ще му се осветли.

Има още една възможност - всички във входа да подпишете една петиция и я изпращате на общината, като с това се оплаквате от шума. Но трябва да сте единодушни всички. Този номер шяхме да го правим и ние. Нали заради това е полицията, за да се грижи за реда и безопасността на демокрацията. Действай. При следващото провинение (гледай да е някъде към 22:30), звъниш на полицията и те идват. Повярвай. Успех.

Ел:)

2.   Доста преувеличения забелязвам в темата ти. Как така повече от месец ще разбива и още не е съборил целия блок??? Всеки от нас знае колко стени има в един апартамент, дори той да е четиристаен.
Другото което е провикването "през терасата да се съобрази с часа" не е просто питане "кога ще свърши". И съседът Ви има право да шуми до 22ч.
Не, че познавам или защитавам съседа Ви, но шумът е позволен от 8ч до 22ч, а с изришно позволение от съвета и до 24 ч. Такова правило във времето между 14ч-16ч е само ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО. И най-интересното в закона, ако нямате писмено право от хазаина, да участвате в управлението на етажната собственост нямате право да се оплачете дори и на домоуправителя. Ако сте под наем без договор все едно сте на гости и дори полицията няма право да ви обърне внимание на оплакването за шум. За заплахите за побой може да извикате полиция, но те само ще ви накарат да подпишете и двамата декларации, че повече няма да се карате, обиждате или нападате.
Така, че разгледай наредбата на вашия град за правилата за шума, провери си дали имаш договор и подписани от хазаина права за участие в събранията на етажната собственост. И чак тогава действай викай полиции и предлагай общо събрание.

3.   Значи, никъде не пише, че в 8 ч. е забранено да се прави ремонт. Не му прави чест, че говори по този начин на приятеля ти, но в крайна сметка той си ремонтира апартамента. Ако си прави ремонта сам, може би му трябва повече време за да приключи. Спокойствието е важно нещо, ама сте големи хора, защо не се разберете със добро. Малко е трудно да повярвам, че приятеля ти му казал кротко и тихо да не шуми и онзи избухнал...

4.   В такава ситуация лично аз щях да подам сигнал в полицията да дойдат на проверка и следобеда между 2 и 4 и вечерта за да може компетентните органи да си свършат работата и да му наложат необходимите мерки.
FLJT

5.   имах подобни съседи първо им спирах тока от ел. таблото някъде по 20 пъти на ден те си го пускаха. на другия ден се обадих на 112 и дойдоха полицаи и готова беше работата

6.   Към 5 - Добре, че не живееш при мен, защото ако ми спреш ел. таблото а аз правя ремонт, може би най-малкото ще те е страх всеки път когато видиш електромери. :)