Споделена история от Други

Белият гълъб
Здравеите искам да разкажа за положението в което се намирах преди 2 месеца.

Нека първо започна с това че съм момиче на 23.
Преди 2 месеца се случи така че останах без работа,без пари, с неплатени сметки,бях тотално отчаяна и не виждах никаква преспектива как да ще се оправя.В този период карах и шофиорските курсое, и постоянно се ядосвах че изпитваштия от ДАИ и за 2та пьти в които се явих намери за какво да се хване и да ме скьса... всяко следвашто явяване е оште пари време за допьлнителни часове и.т.н :(

Имам приятел от 1год но тои е доста особен това е точната дума за него, тои е с 8години по голям от мен, точно тогава се бяхме скарали за глупости разбира се, но го чуствах толкова не близьк с мен че го игнорирах от галавата си да го моля за каквато и да е помощ....

Един следобед се бяхме разбрали с една приятелка да се видим в Южния парк, и понеже аз отидох по рано седнах на една сльнчева пеика, както просто си стоях и си мислех разни нешта пред мен се появи чисто бял гьльб, дори започна да се вьрти само около мен и докато го гледах си пожелах просто нещата да се оправят....

Не знам дали тази птица има нешто общо но след този ден нещата се обьрнаха и кьсмета ми се отключи... Сестра ми спечели неочаквани пари и ми помогна финансово и то доста, изкарах шофиорската книжка, сдобрихме се с приятеля ми но явно няма да е за дьлго защото....

Моя близка приятелка която е в Ирландия от 4год ми се обади да ми каже че вьв фирмата която работи има свободно мястои грам да не се чудя а да хващам самолета кьм Дьблин заштото живота е живот и парите са си пари...... ами така и стана другата седмица заминавам

Единствното нещо което ме колебаеше е моя приятел, но хора кажете ми тои е вече на 31 а няма никакви сериозни намерения кьм мен, а аз исках поне да се сьберем да живеем заедно, тои си има собствен апартамент и не това е проблема, а това че не иска, егоист е и иска да си прави квото му хрумне без да дава никакви обвснения на никои за нищо, свикнал е да живее сам и явно няма да се промени, твьрди че много ме обича а не прави никакви компромиси и маи само си губим времето заедно, естествено като чу че заминавам не повярва но като видя и самолетния билет почуства се прецакан това е истината според мен заштото си мислеше че квото и да направи всичко му е простено и че няма да замина заради врьзката ни....

Искам моята история да послужи за пример че колкото и да са зле нещата и колкото и кофти да се чустваме винаги се намира изход и всичко се оправя в някои момент.
Желая успех на всички!!!

Коментари

1.   А дано повече хора да срещат белия гълъб:) аз също имам голяма нужда.. дано и при мен кацне :) много хубаво са се развили нещата при теб и дано сичко да е наред занапред.. лек път :) и пиши по нататък как е в дъблин, как е работата :)

2.   Радвам се за теб! Дай боже всекиму да срещне белия гълъб. Нали знаеш хората са го казали - всяко зло за добро :)

*Syndrome

3.   Браво мила, успех.

4.   Въобще не се замисляй, ами тръгвай не си пропилявай шанса заради него!!!!

5.   Не съм бил в такава ситуация, но двете ми сестри постоянно минават от едната в другата краиност - днеска живота е много зле, утре всичко се подрежда идеално... имам за тебе само едно изречение: Използвай момента, че си в подем - разбий ги всичките!

6.   Бих ти казала само едно мерси,просто защото точно сега имах нуждата да чуя точно това...дано да се чувстваш добре на новата работа и дано намериш лубовта на живота си

7.   Заминавай!
Живей докато си млада и жизнена. Не пропускай възможността да идеш на ново място, да срещнеш нови хора, да опиташ нови неща, само заради един човек.. Който дори, както каза, е егоист и щом не те поставя на първо място - постави се ти! Ти заслужаваш най-доброто и никой не може да ти го отнеме!
Успехи, момиче. :)