Споделена история от Други

Помогнете на една умираща душа, да живее.
Добър ден на всички читатели.

Пише ви едно крайно отчаяно и безсилно момче.
Изписах доста статии, по форуми, по сайтове, по вестници, къде ли не.
Писах с едничката надежда да открия онзи светъл лъч на надеждата и спасението.
Да открия покоя и сигурността, исках и все още искам просто да живея нормално.
Обаче надеждите ми не се увенчаха с успех..

Живея много кофти живот.
С разбито здраве съм от дете. Разведени родители, проблеми и конфликти в семейството ми
винаги е имало. 1-2 клас хлапе бях когато психолог установи че имам психоза и страхова невроза.
Живеех в непрекъснат стрес, баща ми правеше скандали, биеше ни.
Вуйчо ми от друга страна пиянстваше. В даскало бях пълен аутсайдер и никога не
съм могъл да се вместя в каквато и да било среда. Бях мачкан и унижаван, никога не съм имал приятели, приятелка.
През годините слабеех все повече. Вече 3 години си стоя все 54 колиграма. А съм 89-ти набор.
Имам по малък брат който откакто се роди, нашите все него глезиха, направиха от него един груб и необмислен човек.
Проблеми винаги е имало и все аз отнасях всичко.
Никой никога не ме е разбирал какво преживявах в училище, и какво ми е в душата.
Проблемите и прекалените страхове тотално унищожиха здравето ми, психиката ми.
Издържах едва до 8-ми клас и спрях да уча... нямах друг избор.
От там насетне, пълен живот на тотален социопат. Не ядях, почти не спях.
Започвах да се задъхвам дори когато направя неколко крачки.... 6-ти клас бях когато претърпях операция от която се установи че има шанс да остана бездетен, от което загубих още повече всякакъв стимул за живот.
Винаги съм бил социално неприспособим, особено щом попадна сред хора тотално се скапвам.
Всяка обстановка ме травмира и депресира.
Осъзнавам че загубих всичко, без образование, неработоспособен, с разбити нерви и здраве.
Тук където живея имам много врагове, никой никога не е проявявал разбиране към мен.
В нас положението не е по розово.
Вече се питам как да живея? Как да се спася?
Ходил съм да копая градини, да цепа дърва за по 10-15 лева.
Но от един ден, повече не мога да издържа.. до толкова ми стигат силите.
А и в днешното трудно положение, то как да се реализираш? !
Нощем имам кошмари, чувствам се самотен и разбит.
Боли ме че живея в такава кофти среда, че нямам това което се полага на един младеж.
Пиша за да потърся нкакво изцеление на тялото и душата си.
Знам ли? Не останаха ли толкова, добри хора в тая държава?
Искам просто да се махна от тук, да преодолея всичко това което ми е на главата.
Да победя фобиите си и да живея като нормален човек.
Мечтая си за две стаички, но да знам че ше имам спокойствие. Не искам повече.
Няма ли такива хора, които помагат на истрадали души като мен?
Готов съм да помагам на даден човек, да стопанисвам къщата му, или да му помагам в градиснката работа.
Стига само да е по силите ми. Искам просто подслон и някакви пари, било то и 200 лева на месец, колкото просто да не остана гладен, дето се казва.
Разглеждам в нета, има обяви за разни надомни работи. Също срещам квартири, срещу стопанисване.
Но все като се интересувам и удрям на камък.
Най-голямото ми желание е да се махна от тук. Може би ми трябват средства, може би имам нужда от специализирано лечение, в рамките на няколко месеца... или поне така ми се струва. В момента съм на ръба на оцеляването, и се съсипвам.
И най лошо е да се обръщаш и да виждаш че нямаш път, че няма един човек на който да се опреш. Всеки те съди и ти казва "оправяй се сам, кво хленчиш, къв си ти, и кво очакваш от хората"... Ето тея фрази чувам само. По дяволите защо никой не разбира какво е чувството да си в подобно положение. Аз не искам нищо на готово. Искам една реална подкрепа, някой който да ме измъкне от тази тиня в която съм сега. От там насетне квото ми е по силите, лек полек да си поема живота. Но възможно ли е? !
Обръщам се с последна молба за помощ. Ако някой се трогне от моето писание, моля ви свържете се с мен.

Коментари

1.   Авторе, май не ти е известно, че тук не публикуват лични данни, сбъркал си сайта, ако търсиш благодетел, който да ти покрие лечение, ядене в замяна на... нищо.

„Издържах едва до 8-ми клас и спрях да уча... нямах друг избор. “

Човек винаги има друг избор.

Сигурна съм, че всеки или почти всеки ще е преживял части от твоето, всеки от нас си е имал проблеми, но не сме прекъснали училище и не сме се предали.
Явно живееш на село, щом прекопаваш градини. Защо не вземеш да спечелиш поне един от възрастните хора да живееш при него срещу гледане. Има работа в кооперациите, стопанствата на село.
Но се замисли, защо никой не иска да ти изсипе всичко в този живот на готово.
Съчувствам ти иначе, но това е положението - малко са хората, които някой ги е хванал за ръчичка и ги е повел из живота. Сам трябва да се спасиш или да загинеш опитвайки се. Ти си се предал... Е, какво искаш, друг да вземе ТВОЯ живот в ръце?
Няма такова положение. Животът е такъв. Хващай и стъпка по стъпка се спасявай САМ.

2.   Отиди в по-голям град, защото там трябва да има повече работа. Спечели някакви пари и отиди да работиш в чужбина! Нямаш друг избор. След това като припечелиш пари отиди на психолог и започни терапия! Можеш и да вземеш пари назаем, но не знам как. Не разбирам много, но исках все пак да ти помогна. Дано да съм успяла. :-)

3.   Не знам от кой град си, но едно мога да ти кажа. Пълна промяна може да има само ако повярваш в Господ. Той ще ти даде изцеление, стига да вярваш силно, но и не е редно да погубиш душата си, за да спасиш тялото, сложно е. Обаче търси истината в православието, там ще намериш и истина и надежда и отговори. Потърси добри манастири има такива, стани послушник. Може да питаш и някой свещеник в кой манастир да се обърнеш за помощ, но внимавай, не се доверявай на всеки, изпитвай думите им и делата. Трябва да търсиш единствено свестни събратя, не някой който да те използва или да се отнася лошо с теб!

4.   Момче, прочети коментара ми, аз искам да ти помогна!
Вчера случайно попаднах на историята ти в раздел "Семейство" и като прочетох първите коментари за нея, се втрещих! Писали са ги изверги или хора, натрупали огромно количество злоба - в този сайт има голямо струпване на такива индивиди. Имай това в предвид!
Не съм запозната подробно с процедурата, която ще ти посоча, но това е начинът в 21-ви век! Трябва да отидеш за медицинско освидетелстване - да се установи от какво е задъхването и другите физически проблеми, които ти пречат да работиш физическа работа; да те прегледат невролог и психолог и да се опишат, така да се каже, щетите, които са ти причинени. Травми от физическото насилие също (ако имаш такива). 1. Можеш да съдиш насилниците си; 2. Ще ти определят нетрудоспособността (степента й) и ще получаваш финансова помощ/обезщетение.

21-ви век сме все пак, това че някои хора са си останали с манталитета от "едно време" си е техен проблем (към авторите на повечето коментари тук).

Пълнолетен гражданин си на Европейска държава, потърси правата си, които ти гарантират законите на съвременния свят!

5.   Н.4, ти на ТЕЛК ли съветваш да отиде авторът?
Те там ще му се изсмеят и ще го пратят да си ходи.
Ако трябва да съди някого за травми, той най-напред трябва да съди самия себе си. Най-големият му мъчител е самият той. Има покрив над главата си и храна, макар че не (иска) да работи. Има и интернет, и компютър (очевидно). Какво му пречи в живота?
Първото това е самосъжалението и чакането някой друг да му решеи проблемите. Изживяването като жертва.
Второто е ревността към брат му. Има повече за този вид ревност в Стария Завет.

Какво е решението?
Авторът трябва да спре да се самосъжалява и да почне да бачк, да спре да се щади. Така ще му дойде апетита, че ...
Просто липсва някой, който да го ритне веднъж много яко в задника в добрия смисъл на думата, за да стане той, да се събуди и да вземе да почне да живее.

6.   Ех злобен народее !!!
Какви сте вие в крайна сметка че ще ме съдите и ще ми давате квалификации ?! Айде моля ви се ПРЕСТАНЕТЕ да се правите на много знаещи и да ме ядосвате още повече. Бил съм това бил съм онова. Абе като не сте на мое място немате право да ме съдите. Айде всеки ден да се будите от сън и да сте с болки в цялото тяло, да се задъхвате само докато направите няколко крачки, да имате болки в сърцето и да сте възел нерви... да не можете 5 приказки да вържете с някого, да сте единаци, ощетени и затворени... айде при всички тези положения да ви видим вас как ще РАБОТИТЕ А?! Можете ли да ми Отговорите? И плюс това да сте с образование 8-ми клас и да знаете че освен тежък физически труд друго не ви остава, а да съзнавате че не сте годни за тежка работа... Какво повече да си говорим, търсел съм бил оправдания....... Не,, аз просто съм РЕАЛИС. Аз съм в тялото си, аз знам положението си, аз живея в този кошмар и най-добре мога да отсъдя какво ми е, и до къде се простират възможностите ми. Хората са казали -"Ситият на гладният не вярва, на чужд гръб и 100 тояяги са малко"! Много верни приказки.

Хората станахте едни безчувствени идиоти дето не сте способни да разберете никого, ами че и го дразните с епитетите и квалификациите си. СТИГА ВЕЧЕ! Да не мислите че сички хора мислят като вас?... НЕ! Има толкова хора които разбират и помагат на такива като мен... Това че вие не сте от тях си е ваш проблем, не мой! Аз например ако бях човек с възможности и т.н. щях да помагам БЕЗВЪЗМЕЗДНО на такива страдащи и измъчени души като себе си. Да, щях да го праа без да чакам отплата или нещо от сорта, щот знам к'во е ... чувството и безпомощността са ми до болка познати. Нямам желание повече да комуникирам с вас, вие ме обиждате и засягате. Всичко добро и комуникацията ми с вас ПРИКЛЮЧИ!

АВТОРА.

7.   От н. 4 към н. 5 /=н. 1/: ще си направя труда да отговоря на въпросите ти само заради автора:
Да, на ТЕЛК.
Физическото и психическото насилие над дете е престъпление според европейската и българската правна система.
Той не се изживява като жертва, той Е жертва.
Ревност (към брат му) - откъде знаеш ти колко е била разликата в отношението към него и към брат му, че да правиш констатации?
Щадял се бил. Понеже и като дете е бил много щаден, а сега е в отлично здраве (понеже така се чувства), нали?!

8.   Здравей авторе, аз съм №4 и №7, единственият нормален човек тук засега. На мен нищо не казваш... Дано да си видял коментара ми, или ако не - да влезеш пак и да го видиш : (

9.   Здравей №4 и №7. ДА видях коментарът ти и помислих сериозно над него. Искам по някакъв начин да подържаме връзка с теб. Виждам че си много точен човек и влизаш в положението ми, което може само да ме радва. Не ми е ясно само какво трябва точно да направя и как да го направя... за да излезна от цялата тази тиня в която съм в момента. Не е лесно хора, повярвайте, не е лесно... Ако беше, ся немаше да пиша в тоя сайт. Щом съм стигнал до тук да търся милостиня по сайтове, сами преценете какво ми е, и на кво положение съм.

Още веднъж сърдечни благодарности към №4 и №7! Наистина единствения свестен човек, тук.

От Автора.

Модератор - не публикуваме контактни данни.

10.   Авторе Не ти ли стигнаха 120 коментара в "Жестоката агония на един младеж", че започна нова тема по същия въпрос? Дори вече те мързи да пишеш коментари и копваш 116 коменар от едната тема за да го постнеш тук като коментар №6
№4, 7, 8 Авторът не е за телк, защото той няма увреждания само си ги измисля за да може да лежи. Операцията му не е увреждаща трудоспособността му, а "психозата" е само лесен начин мама да остави хладилника отключен и да плаща нета. не е и толкова слаботелесен повечето жени са под 54 кг и са живи и работят. Като му трябват 200лв на месец да се хване да мете улиците и ще ги взема, хем не е кой знае колко тежък трудът хем за хляба ще изкарва.

11.   Подкрепям номер 10.
Трагедията на автора е само, че не се е родил на Запад, където за такива хрантутници има съответните тенджери. У нас човек сам трябва да си заслужи хляба. Ако авторът се чувства психически нездрав, ами да се лекува в психиятрията. Това МнЗ го плаща

12.   Каквото е ТВОЕТО отношение към света, живота и хората - такова е и ТЯХНОТО отношение към тебе.

Цитат от №1: "Но се замисли, защо никой не иска да ти изсипе всичко в този живот на готово.". Нямаш си на представа колко мъдрост има в това изречение! Това е ключът към изцелението ти.

13.   Абе ревльо, цялата ти тема е един разтегнат локум на тема "Нищо не ми се прави, искам всичко наготово, няма кой да ми го даде". Тежко детство имал! Единствено ти, с апатията, безхаберието и липсата на воля си си виновен. Аааааайде!

bile

14.   Н 10 ме изпревари с коментара. не виждам смисъл отново да се дъвче темата. ако сам не си помогнеш, няма кой да ти помогне. ти обаче явно не искаш и ти се хленчи до безкрай

15.   КАзах да престанете да ме съдите, идиоти такива!! За това сме зле ние българите, защото се прояждаме един друг дори в нета. НЕ можем да бъдем ХОРА! Да разберем чуждата болка. Като не ви допадат изповедите ми, не ги четете. Не разбрахте ли че не ми пука за вашето безлично мнение. Защо съм пишел? Нима е забранено да пишап о форуми, за това което чувствам и изпитвам? ! Хахах.... Ще пиша, ще търся подкрепата и истината. Не сте вие хората които ще ми казвате какво да правя. Пак повтарям, аз съм в тялото си, аз знам съдбата си и т. н. Елате един ден на моето място за да видите какво е. И тогава ме съдете. Писна ми от дървени философи!

От АВТОРА!

16.   Мале малее като ти прочетох историята наистина ми стана кофти и жал за теб, докато не ти видях злобните и просташки изказвания, не можел да си каже 5 приказки на кръст с някой човек, а тука нарежда хората, че не му влизали в положението и то с ''идиоти'', ''злобен народ'', хахах за какво да злобеят срещу теб за това, че си кръгъл идиот без бъдеще, '' престанете да се правите на много знаещи '', ами да да ти кажа повече знаят от теб щом имат работа, дом, храна и семейства, а ти пълния неудачник само хленчиш, нареждаш и се оплакваш колко тежка съдба си имал, ами ти семейство нямаш ли? Защо не ги помолиш тях за помощ? Защо трябва да ти помага някой? Да не мислиш, че само ти си зле финансово? Ти си зле щото си мързел и безделник, които само си търси оправдания хората го виждат и разбират и затова не ти помагат, завърши си средното училище , качи килограми като си толкова слаб И ПРЕСТАНИ ДА МРЪНКАШ И ОБВИНЯВАШ ДРУГИТЕ ЗА ТОВА, ЧЕ НЕ ТИ ВЛИЗАТ В ПОЛОЖЕНИЕТО ЖИВОТА СИ Е ТВОЙ, НЯМА КАК ДА ОЧАКВАШ ДРУГИТЕ'' ИДИОТИ ''И'' ЗЛОБНИЯ НАРОД'' КАКТО ТИ ГИ НАРИЧАШ ДА ТЕ ХРАНТУТЯТ, А ТИ ДА ГИ НАРЕЖДАШ, от толкова изолация и липса на общуване си насъбрал доста агресия и злоба това се усеща и от Луната и как си без нито една стотинка за храна, а си намерил за интернет, където да се оплакваш от тежката си съдба и то не за първи път ти сам го каза стана, ясно другият път вместо да хленчиш като дърта циганка в разни сайтове влез в jobs bg И СИ ТЪРСИ РАБОТА

17.   Авторе, какво стана, свърза ли с онзи човек, който ти предложи помощ, подслон и работа?

18.   ама разбира се, който те потупва по рамото и казва: "о, горкият той", е добра, чиста и състрадателна душа, а другите са идиоти. като не ти пука за мнението ни, защо се хабиш да пишеш срещу всеки отрицателен коментар? като си в правото си да ревеш, ние пък сме в правото си да те наругаем. това е публичен форум.
добре, де, реално какво би ти помогнало виртуалното рамо, на което да поплачеш, че толкова се стремиш да те съжаляваме? и 10000 мнения да се съберат, какво от това?

19.   Аз споделих какво бреме ми е на главата. А вие ме съдите. Ясно съм подчертал че не искам да ми дават пари даром. Готов съм да помагам на определен човек в градинската, къщната работа, колкото ми е по силите. По този начин парите които този човек ще ми дава няма да са ей така даром. Ма вие пак вашето си знаете. Хленчел съм бил, оплаквал съм се... А какво да правя? Да сложа розовите очила и да се правя на щастлив ли? ! Я не говорете глупости. Като не можеш да помогнеш на някого поне не сипвай повече сол в раните му. Злобата ми я пораждат същества като вас. Вие нямате души, следователно нямате нищо!!
Погледнете се как нападате страдащ и безпомощен човек бе? ! Само се вижте. вие с коментарите си доказвате твърденията ми. На мен огън ми гори в душата, безсилието ме мачка... и повервайте че в това състояние не е особено приятно да четеш коментари от рода "кво хленчиш, стегни се, ти кво очакваш, да ти се дава сичко на готово ли, ти си слабак" и т. н. Тея думи съм ги слушал колко много... Писнало ми е. Защо сипвате сол в раните на страдащ човек? Мислите ли че по този начин ми помагате? !
След 24 годишна агнония и вече погубено здраве вие кво искате от мен? Да се изправя и аре ве аз съм добре и сичко е окей а? Ма така не става! Мен ми тряа поне месеци лечение да се отърся от фобии, страхове и т. н. Да премахна страха и срама си, които имам... И тогава вече лек полек да изплувам от положението си. Но това не може да стане изведнъж. Аз не искам някой да ме гледа до живот и да ми дава всичко. Аз искам просто за началото някой да ми подаде ръка. Като че ли искам много, кат казвам че ми треат само две керливи стаички... и някой лев за деня колкотоо да преживявам, туй искам... и да се излекувам. Е много ли искам бе? ! Имал съм комп и интернет... ами имам да, една щайга имам дет едва събрах 80 лева да го купя... щот това е единственото ми развлечение в сивото ежедневие което имам! Вас и това ли ви дразни? !
Ако можех сам да се справя нямаше да търся съпричастност тук. Пак казвам, НЕ ВСИЧКИ МИСЛАТ КАТО ВАС и слава богу. Вие гледате нещата през призмата на изкривеното си подсъзнание! Аз не хленча... АЗ СПОДЕЛЯМ! Което е РАЗЛИЧНО!! Вие можете само да нареждате без да знаете кво е в тялото на един човек. После аз съм ръсел злоба бе.... А никой не вижда, че за да използвам злоба значи някой ме е предизвикал чрез глупави писания. Ма това не го виждате нали? ! Но знаете ли? Никой не е застрахован, който много говори рано или късно му се стоварва на плещите такъв товар... и тогава разбира к'во е да се чувстваш така и нек'ви си форумни "бойци" да ти пилят глупости на главата. Дори психолозите като отидеш на консултация или преглед... подхождат внимателно към проблема, оказват ти разбиране... а не тръгват да те дразнат още повече. Защото са на ясно че сол в рана не се сипва!

На чужд гръб и 100 тояги са малко нали? Как ше поверваш на някого ако си роден с медена лъжица в уста... и си далеч от трагедиите? Няма как да стане.

20.   "Тея думи съм ги слушал колко много... Писнало ми е. "
Сам го каза, Нещастна Душо. Аз бих ти предложил да престанеш с "писването" и да започнеш с умуването, защо толкова много са ти ги повтаряли.
Уууууу, на батко горкичкото!

bile

21.   Аз съм №4 и №7, ще се нарека Нели, за по-лесно...

Ще ти пиша само тук, т. к. тук не публикуват контактни данни.

Аз имам някакво бледо подобие на твоите здравословни проблеми, но за разлика от теб, моите родители нямат никаква вина, просто аз съм си силно предразположена. Затова разбирам напълно това, което описваш.

Просто не се сещам какво повече мога да ти кажа, освен това, което съм написала вече. За мед. освидетелстване не знам каква точно е процедурата, може би трябва да отидеш при личния си лекар и той да те насочи какво да правиш и къде да ходиш...

23.   Номер 20 и всички останали бездушни и слабохарактерни съдници, вече подчертах че ми е все едно за вашето мнение! Когато не можеш да помогнеш на някого не си ръси простията поне. Губите си времето!!

АВТОРА

24.   Често в живота човек трябва да се справи сам със собствените си проблеми. Много хора всеки ден с хиляда мъки изплуват от депресиите си. Не съм психолог, нито психиатър, да речем, че съм невежа в тази сфера. Но щом осъзнаваш проблемите си, щом ги споделяш с непознати за теб лица, щом имаш толкова голямо желание да преминеш към добрата част от своя живот - можеш да се справиш и сам. Наясно си какви са ти проблемите, нали? Ами сега ги нищи един по един и ги оправяй.

Имаш социална фобия? Фобиите са страх от нещо, нали така? Най-добрият начин да превъзмогнеш страховете си било да се изправиш пред тях. И аз на 18 години страдах от нещо такова, но при мен имаше и в плюс снобизъм и особености в харакера /тогава струващи ми се огромни/. Но един ден просто си казах, че то така не може да продължава и започнах да ходя в най-посещаваните заведения, в най-посещаваните магазини, в най-посещавания парк, навсякъде, където се скупчваха много хора. И превъзмогнах неувереността си.
Разликите между теб и мен обаче не са малко. Ти в какъв разговор би могъл да вземеш участие? Можеш ли да не говориш за себе си, тежкото си детство, ужасния си живот...? А? Можеш ли да посочиш пет книги, които си прочел тази година? Гледа ли новините вчера или днес? Прочете ли някой вестник? Имаш ли някакви по-задълбочени знания в някоя сфера? Накратко - цаката не е там само да хванеш някой и да му кажеш "здрасти". Това е началото, но ти трябва да има за какво да говориш с хората. Имаш ли какво да им кажеш? И това да не е "дай пет лева". ;)

Аз не бих ти дала "под наем" жилището си, нито бих съжителствала с теб. Имам градина, нямам градинар. Е, няма да ми е зле някой да ми я поддържа. Но защо да взема теб като казваш, че ще работиш " колкото ми е по силите"? Ами и аз я оправям така, доколкото мога. Ако ще си взимам градинар, то ще искам той да може да работи повече от мен и да е уверен, че градината ми ще прилича на част от кралски двор. Аз няма как да знам дали ще е така наистина, но ако някой се опита да ме увери в това само срещу "съжителство" може и да се съглася. Защо не? Ако знам, че ще имам мъж в къщата, който ще ми помогне да преместя четирикрилен гардероб или тежък матрак... Защо да не взема един вкъщи? Ето, хем и градината ще ми оправя, хем и ще ми помогне да си подредя жилището както аз си искам. Но как да взема теб като предчувствам, че ще ми кажеш "не мога" само при вида на гардероба? Да избърша праха и сама мога, да мия чинии също умея. Това ли би била твоята помощ в домакинството? А на двора какво? Да изметеш, да подрежеш храстите...? Кое колко би ти отнело? Питам защото казваш, че след 6 крачки се измаряш. Значи самото метене на моя двор ще ти отнеме повече от 5-6 часа. Ееми, съжалявам, но ти за един ден не можеш да свършиш всичко това, което аз правя за един час след като се прибера от работа.

Кажи ми, как по-точно се опитваш да убедиш тези хора, пускащи обяви за отдаване на жилище срещу живеене в него, да вземат теб? Казваш ли им, че ще работиш колкото можеш? Те не това искат да чуят и не това искат да видят. Аз за първи път си намерих работя на 19 години, изглеждах като едно 13-годишно дете. 154 см, 38кг. Мислиш ли, че мен ме приемаха сериозно? А знаеш ли къде работех? Няма как да знаеш. Убедих бригадир на строителни работници да ме вземе за общ работник. Не му казах, че ще работя колкото мога. Казах му, че ще работя колкото иска. Не му казах, че ще вдигам колкото мога, а му казах, че ще пренеса 25 кг цимент от единия край на двора, в който се намирахме, до другия за 15 секунди. Не му казах, че искам да работя за 20 лева на ден, казах му, че 5 лева ми стигат. Бригадирът не очакваше чудеса от мен, не му и бях необходима, но му хареса хъса ми и за един месец се възползва от него, дори нямаше и месец, след което той самия ми намери по-добра работа. За това време, което работех при него, получих какви ли не травми /проблемите в кръста са едно на ръка/. Е, и какво? Имах работа, получавах някакви пари. Не ми беше леко, а и обстановката не беше много приятна /останалите работници не бяха очаровани от мен/, но им показах, че мога да се справя. А ти какво щеше да направиш? Щеше да се сринеш още повече психически, нали?
Да, аз съм нямала проблеми със сърцето. Имах проблем с наркотиците. По-малка работа ли ти се струва? Да, аз не страдах от психични заболявания. Само дето за една вечер изгубих майка си, баща си и сестра си (лека им пръст! ). По-лесно ли ми беше?

Искаш две стаички ли? Бъди доволен, ако някой ти даде килера си без да му даваш наем. За какво са ти две стаи на теб, бе? Не ти ли стига да имаш покрив, легло и тоалетна? Нещо да се топлиш на него, едно одеало... и това е. Две стаи! Това си е върло нахалство.
200 лева, казваш, да ти дават? Абе, човече, съседката ми преживява със 160 лева пенсия! Март месец тази година трябваше да изкарам със сто лева за храна. По колко се падат? 3, 33 лева. Долу-горе колкото тази старица има на месец след като си разчисти сметките. Еми какво да ти кажа? Оцелях и дори от толкова кътане на парите, че да не излезе нещо извънредно, влязох в април с 20 лева остатък от миналия месец. 1-2 филии хляб на едно ядене ти стигат, за да се нахраниш. Да, не е вкусно да ядеш само хляб без нищо отгоре, но се преживява. Ти ще можеш ли така? Или си свикнал въпреки всичко у вас да има и саламче за сандвичи, и кашкавалче, и манджичка? Да речем, че можеш да изядеш един хляб за един ден - трябват ти 30 лева на ден за хляб, ако броим, че той е по 1 лев. Там, където живея аз, си купувам хляб за 62 стотинки, а от време на време един от супермаркетите ни прави страхотни промоции на малко остарял хляб, който като се препече става страхотен. А е тридесет стотинки. Така че ако търсиш икономичното, ще можеш освен хляб от време на време да си позволяваш и един кренвирш или 100 грама сирене. Освен храна ще ти трябват и някакви продукти за домакинството - не повече от 20 лева месечно. Още 50 лева за ток и вода, дори са ти много, но да речем че с остатъка ще си го спестяваш. Ето - 100 лева месечно те оправят. Аз мога да живея така. А ти би ли могъл?
И да ти кажа, всеки е минавал или му предстои да мине през трагедии. Никой човек не е с медената лъжица в устата цял живот. Никой!

25.   Професори, от толкова мнения, никой ли не разбра, че той не иска да е готованин? Кои сте вие, че да го съдите? Някой от вас е зачитал за проблем, че няма да си купи парцалки за 200 лв, или няма да си купи обичайното меню от Макдоналдс. От нерви е възможно да ти отиде цялото бъдеще, да не можеш да си покажеш носа на улицата от притеснение. Няма по страшно нещо от развита страхова невроза. Само голям стрес е вероятната причина за състоянието на автора. Тук един коментиращ споменава апатия. Ти знаеш ли какво е апатия?

Това което изразяваш в коментара си, смешник. Теб явно не те интересуват чужди проблеми, но като гледам си и голям нервак. Май и ти не можеш да си оправиш проблемите и избиваш комплекси, защото проблемите на автора ти идват в повече. Нищо общо нямате с хората от преди време, пък да не говорим за времето, в което 500 години бяхме под турско робство. Сплотен народ се освободи, а сега все едно сме от гората. Може само да се изяждате, както каза автора. Много интересно до къде ще стигнете на принципа "всеки сам си е виновен за проблемите, всеки сам трябва да се оправя". Правите каквото ви диктуват, но иначе се определяте за борбени хора. Всеки който се оплаквал е циганин ха-ха. Понякога условията не позволяват да се намери изход за по добър живот. Много съдите и трудно ще му помогнете със съвети от сорта на: Вярвай в Бог, ревльо и подобни.

"И ПРЕСТАНИ ДА МРЪНКАШ И ОБВИНЯВАШ ДРУГИТЕ ЗА ТОВА, ЧЕ НЕ ТИ ВЛИЗАТ В ПОЛОЖЕНИЕТО ЖИВОТА СИ Е ТВОЙ, НЯМА КАК ДА ОЧАКВАШ ДРУГИТЕ'' ИДИОТИ ''И'' ЗЛОБНИЯ НАРОД'' КАКТО ТИ ГИ НАРИЧАШ ДА ТЕ ХРАНТУТЯТ"
Пальо, пальо.. "качи килограми като си толкова слаб", "Ти си зле щото си мързел и безделник"- А ти ми звучиш като програмиран, номер 16. Ти влезе в сайта и разбра, че автора се преструва и няма проблеми ли? Ти на някой, който няма пари ще кажеш да яде? На колко си години? Ще припадна от смях ако излезе, че си повече от 18 годишен..

Авторе, аз съм ти чел и другата история, ако разбира се е твоя. Тогава един лекар си спомням, че ви беше наредил всичките дето коментирахте, беше обяснил и за проблема на автора. Авторе, трябва да знаеш, че да търсиш помощ в подобни сайтове е възможно най-неразумното решение. За една част от аудиторията си е голям сеир да четат историята ти. Няма да те разберат, защото се надпреварват по тъпотия в коментарите. Ще се оправят нещата, но само ако си повярваш.

26.   Пропуснах да питам и номер 3 нещо. Абе ти като си на тоя принцип, защо не си в манастир? Те хората ако чакат Господ са загубени. Вярата я има като - Вярвам, че мога.

27.   Автора съвсем серьозно си мисли, че на другите хора им е лесно. Иска две стаички и работа колкото са му възможностите, но заплащането да му стига за храна лечение сметки и всички принадлежности. И аз искам, не съм болен и имам средно образование, но ако ми давате достатъчно ще работя десет пъти повече от автора.

Защо бе авторе не завърши поне средно образование какво ти пречеше не е операцията, защото тя не ти е попречила да завършиш основно. И аз искам така да не работя и да събирам пари за компютър, издай тайната как стават нещата да не работиш и да събираш пари, къде ги береш тея пари за храната, интернет консумативи, та и да си събираш за компютър. Май все още на 24 години караш на джобни за банички от мама.

28.   Стана ми много интересно от самото заглавие което си написал на темата: "Помогнете на една умираща душа" и искам да ти кажа нещо и се надявам да ме разбереш, въпреки, че си е малко трудно за разбиране, особено в днешно време с всички тези лъжи, които се поднасят на хората. И това което искам да ти кажа е : "Не се страхувай от тези който могат да убият тялото ти, страхувай се от тези който могат да убият душата ти! ". Аз мисля, че ти трябва да се обърнеш, към Спасителят Исус Христос. Казвам ти като съвет да прочетеш в интернет за ересите и да знаеш да се пазиш от тях, защото мисля, че те са проблема за твоето състояние и не само за твоето.. много хора са като теб и търсят спасение. Жалкото става, че спасение тези хора намират в какви ли не неща, които са антихристки и именно те цалят да убият душата ти както е заглавието на темата ти, защото те са убийци на души. Просто не им позволявай и не им вярвай. Знай, че на света има само една истина, няма хиляда истини. Истината и помощта търси в Библията и Исус Христос. Надявам се да си ме разбрал поне малко и да си ми повярвал. Единственото което искам е да помогна, защото всеки има шанс да се промени докато е жив. Ти избираш по кой път да тръгнеш.

29.   ХАХАХ голям си образ авторе и аз искам да ми дадат една голяма къща с басейн срещу гледане, защото съм една умираща душа хаххаха, що ще умреш бе, защото си един сопол който го мързи да работи и само си търси оправдания, нямаш работа, защото си идиот и такъв ще си умреш, кой би помогнал на такъв безделник като теб никoй, стига рева, ами почни работа, недей да чакаш някой от небето да падне и да ти помогне 2 стаи? Какво ще правиш в тия 2 стаи? Ти нямаш и 1, а пък искал само 2 стаички ПОРАСНИ И СЕ ОПРАВЯЙ САМ ДА НЕ МИСЛИШ ЧЕ НА МЕНЕ И НА ДРУГИТЕ НЯКОЙ ИМ ПОМАГА

30.   29, как си робот? :)

31.   Голяма злоба, голямо нещо ей. И после се чудят защо аз съм нервения и ги нареждам... Боже, вие само дето имате човешки лик бе?! Въобще се чудя какво имате вие в сърцата си, сърца ли имате или камъни?! Как може да сте толкова безмозъчни, ама с такъв яд ме нареждате като че ли десерта съм ви изял, задето съм си написал историйката. Много хубаво ви го каза номер 25 !! Изкефих се! Такива хора като него са достойни за възхищение.

А такива като номер 29, са действителни РОБОТИ. Ти имаш ли чувства бе? Знаеш ли какво е болка? Някога изпитвал ли си чувството на безсилие, физическо, психическо? Пребивали ли са те, тебе и майка ти? Ставал ли си свидетел на ужасии ? Бил ли си слаботелесен, неконтактен и със страхова невроза?! Нито едно от тези неща не си усетил нали? И немаш на идея какво е... Ама дърдориш... видите ли то било лесно бе? Лесно е за вас, ама всеки не е коравосърдечен изрод като вас!

Писна ми от такива... от собствената си нация започвам да се отвръщавам, глутница вълци , арогантни и безмозъчни дето само знаят да редят и да се подиграват. Не ви е срам..

Ех, нечовечни люде ?!? Кой ли зъл демон вашите души е обладал?!!??

32.   Виж авторе, ти пишеш 1 дълго словоизлияние, което между другото си писал и преди време и съм коментирала.... До тук добре, оплакваш се от живота, от късмета, от родителите и семейството ти, бива някак си...Но една умираща душа, защо пише последващите коментари? Значи това е положението в България казваш, защото всички сме реалисти така ли? Аз ще ти кажа какво е положението в България, работиш-справяш се, не работиш-оправяш се някак си...Но не като злобееш, не като отричаш всичко което ти се казва, РАЗБЕРИ че няма как да излекуваме душата ти с фрази като "О горкичкия" съвземи се, опомни се, ти злобееш, ти хленчиш, оплакваш се, не си свършил нищо в живота си....до 8-ми клас бил учил, другите как можем до 12-ти? КАто не се разбираш със съучениците да си учил задочно....не се сърди на нас, ние ти казваме каква е реалността, не те съдим, не те обиждаме, но няма как и да те ласкаем.....
"23.

Номер 20 и всички останали бездушни и слабохарактерни съдници, вече подчертах че ми е все едно за вашето мнение! Когато не можеш да помогнеш на някого не си ръси простията поне. Губите си времето!!
" -ти ни губиш времето, помогнете ми.....знаеш ли колко имам аз да се оплаквам авторе, от скапания живот, от проблемите, от болести, НО не мога да се оплаквам от неща които зависят от мен, нямам правото да ви занимавам с неща които мога да постигна...Блъскай се бе мама му стара, работи, учи, измисли какво ще правиш с живота си...не ни повишавай тон тука и не викай като махленска бабичка, оуууууууууууууу не харесвам такива хора...не бих ти била приятел, не и при това мрънкане, та ти нямаш и желание сам да промениш нещата "помогнете ми" "ама не искам пари даром" еееееееее айде стига де... Искренно си надявам с поста си да ти ПОМОГНА да ми се обидиш, да ме намразиш и да се хванеш в ръце и след година да възродиш темата и да напишеш,1 аз станах човек.
~Рамона~

33.   Авторе, щом си написал нещо в интернет пространството трябва да си готов за всякакви коментар. Докато ти четох историята почувствах състрадание и съпричастнот към теб, но когато стигнах до злобните ти коментари се изпариха на мига. Прав си, не съм на твое място, не знам какво ти е. Но се замисли. Има деца от домове без родители, за които бъдещето след 18 е нещо несигурно и неясно, има хиляди деца в училище, които са изолирани и малтретирани, както и в домовете си, хора с нелечими смъртоносни болести, хора без крайници, без покрив над главите си... и много от тях, макар и в сякаш безнадеждни ситуации се вкопчват в живота и се борят за мечтите си и успяват. Не ми казвай, че те са в по-добри ситуации, защото няма да ти повярвам. Не се отдавай на самосъжаления, защото това води и до гроб. Не е нужно да са розови очила, но погледни упорство и сила, те могат да те измъкнат от всякъде. Завърши училище по дяволите, 80 годишни хора го правят, не е невъзможно. Имаш покрив, храна, компютър, завърши училище, някои и това нямат. Мисля, че при теб нещата, всъщност опират до психическото състояние и работи над това. Ако искаш да се запознаеш с хора, включи се в някоя доброволческа дейност, там никой няма да те върне или да ти се присмее, нито пък ще те изядат. Там ще се запознаеш, ще помогнеш и ще видиш как ще се почувстваш по-добре. Но не злобей така на другите, грозно е и ако избиваш тия комплекси по същия начин на хората в живота, не е чудно да те отбягват. Не си го изкарвай на другите за това, което си, ако беше завършил образованието си нещата щяха да са други.

34.   Поредния заблуден "ако беше завършил образованието си нещата щяха да са други". :-(

35.   Леле авторе, ти знаеш ли колко трябва да бачкаш за 200 лв., малко храна и двустайно жилище - МНОГО, никой няма да ти ги даде ей така, само за малко работа в градината и домакинстване... както някой каза по-горе аз ако си наемам такъв персонал ще искам работата да е на ниво, ти можеш ли да го осигуриш?
Направи ми впечатление как С ГЛАВИ БУКВИ ПИШЕШ КАК САМО СПОДЕЛЯШ своята болка, а всъщност навсякъде изискваш (и то не малко, пари, подслон, ала-бала) от напълно непознати хора (също с проблеми ако не и с по-големи от твоите), и после братле им се сърдиш, че не те разбирали... аз май те разбрах правилно, искаш поне 3 месеца някой да те издържа докато се "възстановяваш", много скъпо ще му излезеш на доброжелателя ти, а евентуалната възвръщаемост на неговите средсва е силно съмнителна... в този сайт милионери с излишни пачки стотачки май няма...
Никъде не видях да напишеш "моля някой да ме научи на занаят", сигурна съм, че има хора, които с удоволствие биха споделили знанията си с теб, но не и парите за които са се трудили
А хората тук ти се дразнят, защото изкачаш с лозунга "аз съм нещастен - вземете ме осиновете", те имат деца, на които да дават по 10 лв на ден (... и храна... и квартира) срещу малко помощ в домакинската работа...
ти толкова си се пуснал по течението, и не искаш просто някой да ти подаде пръчка, да се измъкнеш, а ИЗИСКВАШ някой да се метне в "лайняната река" да те спасява, че после даже и да си те вземе вкъщи, еми няма как да стане
Не си ми симпатичен авторе, защото натрапваш проблемите си на хората, а после ги обиждаш щото видиш ли ти не искат да ти веят с палмови листа, да те метнат на гърба си и да те влачат към по-добър живот... щото ти това искаш нали (за палмовите листа е разбира се преувеличено, не се хващай за думите ми).
Та като цяло и още 5 теми да пуснеш с подобна тематика, резултатите ще са едни и същи...
И имам въпрос към "поддръжниците ти", като толкова му симпатизирате, подкрепяте и съчувствате, защо не си го вземете у вас? С какви очи давате акъл на другите какво отношение да имат към казуса? Авторе, дори хората, които твърдят, че те разбират не искат да паразитираш върху тях... симбиоза му е майката ама ти не можеш да я предложиш...

36.   Зарекох се да не коментирам повече, ама не издържах: Авторе, прочети коментара на 33-ти номер. Ако си го прочел, прочети го пак и се замисли

37.   Ееееех, авторе, авторе, само аз те разбирам и то перфектноооооооооооо. Имам идея за спасението ти, но пиши четеш ли темата още?

38.   Всеки умира, но не всеки живее достойно.

39.   Аз съм 25! Следя темата и исках да попитам дали има развитие? Какво стана?

40.   Да, авторе имаш невроза. Като те гледам как се ядосваш на коментари. "идиоти такива" какви са тея думи бе!

41.   Авторе, да не започнал работа?

42.   Трябва да се помогне на това момче. Всеки човек трябва да живее нормално. Иска да има личен и спокоен живот, всеки го иска.. Лошото е, че го описвате като търтей, а той многократно ви спомена, че иска само една стая, в която да живее на спокойствие, и да работи, за да я заслужи. Какво толкова не разбирате? Простотия и невежество тресе българската нация. Коментарите са пример, че хората се превърнаха в крайни индивидуалисти. Дали от простотия, дали от безпаричие, чудя се. Няма нещо, което да е лесно в тази страна, но понякога е нужно едно приятелско рамо, за да тръгне по инерция, която да го доведе до жадуваното щастие. Повечето бебета ги подсушават в скъпи пелени, личи си в коментарите. Не слушай такива като номер 3, не ставай послушник, защото няма и приятелка да видиш. Сектантите не предлагат преспективи. Не слушай и ербапите под темата, те не са личности, те са съществуващи индивиди. Те не разбират живота. Един такъв беше писал под темата "Каква заплата взимате". Имал деца, живял трудно с 2000 лв.. Пълен Бостанджия. Правят се на мъдри и стъпват по облаците, смешници. Само физически са дорасли за деца. Горе главата авторе! И кажи какво се случи. Аз съм номер 25

45.   Авторе, аз съм преминала в много от описаните ситуации от теб, и тежко детство с бой, и немотия и психически проблеми, и сега ги имам, но се боря и оцелявам, двете стаички са ти много мисля, в една съм живяла доволна, мога да ти предоставя каквото искаш, но 50 лв. не 200, храна и квартира срещу обгрижване на болна жена, просто да не е сама