Споделена история от Други

Изгубен телефон в такси
Моята история.
На 27. 07 се возя в такси.
2 часа по-късно установявам, липсата на телефона на територията на Студентски град.
На следващият ден подадох жалба в 7 РПУ, но не ми дадоха входящ номер.
След 1 месец получих на постоянен адрес,

... Че по преписка на 7 РПУ, не са установени данни за извършено престъпление от общ характер и на основание
ИППП- 10. 03. 2011 гл. прокурор на Р. България преписката остава на съхранение в 7 РПУ...

Знам, че по нов закон единствено прокуратурата може да повдигне такова издирване на телефони, след което възлага на полицията тяхното издирване чрез СРР /проследяване чрез ИМЕЙ /

Днес посетих и следователят, който се е бил заел с моят случай..
при което той ми каза същото което пише в закона.
Аз го пипитах :
- Защо не съм викан на разпит, защото като си подадох жалбата там ми казаха че след 2 дена ще ме викнат на разпит... казвам му АЗ... май мина 1 месец и малко...
Той нищо не ми каза, и започна едно и също да си говори -като цяло според мен отбиване на номера и просто нещо да се прави там за статистика.
Според мен има престъпление, защото е попаднал чужда веш в конкретното лице, и той не я е върнал..
което по закона подлежи на нарушение и глоба за притежбание на чужда собственост.
Също така имам разпечатка, че ползвателят на телефона е говорил 2 -пъти от моят номер със свои познати
същият ден в който е присвоил телефона.

Следователят ми каза да подавам пак жалба но до прокуратурата, за раглеждане отново
и да приложа това доказателство

Какво да направя, да ли на тези от РПУ -то не им се върши работа, и подминават такива дребни случаи
като не са ме викнали на разпит за да установят че наистина има пресъпление
както и на прокуратурата, която също подминава такива жалби с лека ръка.
Имах познат наскоро който имаше ппознати хем в полиция, хем прокурорка ми му го намериха точна за 10 дена...
Благодяра,
нека отговарят само компетентни хора!!!

Коментари

1.   Вместо да се занимаваш с полицията, трябваше да се опиташ да се обадиш на телефона си. Ако не става, трябваше да блокираш картата и да го отпишеш... , да се обадиш в такси-компанията, такива работи... сега пий една студена вода и толкоз

2.   Ако телефонът не е скъп изобщо не си заслужава да го търсиш, но ще трябва отново да си възстановиш телефонния указател, което е доста неприятно начинание.

Бихте посъветвала да го търсиш в магазините за гсм втора употреба. И съвсем сериозно ти казвам без връзки НЯМА да ти намерят телефона. :( Една позната си намери телефона само чрез връзки, не че беше скъп, напротив- беше стар и не струваше повече от 80 лв. на старо.
Намериха го в магазин гсм втора употреба, затова ти казах да търсиш там.

3.   обадих се на телефона и беше свободно, след това се изключи, след 2 часа пак се включи след което завинаги даваше че е изключен
Също блокирах и картата веднага

4.   Телефонът не е kраден а изгубен, затова полицаите неглижират ситуацията и са прави. Ако беше краден е друго. Да ползваш полицията за бюро изгубени вещи е тъпо, да обвиняваш таксиметрова компания също, защото първо може да не си го изгубил в таксито, второ дори и да си го изгубил там може следващия клиент да го е намерил без да съобщи на шофьора.
Аз се разхождах в гората миналата година и си загубих телефона, можеше ли да пратя полицията да ми го търси? Звънях обикалях, звънях обикалях и като му свърши батерията го оставих пих една студена вода и си купих нов. Това е една добра причина да си купиш нов апарат и да се научиш в бъдеще да си по внимателен.

5.   Тъкмо си изплатих телефона и го загубих. Взех си друг, обаче го изпрах в пералнята. Сега си изкарах старата барака и си карам с нея.

6.   тогава ще напиша друга жалба
и ще напише че е окраднат примерно в градският транспорт
било е пълно и телефона съм го оставил в якето си което е без цип, и така някой го е взел
слизайки установявям че го няма?
Да, знам че без връзки в полицията никой няма да си мръдне пръста!!!!