Споделена история от Други

Нарече ме парцал!
Значи, вървяхме си с една моя приятелка, хилейки се, лигавим се и изведнъж някакъв си отворко започна да ни свири с клаксона на колата. Обърнах се и го видях как ми маха и ми праща въдушни целувки. Реших да се излигавя тотално и да му покажа среден пръст. Така и направих и той направо откачи!
Не слезе от колата за бой, ама взе да крещи глупости и да ме псува, което си е ясно може би.
Последното, което запомних, беше "Как може да си толкова невъзпитана? ! Да та е*а в парцала! "
Ок, постъпих глупаво, не е възпитано да се показват средни пръсти, ама може ли за това да ме нарича "парцал"?

Коментари

1.   Хич да не ти дреме, аз ВИНАГИ показвам и съм показвала среден пръст на такива парцали. Ако не искаш да си имаш работа с подобни парцали, вземи си образованието в ръцете и си купи един ден скъпа кола, с която да ги дразниш и да профучаваш покрай тях.
С кеф им показвай среден пръст, когато се държат като хванати от гората. Ако тръгнат да те бият, обади се на полицията!

2.   Ти на 10 ли си бе??
Хора за първи път ли срещаш?

3.   Хич да не ти пука. Нито го знаеш, нито го познаваш. Вероятността да го срещнеш отново е никаква.
Пък и мъже, които свиркат и подвикват на непознати момичета по улицата са или простаци или с психо-отклонения. За всеки случай избягвай да показваш средни пръсти на по-яки от теб, другият път може и да те набият.

4.   И пускаш тема, защото...? Има ги всякакви, ако всички жени тръгвахме да показваме средни пръсти на всеки гъзар в кола то вероятно щяхме да имаме схващания. Не им обръщай внимание, помахай им, усмихни се, кажи им, че няма да стане. След всичко това аз лично не виждам причина въобще да си мислиш за случилото се. Каквото-такова. Защото не е и възпитано да надуваш клаксона и да пращаш целувки... и едно здравей е добре.

5.   няма право

6.   Права си не е трябвало да те нарича така!!! Ако бях на негово място просто щях да сляза да ти забия 5-6 шамара!!!

7.   Ами не е заради средния пръст според мен, а най-вероятно просто си... :)

8.   Еми за мен сте си наравно. Да покажеш среден пръст на някого за мен е по-обидно от това да го наречеш парцал. Ти си го обидила, той те е обидил - квит сте. Нито единя е постъпил правилно, нито другия, но все пак ти си го предизвикала един вид.
Ава

9.   Ха, добро утро! Следващият път излез с някой пичага и недей да се отваряш много на такива свирчовци като тоя, защото можеше и да слезе от колата, да те изнасили или набие най-малкото... А това, че те е нарекъл "парцал" - прекалено си тънкообидна, мила, и не знаеш, че за съжаление това е обичайно в нашето общество..

10.   Както вие сте се лигавили така и той е решил да се лигави. Просто ей така-да става смях, много хора го правят. С тоя среден пръст лекичко си прекалила и си изглеждала доста надута и той просто ти е дал определение - парцал! Не разбирам толкова голям проблем ли е това, че да му мислиш и дори да го споделяш тук, където по голямата част от хората изливат тежки проблеми и такива, които няма на кой да споделят. Излагаш се!!!

11.   Заслужила си си го! Пича просто се е майтапел, кой знае какво като ти е пратил 2-3 въздушни целувки, това е като жест, да ти покаже, че му допадаш, че си хубава, а ти - среден пръст? !

12.   интересно не те е обидило да те наричат невъзпитана също не те засегна и това "да те е*а" а те засегна думата парцал. Те циганите освен на циганин на друга националност не се обиждат и ти само на парцал се обиждаш

13.   ами ти си такава, незнам какво се обиждаш..
нормален и възпитан човек не би ми дошло на ум да показва среден пръст - на теб не тие трябвало много мислене и без него (сигурно нямаш акъл) си показала среден пръст

14.   Абе зарежи го... Да не ти пука, какво толкова си направила, ако аз бях постъпил така и някоя друга така би направила, не бих псувал, а просто щях да си тръгна! Тоя определено е бил много зле

15.   Да, и аз бих го направил!

16.   може

17.   Автокрака : Към коментиралите, помогнахте ми да помисля! Той щом прави така и псува като побъркан за нещо подобно, значи също не е особено възпитан, за това и не се хванах за тази му фраза, все едно глупакът да каже "много си глупав! "
За думите "да та е*а... ", това също не ми направи впечатление, понеже знаех че е отворко и такива думи е ясно че използва. Ама да ми вика "парцал", вече ми се стори прекалено. Ако бях такава, нямаше да се замисля.

Аз съм го предизвикала с този жест, или по-скоро се ядоса, че не му отвърнах както очаква. Мисля, че щях да съм парцал, ако се надувах без причина, той пръв ме "предизвика" и просто се изгаврих, както и той се бъзикаше. Не казвам, че нямам вина и знам, че беше тъпо и не биваше да го правя, но щом аз не бива да се обиждам от нещо което съм си изпросила, и за тези като него се отнася същото. Ако не е заслужил този жест, и аз не заслужавам тези думи и нямам вина, че средният пръст е удар върху самочувствието му! Беше просто шега, както и той се пошегува, но очевидно много се ядоса и добре, нека псува, но не намирам в думите му логика. Неговото възпитание куца, а мен ме опреква и ме нарича "парцал" като пълен простак, просто не се връзва!

Реших да споделя от скука може би и да прочета мнения, съгласна съм най-вече с това, че сме наравно и не мисля, че съм постъпила правилно, но мисля, че не съм само аз!

А щом подкрепяте въобще такова поведение, значи и вие не сте "цветя за мирисане". И говорите от името на момчета, защото също бихте се издразнили на нещо подобно, нали? А момичетата са съгласни с мен, значи има разлика в гледните точки.
Номер 11, ако аз съм парцал и заслужавам тези думи, значи той се заглежда само по парцали, следователно е пълен боклук и също си е получил заслуженото! Съгласна съм с номер 1, 3, 13 и 14, наистина не трябва да ми пука, просто ми беше скука! :Д

18.   Добре де на кое се обиждаш? ! На мен като ми подсвиркват или свирят от колите не им обръщам внимание... ама точно като кон с капаци си ходя и не се обръщам ако искат целувки да пращат, каквото искат просто си вървя и ги игнорирам и до сега не са ме обиждали. И как точно парцал те засегна а не останалото. Аз бих се обидила повече на псуването отколкото на това точно, но всеки за себе си разбира се :) просто следващия път не се обръщай или пък ако се обърнеш просто нищо не прави и ти.

19.   Авторката : Не съм обидена, понеже не ги познавам, а и ми стана ясно какви са. "Парцал " за мен попринцип е обида, а в случая ми се стори прекалено, не че другото е незначително.
Знам, че не биваше нищо да правя, ама така стана и реших да споделя.

20.   Оф, авторке, явно нямаш много занимания, че чак пускаш подобна тема тук. По принцип не бих пуснала мнение... но малко ме подразни с последния си коментар. Че си още малка и наивна е ясно. Някаква си случка... бих казала, че доста обичайна. Замисли се- човека в колата по неговия си начин, колкото и просташки да е, се е опитал да флиртува с теб, да те сваля. Ти му показваш среден пръст и той се засяга. А човек, когато е засегнат в ядът си ръси обиди- глупак, простак, нищожество, боклук мръсен... но без да влага истинския смисъл на тези думи. През неговите очи ситуацията е следната, ще се опитам да ти пресъздам: представи си, че си харесваш някой и се престрашаваш да му го кажеш/покажеш, а неговата реакция е да ти се изсмее и покаже среден пръст. Е, ти няма ли да се засегнеш, няма ли да си кажеш- абе, аз що не те е*а в боклука/простака/ глупака мръсен? !? ! Разбираш ли сега?
Забрави този случай и гледай да си намериш повече полезни занимания, тогава няма да ти остава време и енергия да мислиш, че и пускаш теми, за подобни глупости :)

21.   Номер 20, ще ти кажа само едно нещо-гледай си работата! Както искаш го разбирай! :)

22.   Е, авторке, явно си си агресивна и заядлива. Тогава си си заслужила може би репликата... :)
номер 20

23.   Може и да си прав/а, но това е утехата за такива като теб. :)