Споделена история от Други

Откъсване на части от България към република Турция
По мирен път до 2018г. Тоест както Косово, само че нещата ще се случат естествено, хората няма да желаят да са повече България, заради мизерията в страната.
Това е пророчество на най-звестната българска пророчица, която за разлика от Ванга това което е казвала се е случвало на 100%. При Ванга това което е предсказвала се е случвало на 50%.
След откъсването на района много Българи ще се преселят там, за да имат по добър шанс за живот и развитие. Очаква се Турция да налее около 10 милярда долара под формата на дотации, за развитие на местната икономика на Кърджали и района на Родопите.

Коментари

1.   Авторе, вместо да пишеш глупости - намери си работа някаква.
Коя е тази пророчица първото?
Второ, защо не предсказа земетресението в Перник да кажем? Дори тази, Берлутсконовица си подви опашкерките и партакелчетата.
Който вярва на гледачки и врачки, действително по-добре е да отиде в Турция.
Идвам от Родопите, между другото, и не съм видяла никакви наливаници на турски пари. Напротив - един язовир трябваше да построят, откраднаха парите и завлекаха маса местни фирми, разрушиха цяло село. Сега австрийци строят най-големият язовир на Балканите, не турци.
От турците никой добро не е видял в нашия край. Вземи и прочети малко за Освобождението ни от БЪЛГАРСКИЯ ген. Серафимов - точно помаците и местните турци са го молили да остане и да ни освободи от Османлъка, българските войски са имали заповед за отстъпление! И така остават полковникът, войничетата доброволно избират да останат и заедно с местното население освобождават Родопите. Годината е 1912.
Коленето и бесенето по нашия край не е забравено. Когато останалата страна се е освободила, османлиите са си го изкарали на нас. И в демокрацията добро от тях не се е видяло. Не се заблуждавай. В Родопите живеем смесено население, турците са малцинство. Никоя майка няма доброволно да забули дъщеря си.
Смятай - 51% жени, над 90% българи (християни и мюсюлмани). Остават 10% турци, от които 5% са само мъжете. Жива българска туркиня няма, в това гарантирам, която иска да живее в Турция, да носи шалварки и кърпа, да жени дъщеря си на 14, вместо да я гледа студентка в София.
Какво става авторе?
Просто няма как да се случат твоите неща.

Освен това е смешна сумата от 10 милярда. ЕС налива с пъти повече. От ЕС сме видяли и пътища, и пречиствателна станция, от Доган само крадене и корупция. Хората в Родопите не сме толкова прости. Погледни резултатите от последните избори - избираме ГЕРБ или БСП мнозинството народ.
Джамиите са празни, никой не ти знае турски и никой не си прави илюзии, че тази държава е европейска.

И вместо да си измисляш някакви врачки, намери си работа или вземи да си четеш уроците за 8. клас, че почва училището!

2.   Пророчицата, която има предвид най-вероятно е Слава Севрюкова. Тя не е между живите вече, така че няма как да ти предскаже земетресението в Перник. Но от това, което аз съм чела не става категорично ясно как ще се отнеме тази територия от България - може да се тълкува в преносен, може и да е в пряк смисъл. Ще поживеем, ще видим. Но моето мнение е, че никой всъщност от масата българи или пък от управляващите си няма представа какво точно се случва в този район на България, населен и от турци, и от помаци. В този смисъл сигурно ще се изненадаме доста неприятно някой ден.

3.   №1, в кои точно Родопи живееш дето турците са малцинство, че не разбрах? Или са малцинство, защото помаците са мнозинство?

4.   Не съм расист, не мразя турците, имам приятели от български семейства с турски произход. Бих се омъжила за турчин, ако не е с остарели разбирания и не ме взима за рубиня. НО ако разкъсат България ОТНОВО и я добавят към турска територия по-скоро ще отида в Ирак, Пакистан, Китай, но няма да бъда в нито една от двете страни. Достатъчно години страдам заради милото ни правителство, обожавам родината си, но ненавиждам държавата си и управлението и. И знам, че доста голям процент от българското население е на същото мнение, затова ме съмнява нещо подобно да се случи. А дори да беше така, досега щеше да се е чуло и разбрало, 5-6 години все пак.

5.   Стига сте слагали в устата на тая женица новоизлюпени пророчества. А знаеш ли, че е предрекла, как 2019 няма да има Турция! И НЕ, не е защото ще премне към европейския съюз, а по-лошо, мухахаха!

6.   От Автора.
напишете (Слава Севрюкова - Турция) в гугъл и се ограмотете. Докато е била жива, няма нито един пропуск.
Единствено тя в света е казала че Юри Гагарин не е първия а дванадесетия космонафт който е летял в космоса.

7.   хахаха ще падна от смях. Турция до 2018 ще има 40% малцинстава от населението и ще бъде кюрди. В България турците емигритат, което е много добре. През 2001 годна турците са били 9% сега са 8% за последите 10 години над 200 000 турци са се махна ли от тук.

8.   Някъде преди няколко години бях чела за такива предсказания. Не си спомням кой ги беше предсказал. На пръв поглед може да са нереалистични, но нищо не се знае. още повече, че част от предсказанията, за които бях прочела заедно с това май започнаха да се сбъдват.

9.   Дано никога не се случи такова нещо!!!! Дано българите отстоят. Всичко ще се оправи, надявам се. Нека страната ни си остане ненакърнена.

10.   Поредния радетел-туркофил с промит мозък :)

11.   Малко ранко го пресмята твоята приятелка гледачка, но един ден ще стане. Ще стане по много причини една от който е че вече няма кой да стане и да се бие/бори за държавата. Младите хора въобще нямат изградено чувство за родолюбие. Погледни едно училище кой от младежите е съгласен да даде живота си за това България да остане цяла, никой, всеки или не му пука за никой и за нищо или си прави сметка да отиде в чужбина и не му пука за България. Биха се запитали защо да си давам живота за държава която не ме смята за човек и са прави от 25 години държавата дава шанс на младите или да живеят мизерно тук или да бягат навън да ядът чужд хляб. Виж само с какво желание гледат филма за Сюлейман великолепни.

12.   Най-голямата глупост, която имах възможността да прочета в последната една година! Поздравления! Както беше казал някой, и да си глупак не е лесно...

14.   http://www.youtube.com/watch?v=_GMW2xBqSfo&feature=related

16.   Защо вярвате на пророчества, светът се развива и видоизменя и това, което ще стане.. ще бъде и без някакви си пророчества там!

17.   Ами отворете турски новини и вижте в броя от миналата седмица как е изобразена картата на Турция-включваща в себе си части от България и други съседни и страни.

18.   до 17
бе те ако искат могат и цялата Земя да я изобразят като една голяма държава Турция, АМА К'ВО ОТ Т'ВА??? Много наивно мислиш....

19.   До 18: Как какво от това? Фактът, че желаят възвръщане на величието на Османската империя (и в това число една част от границите й), не е ли достатъчно показателно? Първо бяха учебници със "сбъркани" карти, а сега и в медиите се публикуват такива неща... Защо си кривим душите, една много сериозна част от населението на Турция бленува за това.

20.   Стога се филмирайте, деца, и България, и Турция са страни от НАТО, което значи, че са признали взаимно границите си. Ако ни нападнат (теория само), ще ни подкрепят всички страни - от САЩ до Русия. То само ние Гърция Румъния Сърбия (съседните страни демек) да се съберем, ще ги смажем, да не говорим, че всички от ЕС са длъжни да ни подкрепят и на 100% руснаците ще пуснат някоя бомбичка и корабче. Споко...
Да не говорим, че ние нямаме ресурси и не сме привлекателна територия. В днешно време е важно да имаш ресурси качествено население, територята е само излишен разход за инфраструктура и така нататък. Холандците са 2 пъти повече от нас, 2 пъти по-образовани и 100 пъти по-богати, но на територия са 2 пъти по-малка страна от нашата, ако не и повече. Спокойно с две думи - ще им дадем на фесовете Странджа да броят мечките ха ха ха... няма как да стане, както и да го въртим.
Сгрешените карти са заради глупавите мозъци на някои НАШИ бюрократи, а турските са си чиста проба пропаганда на тамошното националистическо правителство.

21.   Определено обаче подобни "грешки" благоприятстват за развиването на някаква форма на сепаратизъм у нас. Само като се сетя, че голяма част от етническите турци в България говорят почти само и единствено на турски, считат Турция за тяхна държава и милеят повече за нея...

22.   Ми, за кво са ни? В Северозападна България има такива "местенца" че ви е бедна фантазията! Във Видинско, Ломско, има села само цигани! Иди ги интегрирай! В Разград ли, май беше този завод " Шише- Джам" там не те взимат на работа, ако не знаеш турски.
В Родопите няма да е по различно. Айде да си стягаме багажа!

23.   "най-големият язовир на Балканите" друг път! Все искаме да сме най, ама не може.

24.   До колкото ми е известно Турция знае само да взема но не и да дава и ако пък дава тое за да вземе след това доста повече с една дума да се пазари там където сама не мопже да си го вземе. И за какво да даде толкова пари защото хората от България и са много мили ли. Българските турци така и така се различават доста от тези в Турция но са средство за постигане на великоимперските амбиции на тази страна. Ако не е това тя 5-пари не дава за българските мюсюлмани и би ги зарязала ако не са и необходими и удобни.

26.   Авторе, ти или си сериозно е--н в главата, или си някой турски пропагандатор с болен мозък и мокри сънища. Ако наистина вярваш на пророчици, думата - невежество- обяснява всичко. Повярвай ми - много си зле!

27.   В турците има много български ген. Затова са такива боклуци.

28.   Няма такъв филмар.

29.   За 500 години турция така жестоко ограби народите на Балканския полуостров, че когато накрая успяха да се освбодят, те бяха НАПЪЛНО БАНКРУТИРАНИ! Най голяма тесла изядоха България и Македония. Не е за чудене че те са все още в ткова окаяно състояние.

30.   и какво лошо има в това хората да избягат от мизерията и кой ни е крив за нея?
щом сме си докарали страната до това положение стотици хиляди да се изнасят, какво искате? да затворим границата и да мизерстваме на воля! Мерси, в тоя филм сме играли вече.

@29
ми да ги бяхме поробили ние, да ги бяхме отблъснали, къде сме мълчали и блеяли 500 години са това, не са една и две. ако не са били османите, други щяха да са - това е съдбата на слабия.

32.   Мокри сънища на рязани малоумници, които са 700 години зад останалата част от света.

33.   Аде стига с тази Турция де. Бил съм там (не само в Истанбул който е бил построен от гърците и е наричан от тях КОНСТАНТИНОПОЛ) и съм виял какво е. Имат 2 - 3 града които са с малко по-евроепйски облик, остналата част още живят в средновековието. Това е самата истина, видял съм го с очите си! Ако някой иска да се убеди нека да се разкара в азиатската част, не само Одрин и Истанбул, които нямат нищо общо с останалат част от държавата им.

34.   Ами ако сме достатъчно глупави да се съгласим да продаваме земята си на чужденци покрай този ЕС, то е не само вероятно разцепването но е сигурно. Тази опция е главната надежда на Турция да засели и обособи автономни раьони в България, защото се очаква да влезе скоро в ЕС. Защо мислите че от ДПС всичките под строй гласуваха срещу референдума за земята и скърцаха със зъби и плашеха със съд. А ЕС че няма да го бъде няма, въпроса е само кога ще се разпадне. Идеята на Германия за създаването на Европейски съюз бе до добра, но там свършва всичко умно. Самият съюз пращи от некомпетентност и е пълен с грешки на фундаментални места по системата си върху която функционира, за които те първа ще плаща! Не си ли помогнем сами, няма кой да ни помогне. Но трябва да сме с акъла си преди всичко. Иначе течението е голямо, а ние сме малки, и ще ни отнесе.

35.   До 34 - Идеята за Евросъюза не беше на Германия, а на уинстън чърчил, защото по време на Втората световна война той разбра че Ламанша не може повече да ги предпазва от напдение. Германците стреляха по тях с В1 и сед това В2 ракети през свободното си време и превърнаха Лондон в руини.

36.   Ние сме тъп и прост народ. 500 години ни мачкаха турците и не си научихме урока. Не само Родопите, ами и до Дунава ще стигнат. Мислите ли че българите които избягаха навън някога ще се върнат? Не съм националист, нито расист и по принцип не мразя турците стига да си знаят мястото. Напишете в гугъл "турци заплашват българи със смърт" и тогава някои да каже че няма турци в Родопите. Държава на 1300 години я унищожихме за нема и 100 години. ЕВАЛА

37.   Абе вие по-голяма глупост не измислихте ли?? Ние нямаме нито воиска, нито танкове, нито оръжия, нито въздушен отряд... не стига че 500 години сме били измъчвани, ами и сега трябва да сме лишени от вашето най-важно -СВОБОДАТА НИ...

38.   До автора и всички пригласящи му фантазьори: гледайте биографичния филм "Капитан Петко Войвода" - това е един от най-добрите български сериали за Хайдушкото движение и Освобождението. Там ще разберете, че този "план" за откъсване на Родопите и Кърджали са го имали още преди подписването на Сан-Стефанския договор. И както виждаш сега - 130 години след това, нищо подобно не се е случило...

40.   Горе главата. България пак ще я има. В Европа много мразят Турция, никой не иска силна Турция.

41.   Сега сме 2018. Сега разбрахте ли защо не трябва да се занимавате с врачки? А Турция като иска да ви разцепи държавата, защо ходите да си оставяте парите там? Колко българи ходят на курорти там! Румъния се въоръжава до зъби в момента с Пейтриът за милиарди долари и какви ли не модерни системи, само Бай Ганьо не разсъждава трезво и мисли как да си връща наборната служба. Сякаш, че това ще повиши сигурността! Британската армия е малко по-голяма от българската, но само да кихне и ще измете Турция от картата. Това се дължи на супер военните и технологии - невидими супер самолети и подводници с 250 атомни бомби. България да купи един Б-2 и няколко Ф35, и ще е като бодлив таралеж за всеки агресор, без значение колко е голям. Змията не хапе таралежът, защото дори и да успее да го изяде не си струва цената за това. Има едно национално турско ястие - Имамбаялдъ. Превежда се Имамът припадна. Нарича се така защото един Имам като опитал от това ядене толкова му харесало, че изпаднал в несвяст. Та така и ние си имаме премиер Реджеб Баялдъ. В превод Реджебът Припадна (от подмазванията на Буда). Сигурно в сараите на Реджебът му се носи такъв прякор на нашият. Гърция е в същото положение като България-съсед на Турция, който последната мрази. Също може да бъде залята с бежански поток ако Реджебът отприщи такъв към Европа. Също като България в нея потърсиха убежище турски граждани бягащи от режимът в Турция. Тосет две малки държави поставени пред еднаква ситуация. Как постъпи България? Докато Реджебът беше изолиран от всички световни лидери, Буда отиде да му се подмазва на крака и да му изпълнява каквото поиска. Нещо което Реджебът последно очакваше от България. Щеше да припадне още в началото, преди да са започнали разговорите даже. Тоест още от аромата. И то защо. Защото нашият се хванал на блъфът на Реджебът, че ще залее Европа с бежанци, а те според него ще минат през България. Не можа да му светне, че Турция се издържа основно от европейските инвестиции и ако направи това означава да се застреля сама, и затова никога няма да го направи. Гледа само как да изкопчи пари от Германия. Пък и нас какво ни засягат бежанците. Никой не би останал в тази провалена страна даже да пренощува. Как постъпи България с турските граждани търсещи убежище в България от режимът. Ми върна ги веднага на Реджебът да ги линчуват невинни там, защото това било от национален интерес на България. А сега как постъпи Гърция. Ми въобще даже не отрази заплахите на Реджебът, че ще ги залее с бежанци. Пълен игнор на диктаторът. Пълно мъжество. Когато стана спорът за островите, каза на Турция, че ще я смаже ако продължава да я заплашва. Сплотиха се със САЩ и Франция. Когато турски граждани потърсиха убежище в Гърция от режимът в Турция, Гърция ги прие и не ги върна на Турция под каквито и да е заплахи и изнудване. Дори и срещу размяна на тях с гръцките войници затворени в Турция. Причината: това са хора които ще бъдат несправедливо осъдени от диктаторски режим, а това е нещо с което не се прави компромис! Това аз наричам мъже на честта. А за това как постъпи България ще се въздържа да казвам как го наричам за да запазя благоприличие в изказването. Само ще кажа, че заради този и много други подобни примери в миналото, ако Гърция процъфтява ще е заслужено, а ако България бъде разцепена от Турция, то да не съм чул оплаквания от някого. Напълно го заслужава. Не, че искам да се случи, но нямате право на оплакване, ако стане. Има една приказка: веднъж стомничка за водичка, втори път стомничка и на третият стомничката се счупила. Не усвояваме уроците които ни дава историята, не растем духовно.

43.   41, човек, как да растем духовно, като доскоро бяхме в соц режим, преди това 5 века робство.. В маса българи е пропито в манталитета им и даже и в гените им да бъдат послушни послушковци и подмазвачи за да оцелеят, поне те така си мислят, че само това е начина. Гледаш какви са политиците ни, а политиците на един народ са огледален образ на масата, която ги е избрала.

44.   Има шанс да се получи разцепване в България и да стане като в Украйна. От години националното самосъзнание на определени групи и в определени райони се подменя с не българско. Агитират се на чужд език, обещават се територии, в тамошни среди се говори само на чужд език, не се знаят базисни знания, които да подклаждат националното самосъзнание, а се прокламират други, чужди. Един ден тези хора ще си кажат - "ама я чакай, ние не сме българи, но живеем тук защо да не опитаме да си направим автономна република или да поискаме подкрепа от чужда държава". Отделно и омразата към малцинствата, които почти сигурно биха се прикрепили към отчуждилата се група, ще помогне доста - "Ама я чакай, те ни мразят, я дай тука ни казаха, ние не сме такива, ние се чувстваме такива, я дай да се прикрепим към тези, които вече искат автономия". Всичко е въпрос на време, може след 2 или след 10 години, но новините на чуждия език си свършиха работата.
Примерно - в източна Украйна съм чувал, че дори не говорят Украински, в западна, въпреки че зная избягват да говорят Руски.
Въпросът не е дали, а кога ще стане отцепването. Ще стане тихо, не както в Украйна. Смисъл то вече става, но финалния етап няма да е шумен. Представи си, че се събуждаш след 2 години и разбираш, че в една сравнително немалка част от твоята родина не се говори на родния език, няма национално самосъзнание и просто не се считат за "българи". Или ще поискат автономна република или ще искат да се прикрепят към наша съседка, а ако поискат да се прикрепят към наша съседка, отхвърлените от нас тъмнокожи братя ще си кажат - "тия не ни смятат за българи" и ще приемат друга националност.
Но това не е толкова важно, не трябва да се ядосваме. Това не се говори от вчера или от днес, всеки го знае. Обещават им Родопите, обещават Средногорието на чужд език ги агитират, казват им, че не са такива, те принадлежат на друго племе, втълпява се това - телевизията и тя удря по едно рамо и след години, години, години, години то става, но имай предвид, че вече са минали доста години, а колко остават не мога да ти кажа с точност, но до 10 при всички положения.

45.   В Кърджали дори не се говори български, а ако не знаеш турски, просто не те вземат на работа. Втълпяват им се някакви неща, които вероятно скоро могат да се реализират - мирно и спокойно.

46.   Вижте само коментара на турчина под номер 41 и всичко ще ви стане ясно.