Споделена история от Други

Краят на света - 2012
Здравейте, мили хора, искам да ви питам дали вярвате, че краят на света ще настъпи на 21.12.2012?

Сигурно сте чували подобни слухове и си казвате - ''да бе, не е вярно'', но ако честно мен много ме е страх...

Навярно някои от вас вече са попадали на такива сайтове и са видяли различна информация за това, а за тези, които все още не знаят - истината е, всички факти говорят, че това ще стане именно на тази дата (неслучайно тогава свършва календарът на маите).

Това е потвърдено от много учени, които казват, че летящият метеорит-Х, приближаващ се до земята ще се сблъска с нея точно на 21.12.2012.

И аз не вярвах, но вчера случайно попаднах на едно руско предаване и един мъж говореше за това.
Моля ви, споделете какво мислите, защото аз съм само на 18 и не ми се умира.......

Коментари

1-50 от 155

1.   Тук има инфо - http://www.youtube.com/profile?user=mandjushri&view=videos&start=40

Според мен няма да настъпи края, но ще умрат 5-6 милярда човека. Четох че правителствата на много държави по света, създавали подземни бункери в последните 30 години, за да могат да оцелеят избрани хора.

Моят съвет е да гледате американски филми, там е упоменато какво ще се случи близките години.
Който иска да се спаси, да си купи имот по-на високо, да се запаси с храна за 2-3 години, както и със семена от различни култури.

Най-важното е да не се страхувате, ще се случи най-доброто.

Смисъла на целия сблъсък ще бъде, за да се запази планетата още милиони години, преди многолюдното човечество да я съсипе окончателно.

2.   Хехе, човече, то на никой не му се умира!! Аз изобщо не вярвам в тия глупости и мисля, че тфа си е поредната простотия, която някои "умни глави" са измислили, за да плашат хората. Не знам какво печелят, но според мен е супер глупаво! Не си затормозявай мислите с тия глупости. Живей си живота и не му мисли много. Рано или късно всички ще умрем. Айде със здраве и успех ;)

3.   Хмм интересно и аз съм млад :) Едва карам 19 години. Предполагам, че е измислица, но кой знае :)
Все пак не ми се умира млад и зелен :-)

*Syndrome

5.   E, как го изчислиха?! Може, възможно е... това с метеорита е напълно възможно. Но, по-добре е човек да не се страхува и притеснява, след като, така или иначе, нищо не може да се направи. Каквото има да става, ще става. Все
някога ще се мре, и все от нещо... дали сега, или после... така де... поне няма да си сам

6.   Не мога да си обясня защо, но аз не вярвам в това. Звучи ми някак... нереално. Ако си спомняте през 2000г. се носеха разни слухове, че ако 12 - те (или 6 -те бяха, не помня точно) черепа не се съберат до еди кога си, ще настъпи края на Света и тн. Вече дме 2009г. живи ли сме? Живи сме.

Факт е, че Слънцето се доближава до Земята, всяка година с определени сантиметри, но това не означава, че сблъсъка ще е точно през 2012г. Все някога ще настъпи този момент, но според мен, няма да е толкова скоро.

Ще ти кажа само нещо: Я си живей живота... Каквото ще става, ще става. Нали не искаш да прекараш остатъка от живота си, треперейки? Не му мисли толкова...
SFA

7.   Имам информация че не точно метеорит ще се опита да наруши нормалното съществуване. Ще е нещо друго, невиждано до сега, война на живот и смърт.

Номер 1 е прав че определени хора ще бъдат спасени в бункери. Големите мегаполиси ще бъдат арена на кибер зрелищата които ще се случват. Това не е сюжет на някоя нова игра или някой филм. Всички сили ще са в едно за да защитят Земята.

Последиците ще са трудно преодолими но все пак планетата е преживяла значими катастрофи и това събитие ще сложи нова страница в световната история. В процес на разработка са прототипи на нови оръжия които ги няма в гугъл или някой вестник. Аз се занимавам активно с военна техника и всичко свързано с армията. След тези думи сигурно ще ти прозвуча като някой луд за връзване но съм на 15 години и повярвай ми знам какво говоря. Просто си живей живота намери си гадже и бъди щастлив/а радвай се на каквото имаш и виждаш сега. Умните глави ще си свършат работата

8.   Вие не сте в ред, тази теория е заради календара на маите който свършва на тази дата. Ето ви истинска информация:
В древния календар на маите се посочва, че края на света ще бъде на 21 декември 2012 г. Цивилизацията на маите, живели в Централна Америка, процъфтявала от 6 до 9 в. Те били обсебени от времето и воденето на календар. Той бил невероятно точен и показвал циклите на луната, слънцето и планетите. Предсказвал лунните и слънчевите затъмнения за хиляди години напред в бъдещето. Този точен календар мистериозно приключва на 21 декември 2012 г.
В календара е описано, че на 21 декември 2012 г. слънцето ще се издигне до центъра на Млечния път, посочен като черна дупка. През последните пет години, астрономите открили, че в действителност съществува огромна черна дупка в центъра на нашата галактика Млечния път. Съвременните астрономи, както и маите, твърдят, че на 21 декември, 2012 г. положението на земята ще се изравни със слънцето и центъра на нашата галактика Млечния път. Това галатическо събитие става веднъж на всеки 25800 години. Никой не знае какъв ще бъде ефекта от това изравняване за нашата планета, но маите вярвали, че ще се случи нещо ужасно.

СУЕВЕРИЯ, а вие сте много смотани :)
Иво

9.   Да, за така наречената трета световна война... Войни винаги е имало в историята, както и природни катаклизми... спомнете си тунгуския метеорит, той падна в тайгата и, на практика, нямаше жертви... Всъщност, няма край на света, или на живота, има край на една епоха и начало на друга. Да, тази цивилизация ще загине, и ще се появи друга. С друго мислене, и друг начин на живот... там няма да има врагове и конкуренти, хората ще бъдат приятели и сътрудници.

10.   Няма да има краи на света просто всички календари на майте свършват на 2012 краят на света ще бъде 2060 година тогава ще ни одари X. :(

11.   "истината е, всички факти говорят, че това ще стане именно на тази дата"
Много ми е интересно кои са тия всички факти, или ако може поне един "факт" ?. Лично аз си спомням за поне 5-6 края на света за последните 10-тина години, слава Богу всичките ментета. Щеше да има през 2000г., после ревизираха датата, после като планетите се подредяли в линия, после бил предсказал не знам кой си. Сега пък били маите, даже не го били предсказали ами им свършвал календара. Ми то моя календар на стената свършва на 31.12 тая година (жалко, щото е с голи мацки)

12.   да бе от каде знаеш че 2060 аз за пръв път чувам за това!

13.   Абе вие пък .. И да свърши края на света пак ще дойде начало :) Ама поне да зачака десетина дни поне на 31.12 2012 тъкмо да отпразнуваме Нова Година подобаващо :)))))))) Сладури как може да вярвате на тия тъпотии .. Кой може със сигурност да каже кога ще е края на Света,точно никой! Учени какви ти учени братче,то не беше тоя край през 2000г. пък после 2005г. имаше и някакви прогнози за 2007г. абе мани .. :)))

14.   Ясно. Все още има тъпи хора, които вярват на такива измишльотини. Общо взето това е електората на бсп и ндсв. Затова държавата е на този хал.

15.   Доста луди сте се събрали тук, та и дискутирате налудничеви нещица .... ахаххааах трябва ви спциялизирана медицинска помощ, на всички посещаващи този сайт, а на плачещите и тез дет пишат за сеир им требе усмирителна риза ахаахаха пусти глад и по дълга вършина :))) ай бегайте да копате да видите залъко от де иде:))))

16.   Напоследък много се пише и говори за края на света.Пускат се ралични версии и предположения, за които дори и учените не могат нищо да докажат. Бях малък може би 6-7 годишен,когато слушах дискусиите на моя дядо Бог да го прости ,който беше църковен певец с посетилите го църковни служители по този въпрос.

Спомням си,че често споменаваха числито 666,появата на човек с белег на главата риличащ на континент,който ще преобърне света-ще се обедени източна и западнаГермания,ще се водят много войни в продълцение на 10 години след което Бог ще слезе на земята да умиротвори народите -кръв ще тече вместо вода в реките Тигър и Ефрат.

Спомням си разглеждаха една библия с карти където със стрелки по картите се посочваше някакво движение,но нали бях малък и тъй не можах да разбера за какво става на въпрос.До сега не съм виждал такава библия на белия свят,а след смърта на дядо ми библията изчезна в дън земя.Три пъти прочетох библията и най-интересното беше че всичко в нея беше пророкувано до 2012 година,което означаваше,че след тази година няма да има живот на земята.Имаше календар само до тази година. И както вървят нещата в последните години да се случат много неща,но какви само Бог знае.

17.   БИБЛИЯТА

НОВИЯТ ЗАВЕТ

СВЯТОТО ЕВАНГЕЛИЕ СПОРЕД МАТЕЙ

ГЛАВА 24

24:36 А за оня ден и час никой не знае, нито небесните ангели, нито Синът, а само Отец.
24:37 И като бяха Ноевите дни, така ще бъде пришествието на Човешкия Син.
24:38 Защото, както и в ония дни преди потопа, ядяха и пиеха, женеха се и се омъжваха, до деня до когато Ное влезе в ковчега,
24:39 и не усетиха, до като дойде потопът и завлече всички, така ще бъде и пришествието на Човешкия Син...

18.   ОООО Ужас :(((( Ами аз съм на 17. Тръпки ме побиха. Бала ми е тогава :( Искам да се видя булка, искам да си видя децата и дори внуците дай Боже. :( Сигурно всички по-млади и изобщо всички хора го мислят това. :( Ужас как 2012 :((( ДАНО ДА НЕ Е ВЯРНО :((((( ЖИВЕЕ МИ СЕЕЕЕЕЕЕЕ:((((((((((

19.   Аман от сектанти и луди... Библията ще ми цитират.... Сега е ред някой да цитира и корана... Хахаха

20.   Пази Боже от такива работи. Календара сваршвай, ами да направим нов. Някаква планета "Нибиру" , някакви глупусти. Всички знаем че планетите са 9. Какво тя изникна ей така от вчера ли. Да, ще дойде краят естествено, но само ние хората можем да го предизвикаме толкова скоро , може би с трета свтовна или нещо такова. Но краят на света ще настъпи, но след доста време. Не можем на всеки 4, 5 години да се шашкаме, че идва краят. 2000, 2002, 2006, сега 2012 - абе я стига, като мине 2012 да не стане че краят идва 2016. Не трябва да да си прополяваме живота в мисли за смърта. Бъдете живи и здрави всички,, това е най-важното :)))

21.   Нямам прадстава дали е вярно дали въобще ще се случи нещо, но ако ще има край на света, то едва ли някой ще знае за него толкова добре информиран.Ще настъпи бързо без да сме наясно с него.И най - добрите астролози немогат да гадаят толкова произволно.
Днес са открили един факт, утре друг и всеки ден ще има нови и нови неща, които едва ли ще предвидят с точност

22.   Аз вярвам вкрая на света.Ще настъпят земитресения по целият свят,наводнения,всички вулкани по света ще изригнат дори Хималаите ще се наводнят.Нито едно човешко същество няма да оцелее.

Вярно е че и на мен ми се живее,но ако след нас започне новарпо-добра ера на живот е то тогава аз нямям нещо против.

А колкото до теб на 18 си ако имаш пари и възможности направи това,което винаги си искал/а.

Аз за разлика от теб съм на 14 и съм с вързани ръце за много от нещата които искам.

23.   Тц тц, тоя апокалипсис ви трови мозъците на всички...

Да кажем, че краят на Света ще е през 2012г. - какво ще правиш? Всеки ден ще живееш с мисълта, че деня, в които ще бъдеш удавена/изпърлена, наближава?
Утре сутрин ще се събудиш и ще си кажеш - "остават ми 1277 дни - жалко, твърде малко са" - и тако докато не настъпи "сблъсака" - така ли?

Я стига. Нали сте наясно, че ненормалните ще спасят света... Тогава какви ви бърка? Живейте за мига - не е толкова трудно.
SFA

24.   Докато четях коментарите и си мислих какво да напиша, ми мина мисълта, че всъщност раздухването на такива краища за света са много полезни за търговията. Защо да пестиш, като след 3 години няма да можеш да харчиш? Ако вкарам някаква логика в мислите, бих казал, че такива истерии се раздухват от хора, които имат полза от това. Но да оставя настрана световните конспирации, първоначално друго смятах да пиша. Да приемем, че средната продължителност на живота на човек е около 60-70години. Сега съм на около 40. За периода откакто съм се родил досега, за повече от половината човечество, 2-3 милиарда, краят на света е настъпил - вече не са сред живите. За какъв край говорим тогава?

25.   Как може да повярвам пак когато, 1994,2000 и 1999 уж щяло да има край на света...Има ли-НЕ!Умряхме ли-НЕ!Тогава какво слушате тези простотий!Искат да сплашат хората според мене край ще има все някога но няма да е 2012!Просто 2012 навлизаме в друг цикъл (поне така беше доколкото се сещам) и сега айде да натрупаме разни глупсти за край на света!

26.   Така! Календара на майте свършва на 21.12.2012 г. Аз мисля , че тогава вече няма да сьществуват майте. Тоест майте умират, няма ги вече, защото тогава свършва тяхния календар!!! Но може да е истина . От къде да знам??? А пък сякъде пише друго !!! На пример четох че слънцето ще одари земята сега пък че метеорит другаде пък друго....Но само Бог знае!!!!Хора пожелавам на сичке мн. КЪСМЕТ!!! :) ;)

27.   КАК ТАКА КРАЯТ НА СВЕТА 2012 ??? Тъпи хора такива! За кво го предизвиквате ве? Колкото повече мрънкате, така предизвиквате съдбата. Тапаци! За капак и само войни водят тия психопати, мислят че още в 15 век живеят педалчетата, няма да влязат в 21 век... смотаняци! Остава да напрайм 3 световна сега и готово, сами ще си разрушим света бе изроди такива. Я малко се стегнете. Психопатите да ги затворят в лудници, дето им се праят войнички, защото като деца не са се наиграли на войни и т..н.

Мутрите да спират да праят млади красиви момичета някакви шибани проститутки. Спрете да замърсявате скапания въздух. Тъпи шопи- опрайте си скапаните боклуци ве. Намалете малко цените, не виждате, че е криза, ами и ги вдигате. И още мога да изреждам ама няма смисал да се ядосвам само. Така че, тапанари такива, извинявайте че съм малко груб, обаче ЕЙ ЗАРДИ ТАКИВА РАБОТИ идва шибания край на света. Хората от селия свят са такива вече, вземете се СТЕГНЕТЕ ве ;) А пак тея сега дето ще ме наредят... имайте малко чувство за хумур, а и не ми пука ако не разбирате от шеги -просто млъвайте и не ме занимавайте ;)

28.   Краят на света няма да дойде 2012 и няма никакъв метеорит. Край ще има, но той определено ншма да е 2012.

:)

29.   Аз се радвам че наближава!!!! ние си го сазложаване.Бог и Сатана ще ме примат. на 11година съм!!!

30.   Страхливия умира всеки ден, смелият само веднъж. Незнам защо хората се притесняват за 2012 година. Кой ти обещава, че утре ще си жив в крайна сметка? Живот и здраве ще видим какво ще стане тогава. Холивуд предрича армагедон всяка година. Купуваш си билет и отиваш на кино, за да ти каже някой умник завършил режисура, кога ще дойде края на света. Стига бе- дори на прогнозата за времето за седмица на пред не може да се вярва, а вие се страхувате за 2012.
Ралф

31.   "14... Общо взето това е електората на бсп и ндсв. Затова държавата е на този хал."БРАВО!!!!"19... Сега е ред някой да цитира и корана... Хахаха"-събудих се!!!Браво 16-ти,19-ти..Тук отдавна не е писано, не искам да "подновявям" темата-първо,че е песимистична/краят на света/,второ-много щурави хора има! Само ще изпиша тази "фатална" дата 21.12.2012, погледнете: -2112 2012, дори не е огледално отражение, друго щеше да е ако беше 21.02.2012, 2102/2012, а перфектното отражение е 21.12.2112, вижте каква красота-2112/2112-наляво, надясно-еднакво,още-заиграването с единицата и двойката!!!я да "отложим" с 100
години календара на маите. Факт е, че календара на маите приключва на 21 декември 2012 г., но струва ми се, че добре да отчетем и факта, че датата за началото на цивилизацията на маите е 3113 пр. Хр. и един пълен цикъл на календара на маите ще бъде 5125 г., т. е. 21 декември 2012 г., което обяснява защо календара на маите мистериозно приключва на 21 декември 2012 г. Връщам се на моята "теория" за огледалните числа, като я подкрепих с още едно "огледално" число-3113. за сега си преместваме края със 100,става 2112/2112,споменавам още и за двоичната бройна система - основна за работата на персоналните компютри. Нейна основа е числото 2, а за записване на числата се използват само две цифри - 0 и 1. Още по-интересна картина се наблюдава в календара на маите. Те формират един основен период от 360 години, който наричат ТУН. Тун за тях означава година. От тук нататък всички по-големи периоди се образуват по тяхна специфична бройна система, чрез умножение на 12.Така, вижте какви интересни неща могат да се получат когато се "заиграем" с цифри,дати...и гадания.Сега отивам да направя нещо набързо за обяд,че за гладните в къщи до 21.12.2012 има доста време и , ако ме питате за края на света, моят може да е днес!!!!!!
джон атанасов-ка

32.   Аз съм на 35г. и това го чувам за първи път. Боже, какви глупости пишат хората, стресират народа.Невярвай на всичко прочетено и чуто. Живей си живота и не мисли, каквото е писано то ще стане и каквото е за другите това ще е и за теб.Така че споко.Слагай си новите дрехи и си свиркай.

33.   Винаги има първи път и ако ви се случи-не се плашете, това е за "странните" неща, които се случват, а за края на света е глупаво да говорим-ако живеем в страх всеки ден по-добре да се гръмнем, посрещайте с радост новия ден и мислете за всичко хубаво, което ви очаква ...

34.   Гледах филма 2012година.
Някакси нещата за края на света не са обусновани добре.
Дано не е истина!

35.   Ами да ти кажа едно нещо,мила - напиши във абв-то:"Края на света 2002" да видиш какво пише,то ужа тогава щеше да идва,после през 99 би трябвало и някви такива.Аман от гадатели аман от простотии ! Те 56 човека отидоха и се самоубиха,щото разни "гадатели" им пуснаха мухата за тоз прословут край на света! Аз не вярвам,няма смисъл,само страх за нещо,което така или иначе никога няма да стане,също както и за 3-тата св. война - пореден плод на нечие въибражение!

36.   Само Бог може да реши какво ще стане с нас. Няма място за притеснения, защото с притеснение няма да направим нищо.

37.   Стига с този календар на маите,първо. Как ви се струва,не могат да направят календар,който е безкраен. Все някъде са спрели,според мен,просто им е "писнало",така да се каже. Невъзможно е да се направи безкраен календар,нали? Не се побърквайте по глупости,ще има край,разбира се,но той няма да е 2012,а когато дойде "края на света" съм сигурна,че вече ще сме си намерили друга планета за живот. Такава,със сходни процеси като тези на Земята,в момента се правят такива опити и проучвания. Няма да умрете ,спокойно :Д
Сиво

40.   БОГ СИ ЗНАЕ РАБОТАТА.

41.   Варна ще я зелее морето УРА!!!

42.   Ясно. Все още има тъпи хора, които вярват на такива измишльотини. Общо взето това е електората на ГЕРБ, БСП, ДПС, ДСБ, РЗС и Атака. Затова държавата е на този хал.

43.   И аз много много не вярвам на това , но като се замислиш наистина може да свърши.Добре може да не е на определената дата , но вижте какво става около вас .. света се руши.. навсякъде има или земетресения или наводнения или еко катастрофи и т.н.Да не говорим за озоновата дупка..

44.   Аз лично не вярвам! Но си признавам, че ме е страх! Все пак никой не може да каже кога ще настъпи края на света! Това е природна работа! Всъщност и аз съм на 12 години и изобщо не ми се умира :D То на кой ли му се умира ама както и да е :D

45.   Абе защо маите не са си начертали по-дълаг календар???

46.   Аз лично не вярвам, ама пък и не ми се мисли за такива неща. Предпочитам да си изпия кафето сутрин и да си мисля колко хубав ще е денят, отколкото да си пия кафето сутрин и да си броя оставащите дни.. И за тези, които пък мислят, че ще има трета световна. Това, мили хора, няма да стане! Вече не си служим само с пушки и гранадки. Всички са наясно, че ако се започне трета световна всички ще си служат с съвременна техника, а е доста опасно и радияцията ще обхване огромни територии. Затова абсолютно не ми се вярва да има трета световна.

47.   Номер 19 е страшно прост. Ами християни сме, как да не цитираме? Аз не вярвам за 2012г. В тая Библия дет толкоз я мразиш пише, че КРАЯ НА СВЕТА ЩЕ ДОЙДЕ, КОГАТО ЛЮБОВТА МЕЖДУ ХОРАТА ИЗЧЕЗНЕ! Ама за теб когато и да доиде все ще е лошо, щото не ми се мисли къде ще отидеш след това... :/

48.   Нямам търпение да видя физиономиите на всички лапни- шарани, които вярват в тия глупости, когато въпросната дата мине и не се случи абсолютно нищо:) Хора, нямате ли си работа, та вярвате на измишльотини?

Борония

49.   Незнам дали краят на света ще настъпи на въпросната дата. Най-вероятно - не. Но нещо, в което съм сигурна е, че никога няма да настъпи краят на глупаците. Бих ви припомнила мисълта на Айнщайн: "Глупостта и Вселената са безкрайни, като за последното не съм сигурен!".

51.   Според мен на 21.12.2012г няма да настъпи краят на света. И какво значение има календара на маите това че свършва на тази дата не значи че и ние ще свършим тогава. Това са просто някакви измислици няма вече какво да измислят затова е всичко. Не вярвайте на глупости!!!

52.   абе ония са решили да изопачат нещата така че тогава и тогава ше е края на света, и тва са го направили нарочно, щото им требвали пари и решили да ги спечелят като направят филм и като са изприказвали ония глупости и хората повервали и хоп аре да прайме филма, и филма излезнал и хората масово почват да го гледат и ония си изкарват пари и т. н. :D шегувам се. Ами ония Маи сега немогат да го направят тоя календар вечен и се някога за тех требвало да свърши и те така са си избрали 2012 годинаи наближава 2012 година и почнали тия да го раздухват тва твърдение и така хората са се поуплашили, но ако пък маите беха направили календара им да свършва 2102 година следователно сега немаше да се говори нищо за край на света а щеше да започне да се говори чаак 2099 година (например) и така че се у гъз, все некой ден ще се говори за край на света, и кво толко страшно и лошо има в тва да умреш незнам?? Всеедно знаеш там кво е и не ти е харесало и сега не ти се връща там?? :) а и ако е верно, представи си че е верно това. Еми немоо го запреш, така че нема смисъл от повече обсъждане. ;)

53.   Тази дата не е от особено значение за модерните маи...

54.   … Да.

Много жалко за едно младо момче като теб, да се занимава с това.. Ненужна главоблъсканица, нерви, страх, но все пак любопитство, дори отчаяние.. и пак страх. Това са чувствата, които ме обливаха в продължение на годините, през които се занимавах с подобни проблеми. И накрая какво? – Нищо. Нужна е промяна на обстоятелствата, на начина, на гледната точка, за да се постигне резултат различен от настоящия. Ще ти разясня накратко най-важното, което ще излезе от една дълга конференция по въпросната тема. А по нея едва ли ще се говори много, защото тя е производна на друг проблем. Обичайно е да се обърне внимание на главните проблеми, не на измислиците. В случая, главното е дали ще се МРЕ, каквато е заплахата, а не от какво.

Хората са прекалено заети със своите проблеми, за да обърнат внимание на това, но трябва всички да спрат и да настъпи момент на всеобщо просветление, ако мога така да го нарека, и резултат - нов начин на живот. Без правителство и без парична система, една нова възможност за по-добър живот. Трябва да се постигне икономика, която се базира на съществуващите ресурси на земята. Но това ще се случи, когато хората осъзнаят че няма спасение в парите, че дори не са ресурс, не са жизнено важни. Те служат за разграбването на ресурсите и управлението на живота хората (.. или чрез бунтове, кръвопролитие и сваляне на правителствата в световен мащаб). Парите служат за закупуване на труда на хората, и ако не сте обърнали внимание това означава загуба на, мечтите им, чувствата им, здравето им. Срамота е в един прекрасен свят, да не можем да живеем пълноценно, при условие че вече абсолютно всичко може да се механизира, но тук пречат парите отново. Ако машина не заеме работното място на човек, той продължава да робува, а в противен случай бива съкратен, не му се заплаща, няма здр. осигуровки и умира от глад или болест или се превръща в „Паразит” за обществото. Така пък парите ви обръщат срещу самите вас. Може да не ме разбирате, можеби ви е трудно да си го представите. Нищо. Ако бях на ваше място, твърде зает, и никога да не съм се информирал, и аз щях да си глътна граматиката. Ето ви друга страна на проблема - малко над 50% от населението на земята живее със под 2$ на ден, малка част от тях умират от глад и болести, а другите се държат надявайки се. Това е резултатът от блестящото правителство, здравеопазването, и мъжете в черни костюми, говорещи на микрофони пред публика, с обещания за промяна.

Извинете ме, но мисля, че тези хора, за самите себе си и малка част от аудиторията, (1% от земното население{което притежава 40% от земните ресурси и богатства}) постигат каквото са обещали, останалите са недоволни ( все някой трябва да е недоволен, нищо че статистиката показва 10-15 % одобрение, срещу 30-35% недоволство. Можеби, защото онези 50 % са на смъртно легло и нямат намерение да се изказват по случая, защото знаят, че нищо няма да се промени), но важната личност казва, че прави всичко възможно и се старае да замаже положението с лайна. Нищо не се променя. Откакто се помня, нещата стават все позле, а проблемите все по задълбочени. За решение не се мисли, сякаш не е част от плана.

Ако искаме да оживеем, както и да съществуват наши поколения, трябва да поправим този развален свят. Лично, мисля че няма да има следващо поколение. А това е, което ще ни затрие, ако не му обърнем внимание. Не някакъв си измислен астероид.

Шокиращо е, но наистина само глобална катастрофа (глобална заплаха би накарала хората да се замислят за себе си).

„ Ако развея 2 евро, когато не е останал годен въздух за дишане, ще оживея ли? ”.. банкерите, които са изградили днешния свят – Да. Но ние бедните – Не.. Е, не вярвам да се замислите особенно върху последното, но помислете върху това - Как може богатият да ни спаси? Защо въобще да го интересува? .. Властта корумпира, а абсолютната власт покварява, богатите хора далеч не са, като тези по филмите. Дори във верижна катастрофа, или пожар, или наводнение да загинат група хора или много хора, само президентите и депутатите трябва да си измислят реч за пред публика, останалото си го имат – безкрайна почивка, забавление и това което според мен въобще не заслужават - $$$ в милиони, и не мисля че някой ги заслужава. Изобщо не мисля че трябва да съществуват. Има толкова много гладни вмомента, но ти не се замислящ. Ти сега не си гладен.. и не знаеш какво е.. а можеби си, но ще се нахраниш, и все пак няма да узнаеш, какво е да гладуваш със седмици без надежда да се нахраниш. Едва ли знаеш, какво е да трупат хора от собстения ти род на камиона, на път за крематориума или да ги заравят в ямата на камари, защото са умрели от глад, или защото са проповядвали различна от амеркианската религия-безсмислица „Християнство”-то, или защото са протестирали за това, че някои хора си бършат задниците със пари, а те нямат с какво да се нахранят.. Можеби изобщо незнаеш, че такива неща се случват, дори в момента, докато четеш.. Най-вероятно знаеш, но „Какво ли мога да направя” е извинението ти... Не се притеснявай, всички сме като теб. Най-лошото е, че скрития подтекст в мислите ти е „Въобще не ми дреме на ***, къде ги трупат, и дали ги кремират, аз си имам хляба в ръцете, другите не ме интересуват”.

Е! Така е за жалост. Но, игнорирането на подобни проблеми, ще довлече астероида, с форма на пантофка, който ще изрита човечеството от лицето на земята. Не остава много време, гладните се надигнат и биват избити. Отделно, САЩ ще разиграят, със своите театрални партньори следващата пиеса. Трета световна ни чака, тя е събитието с най-вероятно начало – Ноември/Декември 2012г.

Като за заключение.. Най смешното е, че онези прочути телевизионни водещи (циркаджии), на различни токшоу-та, повтарят следните реплики – „Ще унищожим планетата си” или пък – „Идва краят на света, глобалното затопляне, отделеното от дишането CO2... ”. Уникални глупости. Няма да разарушим нищо друго, освен нашия свят който сме сътворили (нужния на човека свят, който сътворява откакто живее на земята), и условията да живеем като цяло. Ние, които неможем да се освободим от тиранията на клоуните, както всички ги знаем – депутати и президенти, ие, можем да унищожим само себе си. Смешно е. Когато се появи някой непознат, и оплюе правителството и днешния свят, го игнорираме. По-късно пускаме телевизора, за да слушаме лъжите, а този човек.. намират го, обявяват за терорист или престъпник, и го заглушават зад решетки или в психиатрични клиники. Това е.. да, смешно. Тези хора са патриоти, които искат да помогнат и са загрижени, в днешно време се унищожават.

Е, това са предрекли маите за въпросната година. Драма, или ново начало? Унищожение, войни, кръвопролития, или място, където това което казах за новия начин на живот и по-добрия свят се сбъдва, и хората живеят щастливо както в приказките, в един нов технологически и екологичен свят, в който няма грозни лица, сътворяващи кръвопролития за петрол, използвайки го, главно за да върви икономиката. Това е ресурсът, на който се базира тя в момента.
А какво ще стане, когато петрола свърши? О, ще му намерим заместител. Да бе.

Жак Фреско и неговият проект са надеждата на света днес, той е геният. http://en. wikipedia. org/wiki/Jacque_Fresco

1-50 от 155