Споделена история от Други

За хората които вярват в Господ
Първо искам да подчертая, че темата е само за вярващи хора, защото не искам да става спор. Искам да ви попитам - Какво ви накара да вярвате в Бог? Сънували ли сте някой сън в който Бог ви говори и ако искате кажете какво ви е казал? Аз лично съм силно вярваща вече и дори съм сънувала сън в който Бог ми говори, но не знам дали това найстина е бил той. Но до колкото съм чувала истории, хората на които са се явявали Бог или ангели, изпитват неземна радост. И при мен беше така дори след съня и даже веднага след това се събудих. Беше ми много щастливо и спокойно, но това което той казваше беше много сложно въпреки, че разбах голяма част от нещата останаха някой въпроси. Тогава когато сънувах този сън аз вярвах в лъжи, но Бог ми каза, че преражданията Не съществуват. Сега вярвам само в Исус Христос и в Бог. Дори мисля, че много пъти са ми помагали и днес ми помогнаха, когато ми се случи нещо много лошо и се порязах с един много остър нож и започна да ми тече много кръв от ръката и не спираше, защото раната беше голяма. Това стана когато се ядосах и не внимавах. Сега разбрах, че това за гнева е било вярно - когато човек се ядоса остава незащитен от злия дух, който атакува човек, когато е ядосан. Не знам как стана, за част от секундата. Мина ми като по чудо, когато започнах да се моля на Господ. После разбира се отидох до аптеката, но можеше да стане по-лошо, защото по принцип ми става лошо и припадам от такива неща, но тогава сякаш някой ми помагаше и съм сигурна, че това беше Господ. Споделете и вие когато сте получавали помощ. Ще се радвам да чуя вашите истории. И искренно се надявам да има много хора които вярват в Господ Исус Христос. Ние просто не трябва да позволяваме на лъжите да превземат света. И аз съм им вярвала преди за което искренно съжалявам и искам да помогна на хората да намерят истината.

Коментари

1.   Аз дори не съм кръстена, но вярвам, че има БОГ!!!
Много пъти, когато силно съм се молила положението да се оправи, се е оправяло... Точно сега не мога да се обоснова, но знам, че го има, вярвам в него и му благодаря за всяко нещо, което имам...

2.   Е, аз не съм убеден, че това е бил Господ.

3.   Вярата в Бог много помага и крепи човека. Не се отказвай да вярваш. Ходи на църква. Прави добри дела.

4.   Бог е троичен, т. е. три лица(ипостаси) - Отец, Син (Господ Иисус Христос) и Св. Дух. Няма конкретна случка, от която да съм повярвал. И аз съм имал сънища, но не винаги може да им се доверяваме, както е казано в Библията - да изпитваме духовете. Бог помага наистина, не във всичко и винаги, но и така е по-добре, защото Бог не е дядо коледа да ни носи подаръци по желание, а и изпитанията са каляване на вярата.

5.   " Тогава когато сънувах този сън аз вярвах в лъжи, но Бог ми каза, че преражданията Не съществуват. "

Аз пък сънувах Априлското въстание и там Ботев изпозастреля всички турци с лазерно оръжие!

6.   Добър ден, добър вечер!
1. Нищо и никой не може да ме накара. Вярването е акт на избор. Личен индивидуален избор. Аз си вярвам още от малък, от както се помня - малко пеленаче. Там е въпроса е какво и как вярвам. Когато пораснах се покаях на 14 г. Не аз, но Госпо д е избрал мен. Както се пише още и.. че вярата в Него е дар от Него. Друг е въпроса как вярваш в Христос. Например, католиците и православните се кланят, на картини, статуи и какво ли още не. А Бог казва " да не се покланяш на каквото и да е, нито да си създаваш образи на земно, подземно, или горе от небесата, перифразирах го малко, но в общи линии е такова. Да не говорим, че в Рим, Ватикана, техните библии, я няма тази заповед, а вместо нея е разделена последната 10 заповед, която казва да не пожелаваме, те ги разделиха на 2. Но това е друга тема...

Сънища - да, точно говорене - не. Когато бях на 3 г. ми направиха операция от апендицит, тогава сънувах, че се намирам в стая, пълна с доктори облечени в бяло, които са направили кръг, и че аз съм бил в ръцете на най-главния лекар. Тълкованието на този сън бе, че Бог е бил с мен!

Наскоро исках сън от Бог, просто да ми каже нещо чрез този сън, Той ми даде, но не го разбрах точно. Затова, изпратил хора, който да ми открият значението.

Поисках отново сън от Бог, даде ми да сънувам каруца, но без кон.

Излизам, часа свърши.. Ще продължа по-късно! ...

7.   Аз също вярвам от мълък в Бог. Със случки, сънища или без тях, съм избрал да вярвам и чувствам със сърцето си, че го има. И мисля, че Бог сам знае кое е най-добро за нас и ще ни го даде, без да се налага да търсим предзнаменования или поличби. Затова обичайте се, правете добро, молете Бог за опрощение на прегрешенията си, не таете зли чувства в душата и сърцето си и всичко останало ще бъде наред

10.   Не вярвам в тези лъжи за някакъв господ. Доказателствата за липсата му са навсякъде около нас. В този свят добрите хора са потъпквани и унижавани. Колкото по-голям селяндур или идиот си толкова по-добре живееш. Ако го има явно помага само на идиотите, така че по-добре да не вярвам.

11.   Абе номер 10 това е само за вярващи не четеш ли? Тцтц

Иначе аз вярвам в Бог поради простата причина, че той винаги е бил до мен. Помня когато с баща ми тази година отивахме със семейството на гаджето ми на море (беше юни месец още когато излязохме във ваканция. ) в Созопол. През цялото време много се притеснявах, но ако искате ми вярвайте, ако искате не през цялото време виждах образа на Иисус Христос как върви пред колите с кръст в ръка. Пък и не само заради това. Вуйчо ми е монах той ми е казвал, че на тях сатаната най-много ги упреква и ги кара да не се замонашват, но направят ли го все едно са го победили край на всички лъжи и думи, който нямат смисъл. Той е щастлив така не искаше да създава семейство и се радва, че се е отдал изцяло на Бог. Аз също се радвам, че познавам такъв човек. Той казва, че почти всяка вечер го сънуват - трите образа на Бог - Отец, Син и Свети дух (който е под материалната форма на гълъб).

Йоана

12.   Сега някой сектант ще нападне номер 10, ама си е прав човека. Щом толкова много хора вярват в Господ, значи..
Много редки изключения, но има такива, които вярват в господ и са добри хора, но повечето вярващи :Х Шок и Ужас! Вече всеки богат и целунат от съдбата е вярващ!

13.   Не е вярно №12 - първо това е само за вярващи придържай се, ако обичаш казали невярващи като тебе да не коментират. Не всички богати са вярващи не е така. В неделя на баща ми му се наложи да замине за Варна и не можеше да ме вземе с себе си тогава вуйчо, който казах, че е монах предложи да стоя при него в манастира. И повярвай ми сега ще те опровергая. Те в манастира са около 10-тина монаха (няма монахини само монаси са там) и стана на въпрос един от тях ми разказа как като малък във вкъщи са се държали с него - няма да разказвам за това. Живота му далеч не е бил като на милионер. Тук в манастира се чувства специален. Успях да видя как протича деня им на монасите. И ми направи впечатление, че са много задружни. Сутринта към 03:00 имат молитва точно един час после готвят каквото имат по манастира за деня. Чистят, оправят, подреждат и отварят манастира. После, ако има служба или литургия подготвят евангилието (то е на латински или на руски) за свещеника и се разпределят. Едни подреждат други продават свещи трети раздават светена и страхова вода. Аз също им помагах. След като свършат службите и се разотидат хората всички отиват в градината им. Те си отглеждат само зеленчуци и плодове. Остават само двама монаси в манастира за да подредят и, ако някой влезе да го обслужат. Когато са свободни и няма работа по градината стоят в манастира и четат библия или жития на светците. Към 14:00 имат молитва отново около 10 минути прави ми впечатление, че се молят за цялото човечество, а не за себе си само. Всички сами са си избрали този път никой не ги е карал да се замонашват на сила. Зора е само докато го направят, защото сатаната ги разубеждава и това не само вуйчо ми го каза, а всички монаси от манастира, но както казах направят ли го край на всичко зло - побеждават го той вече няма власт над тях. На всички монаси Бог им е помагал по различен начин и може би това е техният начин да му се отблагодарят. Вуйчо например след средното си образование отиде да учи в симинариата за свещеник и на 20 години някъде стана монах, но зор е видял докато го е направил. Така казват всички. Малко са тези, който издържат от толкова неща са се отказали в името на баща си. И пак се молят за такива като вас. Дано е временно дано ви дойде акъл в главата. :) Пожелавам го на всички, който говорят против баща си. По вашата логика тогава ние щом сме създадени чрез "взривове" значи нямаме родители така ли? Няма смисъл самата наука тя е най-голямата заблуда според монасите, а и според мен. Според науката и най-вече биологията да се самозадоволяваш е хубаво и полезно, а не е. Никой от монасите през целият си живот не се е самозадоволявал няма какво повече да ти кажа. Сега пак говори, че само богатите са вярващи. Видях как живеят в манастира та те не използват пари. Всичко, което хората дават когато купуват свещи се използва за подобряване на манастира или дарение това е те сами си отглеждат храната си не я купуват. :)

Йоана

14.   Които вярва ще пребъде :)) които не да му мисли :)) тъжно много :))

15.   Аз вярвам в БОГ, и в висшите сили, съществува, вижда и чува всичко. И на мен много пъти ми е помагал, а аз се старая да бъда добра и да му благодаря за малките неща в живота ми, които за мен значат много. Говоря си с него, плача и знам че ме чува макар и да не го виждам. Има много доказани неща за Господ, гледайте видеата с Вера Кочовска, Ванга... Но не съм го сънувала, но го усещам, и не само при мен той е над всички ни

17.   Аз не просто вярвам в Господ Иисус Христос, аз зная. Християните имаме знанието, има повече доказателства че Той е бил тук сред нас, колкото има за Цезар. Думите Му са факт, има ги в Библията. Възкресението също, преди да възлезе при Отца, Господ се е явил на над 500 човека в плът, това след физическата му "смърт". С Негова помощ спрях порното, мастурбацията. Спасявал ме е от катастрофи, кражби, болести. Като бях в чужбина машина сряза пръста ми до кокал, трима доктори се консултираха, и по Негова воля се разминах само с 2 шева. През цялото време, докато ме прегледат в болницата, 4 часа, не спирах да се моля. Усещах една сигурност и хармония, болка почти нямаше, също и възпаления. И от блудство ме е предпазвал, от изкушението на безбожни жени. Аз си изпълнявам повелите Му, старая се, не губя нищо, само мога да спечеля. Не съм Го сънувал, но Го чувствам. Иконите не са идоли, те са картини с библейски сюжети. Ако мислиш, че картината ще те изцери, е идолство, но мн малко са такива православни християни. Слушах една случка за жена, на която говорили срещу иконите и тя взела та ритнала една. Със същия крак окуцяла. Мир вам!

М29

18.   Може да те разочаровам, но Бог никога не говори със сънища, видения, гласове в главата и прочие. Тези груби материални прояви са му неприсъщи. Това са прояви на съвсем други разумни същества от нематериален тип, много от които гледат на нас като на нисша раса и се представят за богове за да ни разиграват и вредят.

Бог говори единствено чрез сърцето и само със гласа на сърцето можеш да го познаеш. Но не с гласове, сънища и видения.

19.   17, всеки сам избира в какво да вярва, колкото и пагубно да е за него. Трябва да си благодарен на докторите и да разбереш, че науката е обяснила много неща. Не е хубаво да се прекалява с гледането на голи жени, обаче и честните хора ги гледат и мастурбират? И знаеш ли защо го правят? Преди да си ми отговорил с нещо от сорта на " Защото са заблудени грешници ", аз ще ти го напиша пръв. Защото в природата има процеси. И аз съм бил в компания на красиви момичета и съм се опитвал да отклоня мислите си, но тогава най - спонтанно идва желанието за сексуален контакт с някоя от тях. Секса е удоволствие и хората имат нужда от него, не е задължително да сключват брак, за да го практикуват. Дори предпазни средства са измислили. Наистина, всеки лекар на тая земя ще ти го потвърди.

20.   Бог да те благослови мило момиче. И аз имам същата цел като теб-възможно най много хора да открият истината за Исус Христос. Ние всичките вярващи в него трябва да допринасяме за неговото царство. Заблудите върху човечеството са изключително настойчиви и коварни и се подхранват от Сатаната, тоест нещата не опират само до човешкото невежество, а има и друг много силен фактор, срещу който хората със интелекта и волята с която разполагат са напълно безсилни да се преборят. Най малкото защото дори не го виждат и осъзнават, че това нещо го има и че то контролира живота им, и използва слабостите им и това което е в главата им срещу тях. Използва информацията в мозъка им за да ги оплете все повече и повече в негови мрежи, да разклати вярата им в Бог и така да ги отдалечи от него, да ги отчае, да ги заслепи, като крайната му цел е единствено да ги унищожи. Те могат да преодолеят тази пагубна сила само с подкрепата на Исус Христос. Но затова те трябва да вярват истински в него и да му се подчиняват и никога да не поставят въпросителна там където той е поставил точка. Много често хората имат желанието да вървят към него но пък тънат в невежество, те просто си имат свои разбирания за нещата, и така дори не разбират че те нямат връзка с Бог. Това което съм разбрал със сигурност от личният си опит е че човек може да лъже останалите, може да лъже и себе си но не може да лъже Бог дори и с част от процента. Христос знае във всеки момент кой точно колко струва, коя е точката където вярата му се пречупва, и какъв подход заслужава, дали си струва да му изпрати напътстващо послание или човека е твърде невеж и заслепен за да го разбере и се нуждае от по-суров урок или пък и суров урок не би му помогнал а просто е продал душата си и това което му остава е да се радва на краткото време на удоволствие от греха в оставащият му живот преди да отиде в ада. Бог винаги използва и последният възможен шанс и възможност да събуди човека колкото и да е грешен и каквито и неща да е направил. Понякога му нанася много тежки удари но то е защото той все още вярва че има надежда този човек да се събуди, да се осъзнае. Ако човек живее в грях и щастливо и не получава удари-ето това значи че се намира в най-голямата беда която може да съществува за него. Всичко това е така защото във Вселената има свободна воля. Ако човек има волята да върви към Бог, Бог ще го напътства и помага, но ако не вярва в него то той няма волята да върви към него тогава, и затова и няма да получава направляваща сила в тази посока. Това накъде човек си насочва волята и съзнанието е едно от най-важните неща. Аз лично вярвам че защото човешката раса откакто съществува си насочваше съзнанието в търсене на Бог, Бог накрая дойде в човешко тяло като Христос сред хората за да ги упъти в истината за пътя и да им помогне да различават плявата от зърното. Да се научиш да управляваш и насочваш съзнанието си към Исус Христос е първата и най-важна стъпка към това да имаш подкрепата му. Ако насочваш съзнанието си(мислиш и желаеш) към материалното и плътта ти във същият момент го отклоняваш от Бог. Ако пожелаваш жена ти извършваш блудство с нея във сърцето си и това те прави блудник. Ако изпитваш гняв и желание да убиеш някого и си представяш че го убиваш това те прави убиец в сърцето ти. Бог вижда отлично тези неща. Тъй като ти не си извършил физически убийството може и да не бъдеш наказан за греха, но пред Бог ще си еднакво гнусен с физическият убиец. Използвайки волята си човек трябва да наложи свой филтър върху съзнанието си. Мощното изкушение на Дявола върху човешкото съзнание трае около 20 минути, за които ако човека издържи и не се поддаде на изкушението то изчезва безследно. За жалост земният свят е във властта на Дявола, който както казах също има на разположението си човешкото съзнание. Това което обаче малцина знаят е че Дяволът влиза в хората през медиите, филмите, видеоигрите особено тези съдържащи насилие, демони и сатанински символи, окултизма, астрологията, порнографията, предсказанията, заниманията с магии, идолопоклонничеството, фалшивите религии. Това са скрити ключове върху съзнанието. За да ги избегне човек на практика трябва да игнорира заобикалящият го свят. От личен опит също установих и че постенето в определените от Християнството периоди е много по-важно отколкото мнозина си мислят. То е мощен съюзник в борбата срещу демоните. Месото което поемаме с храната е от убито животно, и това месо съдържа ниски вибрации, вибрацията на смъртта. Ниските вибрации са почвата върху която виреят демоните. Попадайки в кръвният поток то пренася част от тази енергетика в нас. Човек трябва да спазва пост за да увери колко по лесно ще му е да се пребори с похотта, гнева и другите злокобни качества подхранвани от демони, и колко по лесно му е да прекъсва нишката с тях. Но не трябва и да е вегетарианец защото пък така ще стане слаб. Запомнете:на този свят се води духовна война.

21.   Разбирасе , че Бог дава сънища, говори чрез сънища. Има толкова много примери в Библията за това. Бог е винаги един, той не се е променил. Той е добър и остава верен до край.

22.   Аз повярвах в Господ , докато се къпех . Бащи ми много убеждаваше аз и майка ми да повярваме . Действително , ако го уважаваш , почиташ и изпълняваш волята , му много помага и дава надежда .Само , че другите от семейството ми са атеисти и се притеснявам за тях .

23.   19, ти са не си хомосексуален или някакъв шизоид, че да ги отклоняваш тези мисли ? Действаш си направо и това, е между другото поздрави за един от кратките, но най-близки до истината номер 10

25.   Здравейте! От личен опит споделям, че Господ ми е предавал послания насън, и то не един път. Бях на около 17 години, когато сънувах Христос. В съня ми бях в компания и празнувахме нова година, въпреки че въобще не наближаваше нова година, но в съня ми беше така. Изведнъж ожаднях и тръгнах към кухнята да пия вода. Когато влязох там точно срещу мен до масата беше седнал Христос, само че не с очи към мен, а настрани в профил. Беше облечен в чисто бяла дълга роба, с леко приведена глава и гледаше страшно тъжно. Аз се стъписах, гледах го и не можех да мръдна, изпитвах страхотно вълнение! Тогава той ми предаде някак своите мисли, без да говори. За съжаление не помня точно всичко, но това, което помня, е че на някоя си нова година или покрай нова година и не помня точно коя година, но не знам защо ми се върти 2017 в главата, ще се случи нещо ужасно за човечеството. Толкова се уплаших, че тръгнах да тичам и да споделям с всички в съня си, но хората си празнуваха и въобще не им дремеше. Излязох и навън, беше тъмна нощ, тичах с всички сили да казвам на хората и докато тичах, започнаха да ми кървят челото, ръцете и краката. Събудих се много уплашена! Знам само, че този сън беше преди 15 години някъде и си казах, че има доста години докато стане това, но напоследък почнах много да се замислям, дали не е наближило вече! Винаги съм вярвала много, но не знам защо през последните две години бях залитнала по всякакви учения за прераждане и какво ли още не. Една вечер много се молих Господ да ми покаже коя е истината. Още на другия ден ми показа ясно, че всичко това е лъжа на рогатия и истината е само в Библията. Благодарна съм на Господ за милостта Му и че ме опази навреме от тези глупости, та започнах да чета само Библията.

26.   Доста позабравена тема, но интересна. Искам да споделя, моето доказателство, за съществуването на Господ. Бебето ми нямаше годинка, беше на няколко месеца, не помня точно. Беше се разболяло и го заведохме в най- добрата клиника. Лекарката каза, че положението е сериозно и трябва да влезем веднага в билница. Все пак ни прати на друг специалист, в съседния кабинет. Той каза същото- болница. Прибрахме се, да се приготвим и да съберем багажа, но изглежда закъсняхме за болницата, защото там излезе един лекар, запозна се с проблема на бебето и каза че по това време, няма лекар, който да ни приеме там. Каза да му даваме еди си какви лекарства, през еди си колко време през нощта и на следващия ден, да отидем пак, с багажа си, за приемане. Прибрахме се. Цяла нощ не спах и се молих на Господ, детенцето ми да не влезе в болница. От душа и сърце се молих. Сутринта отидохме, прегледаха го и казаха, че нищо и няма. Аз спорих, разказвах каква е историята. Но те се усмихваха и казваха, че бебето е напълно здраво. Направо да си отиваме! Бях потресена! Винаги съм вярвала в Господ, но такова доказателство не бях получавала. Не е като сън, както някои тук са споделили. А абсолютно наяве! Благодаря на тези, които са прочели коменрара ми, пожелавам ви повече чудеса :) Има ги, особено за вярвашите!

27.   Моят преломен момент беше когато проучвах т. н. "конспиративни теории" и осъзнах, че хората задвижващи много от процесите на морална и социална деградация по света които идват от запад всъщност са слуги на дявола и врагове на Бога и Христос. Това ме шокира и тогава разбрах истината, разбрах, че Бог е истина. След това съм имал много потвърждения, сега и когато се моля или чета псалми усещам как атмосферата около мен се променя, става изпълнена с благодат, с ведрост, със спокойствие, с мир, с усещането, че всичко е наред, усещам радост и мир.

28.   Теориите на най-древните пророци за съществуването на Бог са на не повече от 6000 години, а Земята съществува от много по-отдавна. Това са думи на Морган Фрийман, но нищо не губим като вярваме.

29.   до 28

Не бива да се вярва на един негър изповядващ синкретизма, това е смесване и неправене на разлика между отделни вярвания.

30.   29 хората говорят за великя бог а ти пишеш тук кой къв е както винаги негри араби цигани и др. Какво лошо има, като всички хора са създавани от божи ръце. Обичай всичките за да те обича и господ.
Хубаво е че тук всичките говорят хубави неща за господ.
АМИН

31.   Здравей! Отраснала съм в църква. От малка вярвам в Бога. Много знамения и чудеса са се случвали в живота ми. Като например:Баща ми беше страстен пушач. Не осъзнаваше греха си. Не искаше да откаже цигарите и толкова. Един ден катастрофира. Бус се заби в колата откъм шофьорското място. Полицаите казаха че нещо е преметнало баща ми на другата седалка макар че е бил с колан. Бяха му казали че е истинско чудо че е жив, защото нямаше и помен от седалката. Мина се доста време обаче той отново започна да пуши. Един ден отишъл до сервиза и използвал времето да запали цигара, защото се е криел от мама. Изведнъж усетил мъртвешки студ. Усетил как топлината от тялото му излиза от краката нагоре. Усетил как душата му излиза. Студът тъкмо стигнал до гърдите му. И с последен дъх извикал към Господа. Топлината започнала да се връща в тялото му. Преди това бил оставил кутията с цигари в страничния джоб на вратата. Като тялото му се стабилизирало бръкнал там за да изхвърли кутията, нея я нямало. Другото ми свидетелство е от по-миналата зима мисля, че беше. Когато имаше адски много сняг. Служебния автобус на майка ми засяда в снега и тя трябва да ходи пеш по вкъщи с още една жена... а снега е до колене и няма как да мине кола. ОСветление не е имало. Ток нямаше по цели дни тогава. Чувала е само как са пръщели дърветата и са падали от тежестта на снега. Тя попринцип е плашлива. Изведнъж светлина осветила пътя и. Обърнала се. Нищо. Попитала момичето до нея дали е видяла нещо и тя казала че нищо не е видяла. Обърнала се и отново видяла тази светлина. А нямало как нищо да мине по този път. Попитала пак момичето. Тя дала същия отговор. Разказала на тате случилото се и той казал че ангел и осветявал пътя.

32.   Виждал съм много християни, които ровят по кофите за боклук; и много атеисти, които убиват съпругите си за застраховка живот и после си живуркат...