Споделена история от Други

Имам желание да карам кола
Привет на всички. :-) Предполагам сред вас, читателите, има шофьори. Е, и аз съм от тези с шофьорските книжки, но имам един проблем. Вече от година съм притежател на този документ. Не казвам, че е много време. Имам желанието да шофирам, но нямам кола. Искам да карам, за да мога да свиквам, защото знаете часовете за кормуване не са достатъчни, за да се отпусне човек. Но никой не се ентусиазира да ми помогне. Още по — лошо: почти никой не ме приема, че съм с книжка. Може би защото съм жена.... Говоря за семейството ми най —вече. Какво да направя, как да постъпя така, че да не стане точно обратното— от ентусиазирано момиче да се превърна в плашещо се девойче, което ще си носи книжката само в чантата.... За украса..? !

Коментари

1.   Първо, не съжалявай, че си изкарала книжка! Това се прави веднъж в живота, а всяка година цените се качват, променят се законите.
Аз правих навремето книжка за 180 лв, БЧК тогава нямаше. После бях бедна студентка и към 7 год. не бях карала. Отношението на семейството ми и хората около мен беше същото като при теб (жена съм). Днес работя и ми трябваше да шофирам. Направих си опреснителни, но спокойно - не ти виси изпит на главата.
Днес си карам служебния джип, който е направо огромен. Мъже не се наемат да карат този автомобил. Горе главата, когато му дойде времето.
Ако обаче можеш да си го позволиш - купи си някаква евтина и икономична кола, но с твои пари. Отпиши я в момента на покупката - нека ти е за учене, удряне, одраскване. Хората ще са спокоини, когато ги караш, ако се държиш сигурно зад волана, със самочувствие, но за това трябва практика.

2.   Помоли познат с автомобил да те заведе на някой пуст полигон или голям празен паркинг. Едва ли ще ти откажат.
Практиката изгражда шофьора, а не книжката.
Ако си някъде от София и аз мога да ти направя тази услуга :)

Успех

*Syndrome

3.   От автора: това е, че нямам пари за кола, за съжаление. Но най-вероятно някой ден ще имам и ще карам :P
Към номер 2: мерси за предложението, но аз не съм за полигон, карала съм не веднъж из софийските улици. Трябва ми практика, но не на чужда кола. По този начин всеки път се притеснявам, защото ще ми е съвестно, ако някъде я закача примерно :(

4.   Ами то друг съвет май няма вече.
И кола под наем да вземеш пак ще трепериш да не ? направиш нещо.
Последен вариант - роднини :)

*Syndrome

5.   Колежке, ако мога така да се изразя въпреки че аз съм с професионална книжка. Давам ти моята кола още сега обаче тука следва уловката. Аз плащам данъците и застраховките на колата обаче тя струва 2500лв. Когато събереш пари ми я плащаш и си остава твоя, но за нея ми плащаш 3500лв, разбира се не точно сега, а когато имаш възможност