Споделена история от Други

C++ грешка
Здравейте :) , бихте ли ми казали каква ми е грешката в този c++ код:
#include<iostream>
using namespace std;
int check() // a know bug is there
{
char board[100][100];
int i,j,flag;
flag=0;
for(i=0;i<7;i++)
{
for(j=0;j<7;j++)
if(board[j][i]!=-1)
{
if(board[j][i]==1)
{
if(board[j+1][i]==1)
{
if(board[j+2][i]==0)
flag++;

}
if(board[j-1][i]==1)
{
if(board[j-2][i]==0)
flag++;

}
if(board[j][i+1]==1)
{
if(board[j][i+2]==0)
flag++;

}
if(board[j][i-1]==1)
{
if(board[j][i-2]==0)
flag++;

}

int marble;
marble=0;
for(i=0;i<7;i++)
{
for(j=0;j<7;j++)
if(board[j][i]==1)
marble++;
}
return flag;
}
// това ми е грешката :undefined reference to 'WinMain16'

Коментари

1.   Така, по кода, който пишеш виждам, че си доста начинаещ. Аз не съм C dev и не мога да ти кажа точно какво да направиш, но първата идея, която ми дива е, че грешката НЕ е в кода.
Не знам каква среда ползваш и т. н., но убеден ли си, че си създал конзолно приложение. Да не си създал някакъв Windows Application. Ако е така, ще търси за отправна точка, а именно 'WinMain'. Направи нов проект и внимателно избере да е конзолен проект.

Един съвет - научи се да дебъгваш и когато питаш нещо давай инфо за средата, която ползваш - може да пишеш в Visual Studio, например, не знам, а това е супер важно.

3.   Ако го компилираш като изпълним файл, напиши една main() функция. В случая компилатора няма как да викне главната функция защото нямаш такава.

4.   нямаш главна функция main или WinMain, зависи какво приложение пишеш. това marble при теб най-вероятно е main :-))) какво трябва да прави програмата?

5.   Явно програмираш с DevC .Няма значение ето ти програмта , но не мога да разбера по-сложен морски шах ли правиш..

#include<iostream>
using namespace std;
int check() // a know bug is there
{
char board[100][100];
int i,j,flag;
flag=0;
for(i=0;i<7;i )
{
for(j=0;j<7;j )
if(board[j][i]!=-1)
{
if(board[j][i]==1)
{
if(board[j 1][i]==1)
{
if(board[j 2][i]==0)
flag ;

}
if(board[j-1][i]==1)
{
if(board[j-2][i]==0)
flag ;

}
if(board[j][i 1]==1)
{
if(board[j][i 2]==0)
flag ;

}
if(board[j][i-1]==1)
{
if(board[j][i-2]==0)
flag ;

}

int marble;
marble=0;
for(i=0;i<7;i )
{
for(j=0;j<7;j )
if(board[j][i]==1)
marble ;
}
return flag;
}

main()
{
check();
system("PAUSE");
}

6.   Мерси много :), разбрах каква ми е грешката :)

8.   Пробвай с този скрипт:

if(dialogid == HOUSEMENU 3 && response)
{
if(GetOwnedHouses(playerid) == 0) return SendClientMessage(playerid, COLOUR_SYSTEM, E_NO_HOUSES_OWNED);
else
{
new tmp = dini_Int(file, "HouseStorage");
GivePlayerMoney(playerid, ReturnProcent(GetHouseValue(h), HOUSE_SELLING_PROCENT));
if(tmp >= 1)
{
ShowInfoBox(playerid, INFORMATION_HEADER, I_SELL_HOUSE1, ReturnProcent(GetHouseValue(h), HOUSE_SELLING_PROCENT), (GetHouseValue(h) - ReturnProcent(GetHouseValue(h), HOUSE_SELLING_PROCENT)), tmp);
GivePlayerMoney(playerid, tmp);
}
if(tmp == 0)
{
ShowInfoBox(playerid, INFORMATION_HEADER, I_SELL_HOUSE2, GetHouseName(h), ReturnProcent(GetHouseValue(h), HOUSE_SELLING_PROCENT), (GetHouseValue(h) - ReturnProcent(GetHouseValue(h), HOUSE_SELLING_PROCENT)));
}
dini_IntSet(file, "HouseValue", ReturnProcent(GetHouseValue(h), HOUSE_SELLING_PROCENT));
dini_Set(file, "HouseOwner", INVALID_HOWNER_NAME);
dini_Set(file, "HousePassword", "INVALID_HOUSE_PASSWORD");
dini_Set(file, "HouseName", DEFAULT_HOUSE_NAME);
dini_IntSet(file, "HouseStorage", 0);
Loop(h2, MAX_HOUSES)
{
if(IsHouseInRangeOfHouse(h, h2, RANGE_BETWEEN_HOUSES) && h2 != h)
{
format(file2, sizeof(file2), FILEPATH, h2);
dini_IntSet(file2, "HouseValue", (dini_Int(file2, "HouseValue") - ReturnProcent(GetHouseValue(h2), HOUSE_SELLING_PROCENT2)));
UpdateHouseText(h2);
}