Споделена история от Други

Ако ваш познат се самоубие?
Как бихте реагирали? Например, ако е някой от класа ви, от обкръжението ви, или пък каква ви е реакцията, когато научите за самоубийството на напълно непознат? Бихте ли му съчувствали, или просто няма да има значение за вас? Съмнявам се, че аз самата бих предизвикала някаква тъга у останалите, ако реша да сложа край на живота си... смятам, че всички ще си продължат живота след няколко дни и всичко ще бъде забравено-по-точно аз ще бъда забравена.

Коментари

1.   Хората не обичат да си спомнят за глупости. А ти точно това се опитваш да направиш.

2.   Ами тука от квартала едно момиче се самоуби, после всички носеха новината като "топ клюка". Имаше и некролог известно време. Всички решихме, че нещо е превъртяла за да се самоубие. Явно е искала да накаже някой, но най големия наказан си е самата тя. Никой не се сеща за нея.

3.   За да те запомнят след като си "отидеш" трябва да оставиш следа у хората. Дори човек да мисли за самоубийство е жалко. Егоистичен акт срещу другите. Ти каква реакция искаш да предизвикаш в хората? Национален траур? Ще те дадат по новните като поредното момиче с лабилна психика и с проблеми които е смешно да наречеш проблеми... 296

4.   Глупав въпрос, смесица от черен хумор и нарцисизъм.

5.   Я се вземи в ръце ще се самоубивала ти чуваш ли се кво ти е деца ли имаш и неможеш да ги гледаш и болен роднина на легло които да гледаш или си болна от спин или рак не занимавай харата с глупости. Чудиш се как да привличеш внимание. Я се стегни ДЕТЕ такова не ни занимавай със тинейджърските ти комплекси

6.   Ако се самоубиеш и случайно на някого му пука - ще се спомня с разочарование, яд и дори отвращение за теб. Но не и обич.
Иначе почти всички няма да усетят ни най-малка липса.
Разбери - на този свят си създадена, защото ТИ имаш нужда от СЕБЕ СИ, а не околните - затова не бива да злоупотребяваш с тази власт, не бъди предателка.