Споделена история от Други

Не мога повече така!
Здравейте! Аз съм момиче на 22 г. и бих искала накратко да ви разкажа своята история. Никога не съм познавала баща си, нямам братя или сестри. Живеех само с майка си и баба си. Имам и леля в чужбина, сестра на мама, но тя не се интересува особено от мен. Но преди 9 месеца мама почина от рак. Останахме с баба, която беше на легло. В продължение на 6 месеца се грижех за нея, но тя също почина преди 3 месеца. И останах сама и изпаднах в много тежка депресия. През шестте месеца, в които се грижех за баба, не работех. Завърших курс по маникюр, педикюр и ноктопластика и сега съм в процес на търсене на работа. Имам връзка с момче от около година и половина, но нещата напоследък не вървят добре. Той се отчужди, казва, че не съм същата като преди, била съм нервна и тъжна, и взе да става все по-егоистичен и да ме обвинява постоянно за стари неща като обяснение на поведението му. Излиза с приятелите си без мен, след работа всеки ден ходи на допълнителни курсове и все няма време за мен. А аз си стоя постоянно сама, или в тях да го чакам да се прибере и да отдели час-два за мен, или вкъщи. А толкова много имам нужда от внимание и подкрепа, чувствам се адски самотна. Моля, споделете мнение и дайте съвет!

Коментари

1.   От къде си?

2.   здравей,
защо не си намерош някои който не е толкова зает?
Имам чувството, че това момче не те заслужава!
Не си губи времето защото лети, намери си друг приятел с който да се чувстваш щастлива! защото това е най-важното
Не се предавай!

3.   Ами според мен той се държи доста егоистично. Знам, че може да те заболи, но е вероятно да има друга и да не иска да те остави, за да не те нарани в такъв момент. Зная, колко е трудно, но се дръж. Мога само да предполагам колко ти е болно, но трябва да се стегнеш! Поговори с него, открито и честно. Помоли го за същото, дано не съм права, дано просто минавате през някаква фаза и всичко да се оправи! Възможно е и ти да си станала по-рязка и напрегната, от огромната болка и липса, която е в сушата ти. Аз знам какво е да загубиш близък човек, макар и не същото, всеки възприема индивидуално различните ситуации, но в общи линии уроците на Живота са много болезнени. Мисли, че всяко нещо е урок, и се стреми да въриш нагоре. Ако пък нещата не се получават с приятеля ти, събери смелост и сили и продължи без него! Можеш го!
Дано все пак изгладите взаимоотношенията си!

Птичето

П. С. Ама колко е лесно да даваш съвети отстрани... а колко истории съм писала тук...
Много усмивки!

4.   Благодаря за коментарите. Към № 1 - от София съм.

5.   Не раздавай любовта си напразно. Намери хора, които я заслужават и я сподели с тях. Светът е пъстър, шарен - хора много. Не се вкопчвай в приятеля ти като удавник за сламка. Да, отстрани е много лесно да се каже, след всичко, което си преживяла, но... това е простичката истина. Клише е. А клишетата са истина. Не се ограничавай - общувай, създай нови познанства и контакти. Можеш да станеш член на някоя организация примерно. Защо не БЧК? Има хора, които се нуждаят от теб, просто още не ги познаваш :) В този момент си важна за някой и той също има нужда от теб. Излез. Потърси. Намери и бъди щастлива. Направи една крачка напред, за да преобърнеш живота си. Не се затваряй у вас. Просто излез и открий нови възможности.

Фортуна