Споделена история от Други

Неплатена сметка на Avon
Здравейте,
Следя и чета истории от този сайт от доста време.
И съм забелязала, че доста хора с проблеми се обръщат тук за съвет или за помощ.
И аз реших да се включа.
И така...
Имам голямо притеснение за неплатената си сметка на Ейвън (Avon).
Бях представителка за около 3 месеца и ми се наложи да напусна страната за работа в чужбина. Имам сметка за около 70-80лв. и още не ми е платена.
Приятелките ми ми казаха (или ми се шегуваха) че ако не съм го платила, когато се връщам в България в летището или на границата полицията ще ме хване и ще ме задържи и че ще съм в черния списък.
Какво мислите по въпроса?
Много ме е страх ако изобщо пътувам някъде по света ще ме задържат или арестуват и все подобни.
Моля помогнете ми.
Не знам закона и много се притеснявам.

Благодаря ви.

Коментари

2.   Полицията няма нищо общо с Ейвън!
Като се върнеш просто ще си я платиш където трябва и ще се извиниш са закъснението заради дадените причини!

3.   За 70-80 лв. ще те задържи полицията?! Осъзнай се! На Амстердамското летище толкова струва един сандвич...

4.   Е, чак полиция няма да те задържи! Това е прекалено за 70-80 лева. Ако си от типа жени, които просто са много притеснителни и сън не ги лови, то прати пари на някоя приятелка и нека ти плати тя сметката, но не мисля, че е проблем.

П. С. Номер 3, сериозно ли е толкова? :D

5.   Благодаря Ви много за отговорите.
Но не мислите ли след някое време, след някой срок Ейвън може да ме осъди и от там да потръгнат нещата с полицията и имиграционните.
Това ме яде най-много...

От авторката

6.   Ами аз имам подобен проблем от 2 години някъде и нарочно не плащам, защото дължимата сума не е моя а на приятелка. Доверих и се да стане дистрибутор на мое име защото няма години а сега вече дължа 100 лв. И даже незнам какъв договор са сключели.

10.   За съжаление в тази фирма това е ПОСТОЯННА ПРАКТИКА. Хубавото, обаче е, че има хора, които се усещат и се задействат, а вече има и осден за злоупотреба. Цялата статия за осъдената, намерих тук: http://novavarna.net/2015/04/16/1000-лева-глоба-за-дистрибутор-на-козмети/

11.   Едва ли ще те сложат в някакъв черен списък, обаче тия от Ейвън са досадни и ако закъснееш с плащането почват да ти пращат СМС с напомняния. А и защо не я платиш? Става дума за 80 лева, добре де ако са ти начислили лихви за забавено плащане, малко повече. Не е казано, че трябва да я платиш в определена банка. Аз моята дори не я плащам в банка, а чрез кредитна карта в сайта на Ейвън. Това можеш да го направиш от всяка точна на света стига да имаш кредитна или дебитна карта. Обаче няма за какво да се притесняваш излишно. Те хората дължат милиони и си пътуват свободно, ти за едни 80 лева се шашкаш! Никой нищо няма да ти направи, най-много Ейвън да те изхвърлят от системата и вече да не можеш да пускаш поръчки докато не им се издължиш, а и ще те тормозят с някой друг СМС за да ти напомнят. Така, че моят съвет плати я я, за собствено спокойствие, ама иначе нищо няма да ти се случи за толкова малко пари. Да дължиш 80 млн. да се шашкаш, ама за 80 лева...

12.   В черен списък влизаш, и още как. След изтичане на срокът, разрешен от компанията за плащане на сметката ти, влизаш в системата им Калекшън и, освен че НЕ можеш повече НИКОГА да пускаш поръчка от свое име, получаваш и бонус - дългът ти се продава на фирма за събиране на вземания, а всички знаем как си ги събират те ;) По-важното е, че тук дамата споделя за злоупотреба с личните и данни и за въвеждането и в задължение от друг човек. Не виждам защо е необходимо да плаща чужда сметка, след като може да последва примера на дамата, чиято история посочих в линка по-горе и даси търси (и очевидно да си намери) правата законно в съда.

13.   Дайте ми съвет и на мен ако имам неплатена поръчка на стойност от 25, 67 какво може да стане ако я неплатя

14.   Аз също станах жертва на измама от дистрибутор/представител на Ейвън, който е поръчвал продукти на стойност 250 лв и не ги е платил. Сега агенцията за контрол на плащанията ми иска сумата, иначе ще ме съди, а аз реално съм невинна в случая.

15.   Аз също станах жертва на измама от дистрибутор/представител на Ейвън, който е поръчвал продукти на стойност 250 лв и не ги е платил. Сега агенцията за контрол на плащанията ми иска сумата, иначе ще ме съди, а аз реално съм невинна в случая. Дайте ми съвет че скоро ще пътувам за Турция да ли нещо ще се случи в границата.. Бчагодаря ви!