Споделена история от Други

Социопат ли е?
Искам да ви попитам нещо за една моя приятелка. Мисля, че тя е социопат. Лъже много, не и пука за никого. Открадна два телефона от едно друго момиче. Не ги използва, а ги хвърли през прозореца. Също така уби кучето на едно друго момиче като го настъпваше. Както и хвърли една котка от покрива. Никои не я подорица. Тя е супер невзрачна, тиха и срамежлива. Аз я наблюдавам, но ме е страх да й кажа, че знам какво е направила, защото ние не сме толкова близки. Та така мислите ли, че тя е социопатка.

Коментари

1.   Пак филми....

2.   Не, мислим че е психопатка. Изглежда има някакъв проблем, и като прави тези неща получава своето удовлетворение и спокойствие

3.   По-точно е психопат.

4.   сигурно има някакви проблеми, че е станала такава

5.   Ако това, което пишеш е вярно, ДА - такава е.
За нея самата тя е нормална. Има хора, които получават удовлетворение, причинявайки мъка и болка на други същества, били то животни или хора...
Ако не си чела " На ИЗТОК от РАЯ" - прочети я. Там главната героиня е точно такава, каквато описваш ти твоята "приятелка".

6.   Ако писаното отговаря на истината. То приятелката Ви има нужда от психиатрична помощ.
Нейното поведение се нарича психопатия

7.   Ако си наистина сигурна в това което пишеш, то веднага вземи мерки и кажи на нейните родители за случващото се. Това да убива и измъчва животни не е на добро, след време може да започне и да убива хора като по възрастна. Напиши, , Криминални досиета, , в кугъла и прочети историите на убийците. Почти за всички е написано, как в детството си първо са убивали животни, докато един ден са се превърнали в серийни убийци. Ако искаш да помогнеш направи го сега и кажи на родителите, но ги помоли да не казват, че ти си я издала. Ако трябва и към психиатър да се обърнат да я наблюдават, макар че едва ли ще го направят, защото никой родител не би се почуствал добре от мисълта детето му да има някакви психични проблеми. Поговори и с твоите родители, ако трябва те да поговорят с нейните.

8.   Антисоциално разстройство на личността (психопатия). Момичето има нужда от помощ, това е опасно заболяване.

Venjus

9.   По принцип социопатията е просто частен случай на психопатията. Съветвам те преди да направиш написаното от по-предишните коментари, да попрочетеш характеристиките на личностите разстройства, има ги и в Укипедия. Просто по този начин ще можеш по-добре да дадеш по-късно обяснения към когото смяташ да се обърнеш. А между впрочем и още нещо важно. Този тип отклонение се изразява главно в това, че не е задължително дори да има външни белези или някакви конкретни реакции от страна на индивида, може никога да не го видите да прави нещо нередно или каквото и да било, но при конкретни условия и среда отклонението му да излезе наяве. Дано съм помогнал.