Споделена история от Други

Какво искате от живота?
Искам просто да споделя едно мнение. Мисля че хората са нещастни. Тук чета постоянно теми за проблеми вкъщи, проблеми с приятели, със самочувствието и всякакви други гадости които смазват човек. Любов и страст това мисля че решението на този проблем, това искам да открия и аз. Просто човек трябва да има стимул за живот и мисля че тези две думи го дават. Говоря за нещо което усмися животът ви. Дали било спорт, изкуство, наука, някаква кауза или даден човек. Нещо което бихте дали живота си да го имате, да го довършите или просто да сте номер едно. Това е нещото за което си мисля в последно време и просто реших да го споделя тук.

Коментари

1.   Хармония, любов, щастие.
Не искам да съм богата, не искам скъпите коли, имоти, дрехи и бижута. Искам всички любими хора да са до мен. Да се махна от България го направих още преди 7г. и не защото мразя страната си-мразя държавата ни... има разлика. Иска ми се да си построим със семейството една дървена къща на по спокойно място за живеене и да си изуча специалността за да си намеря стабилна работа за в бъдеще и надявам се когато някой ден създам семейство да мога да предоставя спокоен живот на децата си. =)

2.   Грешиш авторе, всеки човек си поставя цели в живота. Повечето си поставят дребни житейски цели от матерялен характер, които като постигнат, след тях идват нови и нови, по -големи и по трудно постижими. Идва момент в който човек вижда, че си поставя непостижима за условията на живота си цел и тогава се отчайва. Ето от там идват проблемите на хората.
Замисли се средно статистически българин иска поне веднъж годишно да си позволи почивка в чужбина, но като живее на квартира и е на под 500лв заплата това е невъзможно. Българинът който може да си позволи почивка на море и екскурзия в европа иска десетина дни на бора бора и кайен. Докато средно статистическата ромка никога не й идва на ум за море, кайен или египетски пирамиди тя желае да има собствен дом и децата й да са нахранени.
Любовта и по точно страстта са нещо мимолетно, което е свързано както с възрастта така и с душевното състояние на човека. Как си представяш двама старци със страстна любовна връзка и над 30 годишен общ семеен живот, който да имат само любовта си и нищо друго и да се чувстват щастливи? ! Биха ли били те щастливи?
Постигнатите цели не се оценят за вечни времена обикновенно най-много след година ги приемаш за даденост, поставяш си нови и нови цели обикновенно от матерялен или любовен характер /това което ти липсва да се чувстваш щастлив/. Колкото и страстна любовна връзка да имаш сметките трябва да се плащат, нужно ти е жилище, автомобил, после пари за почивка. Ако все пак притежаваш всичко това, пак няма да се чувстваш щастлив, защото ще започнеш да искаш нещо повече, вече панелката няма да е удобна, ще искаш къща в Париж и по луксозен автомобил и и и и и...
Извод: човешкото око насищане няма!
Реално погледнато ти искаш страстна любов защото я нямаш и мислиш, че другите имат вечна такава.

3.   Какъв е смисъла на темата?

4.   Аз искам хората да бъдат по-добри!

5.   Аз бих искала да имах нормално семейство, бих искала собствената ми майка да не ме мрази. Искам да си намеря човек, с който да създадем семейство - да се подкрепяме и уважаваме, искам да имам поне две деца. Искам да се почувствам щастлива и обичана.

6.   Искам да постигна лична свобода. А какво е свобода - това е всичко което е хубаво. Не искам да лягам в 10 часа при положение че не ми се спи за да стана рано сутрин въпреки, че не ми се става, за да отида там, където не искам. После 8-10 часа някакъв си човек да ми диктува какво да правя а аз да си мирувам и така всеки божи ден. Не знам точно по какъв начин мисля че той не е един единствен но аз просто искам да съм свободен.

7.   Да не е само пари, а да има и истински чувства. Станали сме като безчувствени създания.