Споделена история от Други

Мнение относно телефоните НТС
Здравейте!
Както сега написах като коментар под модела, аз имам Ел Джи оптимус ми п350 и съм много недоволна. Мисля да го сменям и съм се насочила към НТС. Много хора ми говориха за Самсунг Галакси да взема, но аз съм имала Самсунг преди бая години (7 някъде), после майка ми имаше и не съм най-големият им фен от досегашните си наблюдения.
една моя приятелка имаше НТС, чийто екран се сцепи, но повечето сензори продължаваха да работят. Това ми говори, че май са здрави. НО здравината не е всичко.
Искам мнението на хора имали/имащи НТС - струват ли си, предимства и недостатъци, кой модел бихте ми препоръчали?

Коментари

1.   Имах HTC One X. Доста скъп смартфон. Честно казано специално тоя модел си имаше дефекти в първите партиди, но бях доволен. Андроид Sense-a, който е типичен за HTC-тата е перфектна комбинация. Много красив и готин за ползване :)

*Syndrome

2.   Марката няма значение, всяка марка има читави модели. Самсунг най-много, но както и да е. Моят съвет е - пиши в android. bg/forum, там ще могат да те насочат най-правилно :)

3.   Оня ден си взех HTC One X, не съм ползвала HTC преди. На следващия ден един пиксел изгоря и ми го смениха в Глобул. Като цяло и аз чух, че са здрави, но конкретно за този модел дето си взех аз, имало партида, която давала дефекти при екрана. Не знам за останалите. Напиши в нета "дефекти при HTC... (модела) и ще ти излязат доста форуми, където можеш да четеш. Има и много сайтове за сравнения между телефони, клипове в youtube.. там можеш да добиеш много голяма представа... Но премисли добре нещата, сравни.. не се купува ей така телефон..

4.   Аз преди половин година купих HTC EVO 3D и два месеца след това започна да се включва произволно осветлението на дисплея, да държи едва, едва обхват и слушалката да пращи доста силно. Първоначално в Плесио не искаха да ми признаят гаранцията под предлог, че телефона е намокрян, а това е изключено, защото много го пазя. В крайна сметка ми признаха гаранцията и го ремонтираха безплатно, но веднъж го засякох осветлението на дисплея да се включи без да съм го докоснал. Дали ще се върнат старите проблеми незнам, но аз лично съм разочарован от факта, че ще го изплатя на стойност 680лв а качеството не отговаря на тази сума.
Колега на брат ми имаше HTC DESIRE S и един ден телефона буквално щял да се запали в джоба му! След като усетил парене извадил телефона, а той пушел направо. Когато ползвам моя по-продължително време също ми прави впечатление, че доста силно се загрява корпуса отзад при батерията.
Забравих да напиша, че човека в Плесио направи такава физиономия и някаква мимика, които направо казваха:
- Ох пак ли тия HTC-та бе писна ми. Явно случаите на проблеми са доста и затова се кумиха сума време докато ми признаят гаранцията.

5.   Абе, аз имам htc wildfire и не съм много доволен, мама има Samsung Galaxy Ace и е по-добър от моя...

6.   Е тук вече можем да поспорим за здравината на HTC телефоните.... Аз имам HTC което работи перфектно след всички изпитания на които го подложих (разбира се не умишлено =]) Например, залях го с текила и не знам още какво и все още държи, за разлика от другия телефон (бяха един до друг). Гоних го по стълбите... е, малко е поучука но е здрав...

Ако си вземеш някое ново HTC няма да съжаляваш, ако слушаш хората от форумите както и тук.... много ще се колебаеш. Всеки си има своя марка която предпочита...

NoBody!

7.   Аз имам HTC от 2009 г., най-високият клас и не съм доволна не от телефона, а от калпавата операционна система Windows. Нямаше хубави приложения и не тръгваха като хората.
Иначе, да - оказа се здрав телефон. Вече е на 3 г., дори го изпуснах наскоро на асвалт и само леко му се порна екранчето, но си функционира нормално. И въпреки това... 1200 лв. за тухла? Ами то най-обикновенна Нокия издържа толкова...
Ще изчакам да минат Новогодишните празници и да паднат цените на телефоните от по-старите модели и ще си взема Samsung с андройд. Има вече и НТС с тази система, но ми е писнал този вид телефон, няма и хип-имидж. Искам по-малък на Самсунг, има и много джаджи за тях като цяло...

8.   Samsung- телефон и. Samsung - смартфон има огромна разлика. Например Nokia обикновените телефончета са супер, но за смартфони не стават. Извод galaxy's 2 или 3 ако имаш повечко пари. За издръжливоста има много клипове в YouTube които показват всичко.

9.   Аз съм с HTC wildfire s - супер телефон

10.   Авторката:
Да си кажа честно, аз съм си свикнала на андроида. А и ми се струва по-добър от ОС, с която е примерно майка ми - тя е с Нокиа Е5 и нейния е бая по-сложен, по-нелогично (според мен) подредено е менюто. Не знам каква операционна система е, но предпочитам андроид.
най-вече сякаш ме интересува като батерия как са НТС, 'забиват' ли често - общо взето надеждни ли са и какъв тип проблеми дават при работа с тях. Камерата им знам, че е хубава - моя позната имаше ХД2 и имаше страхотни снимки. Звукът също предполагам е добър, а от сегашния ми съм почти на 100% убедена, че ще е по-добре.

12.   Имам нтс516dual sim.Екрана му е напукан но иначе няма отказване работи яко

13.   Аз имам HTC Desire 628 и съм горе-долу доволен. Искам Samsung, ала клавиатурите им не ми харесаха - езика вместо с един бутон, се сменя с плъзгане.

14.   Ибасси рекламирането на телефони бре.. :D

Дайте и аз да се включва ся. ;д

Имам Lenovo K6 Note. Т. е. имам два такива Lenovo k6 Note, защото на първия му изтрих андроида и се наложи преинсталация и ся сам с два работещи тела. Адски съм доволен от марката въпреки, че Lenovo са нови на пазара, но за мен са се доказали като качество.

Препоръчвам ти Samsung, ако ще ползваш тела за игри. Ако ще е за програми можеш преспокойно да си вземеш Lenovo, а за презентации и такива сходни работи можеш и HTC.