Споделена история от Други

Имам книжка, а не мога да карам
здравейте
Аз съм на 23 курса заедно с БЧК ми излезе 750лева инструктора ми беше много готин, НО не ме научи да карам, не можех да тръгна на баир, да паркирам, да карам на зад и да се оправя с предимствата. Теорията я взех за 10-12 дни и след още толкова вече бях взела и изпита по кормуване. Това е голям минус обаче, , стана вече почти година от както карам и да не дава Господ нямам катастрофи, но на 2-3 пъти се разминавам и то защото не знам правилника, никога не съм го чела научих листовките
Трябва да помисля малко и може би ще се сетя какво трябва да правя
Не знам и как да постъпя мисля, че вече започвам да се справям по-добре, но....
от време на време решавам листовки отново, но това не ми помага особено
дали ще успея да стана добър шофьор

Коментари

1.   Пази Боже! И като не знаеш правилника, защо не вземеш да го научиш, вместо да си губиш времето в интернет?

2.   Спри да караш или кажи на някой познат/приятел да те научи на това, което не умееш. Не дал Господ да се случи нещо на някой невинен човек (или на теб), чукам на дърво, какво ще правиш? Защо не учи навреме :(

3.   Е, разбира се че ще станеш, когато седниш зад волана се опитай да бъдеш спокойна! ...

Успех

4.   Ще успееш да станеш по-добра шоферица, и още как. Най-малкото защото осъзнаваш какви са ти кусурите и си взела мерки да ги превъзмогнеш. Пък и нещо повече - хиляди пъти бих предпочел такива като теб да са ми единствения проблем, отколкото това, което цари по българските пътища в момента. Безотговорни шофьори и арогантни мутри, които си мислят, че пътят им принадлежи... всичките ми по-напрегнати ситуации са свързани точно с такива нещастници.

Ти си си добре. Недей да бъдеш толкова самокритична, просто приеми, че сравнително малко хора са перфектни шофьори още от момента, в който вземат книжка.

5.   Вземи прочети правилника само с листовки няма да стане, а с потеглянето на баира е лесно дьрпаш рьчната спирачка включваш на 1-ва и с повечко газ ама да не забравиш да я пуснеш рьчната aз така правех в началото :D. Ще се научиш спокоино секи се учи. С карането на зад иди някаде кадето няма мн движение в някои село или на някои поляна и гледаи само на огледалата не да си чупиш вратъ да гледаш на заде , после ще се научиш и да паркираш ;). Но обезателно прочети правилника.

6.   Моля те не сядай никога вече на шоф. място.

7.   Хвърли си книжката!

8.   Захапи новия правилник и хубаво и бавно го прочети.
След това (ако си от София) се набий в центъра в някой пиков час и се зареди с малко кураж. Не бързай и не си давай зор, дори да те псуват, дори ти свирят с клаксоните. Премисляй си ситуацията, когато чувстваш несигурност и действай без да бързаш.
Шофьор се става с практика, а в София научиш ли се да караш значи можеш навсякъде :)

*Syndrome

9.   НЕ слушай номер 6 и 7.. Пълни глупаци! Съветвам те, да прочетеш правилника и да кажеш на някой познат, да те научи на това което не можеш.. Или да се запишеш на ново при някой друг..
Ще успееш просто воля! Успех : )

10.   Подкрепям н. 4. Най-много ще ти помогне да караш много в голям град. Аз имам едно ПТП зад себе си, но се научих да карам, станах също нагла и сега никой не смее да ме нацели. Карам огромен джип и преди гледах да се съобразявам с другите, да ги пускам, а това май ги объркваше. Сега запушвам кръстовището, докато си свърша маневрата, не им цепя басма, заемам и цялата улица, ако трябва, не бързам, нека чакат!
А, как стана ПТП-то ли - една натисна газ вместо спирачка...

11.   10 - и тая "една" дето натиснала газ вместо спирачка, СИ ТИ, нали??

12.   10 - не, не бях аз... аз в момента не се движих, бяхме на светофар, но както и да е... никой не пострада, а и имах пълно каско - тя нито книжка имаше, нито застраховка.
Иначе джипката ми е с най-големите възможни габарити, карам си я в милионния град, обръщам си, паркирам си и нямам проблеми сега, но в началото ме беше страх като авторката и цепех басма на сульо и пульо - сега натискам клаксон, не давам път на наглите и си знам правата!

13.   Аз пък съм имал инфарктна ситуация точно с шофьор като №10. Излезе ми от път без предимство, засече ме с огромния си джип, за да мине в лента вляво от мен... само за да завие (явно си беше променил мнението) и ПАК да ме засече, за да се нареди в лентата вдясно от мен. Добре, че се случи точно преди едно кръстовище, та се движех с достатъчно бавна скорост за да мога да реагирам и да скоча на спирачката.

Иначе съм съгласен - и аз не цепя басма на тези ЗАД мен. Винаги гледам какво се случва ОТПРЕД. Защото ако случайно дам газ и точно тогава някой ми се изпречи на пътя, само АЗ ще се разделя с книжката си и само на МЕН ще ми тежи съвестта, че съм претрепал някого, само защото някакъв тъпанар зад мен надул клаксона, понеже искал да стигне 1 минута по-бързо.

14.   Спокойно авторке аз съм шофьорка от 6 години все още не мога да потеглям на голям байр, но досега не съм била виновна за катастрофа. Само мен са блъскали веднъж, защото спрях на пешеходна да минат пешеходците и ме блъсна полицай отзад, така че има мъже много по зле от нас. Карай бавно и внимателно спазвай дистанция и ще натрупаш опит и самочувствие.

15.   Честно казано аз се изумявам как изобщо караш без да знаеш кой е с предимство и правилника за движение. Учудвам се и на толерантността на коментиращите. Едно е да кажеш - имам книжка от една година, но се чувствам неуверена, а съвсем друго и напълно недопустимо е да кажеш- карам от една година, но не знам правилника. Заради такива като теб, а и подкрепящите те в коментарите, всеки ден стават инциденти и страдат невинни хора. И точно заради такива като теб много хора изпитват страх да шофират- не защото те самине не могат, а защото има огромна опасност да им се изпречи на пътя някой "шофьор" като теб. Вместо да се жалваш тук, хвани си изтегли правилника и го прочети. Няма нищо сложно в това да запомниш, че ДЯСНОстоящия е ВИНАГИ с предимство, ОСВЕН ако няма допълнително обозначение със знаци. Потегляш на баир с ръчна спирачка. Паркирането трябва някой да ти го покаже, но също не е голяма философия. Но да не знаеш правилника е просто абсурдно, недопустимо и много безотговорно!!

16.   Я кажи кой ти е бил инструктор, защото аз имам точно обратния проблем, мога да карам, а инструкторът ми е пълно говедо и не иска да ме пуска на изпит, защото щели да ме скъсат