Споделена история от Други

Срамежливка...
Здравейте, моята история е доста дълга, но ще се опитам доколкото мога да я съкратя. И така, най-големия проблем идва от това, че може би съм адски срамежлива, затворена и т. н. бля, бля.. разбирате ме. Както и да е, не знам може и да е нереално или пък дори да ви се стори откачено, но историята ми не е измислена, съвсем истинска си е. Момиче на 26 съм, съвсем обикновено, красива, добра, но винаги съм се подценяла, винаги съм си мислела, че другите са нещо повече от мен, още от училище е така. Ето го и проблема, нямала съм досега никакви връзки, имам предвид с момчета, никога не съм се целувала, за другото сами се досещайте. И така, в един съвсем обикновен ден се запознах с едно прекрасно момче, не на живо а по интернет и какво се оказа, познайте, не ще ви кажа, работи в моя град и сега иска да се видим, да излезем на кафе, но аз отложих така да се каже малко срещата, много ми е притеснено, ами ако се изложа? За пръв път излизам на истинска среща с момче, интелигентен, мил с чувство за хумор, симпатичен и т. н. Взех че се издъних обаче малко и си казах, че съм си нямала гадже, и че не съм се целувала дори, дали сбърках не знам, той реагира с "? '', ами естествено, че му се стори странно, нормално е да не ми вярва много, едва се познаваме, пък и в днешно време момичетата са доста отракани, така да се каже. Какво ли си мисли? , хора наистина се притеснявам, макар че той е готин и естествен, поне дотук е откровен с мен и сподели и той доста неща за себе си, имаме и сходни усещания за вкусове към музика, филми, ядене и двамата обичаме сладичко, дори ми предложи на сладкарница да ме води, сладур е(;Не е проблема в него, а в мен и в пустата ми стеснителност, която адски си мразя. Ами това е общо взето, ще се радвам на някой и друг коментар от ваша страна. Объркано ми е..

Коментари

1.   Не виждам от какво толкова трябва да се притесняваш? За една жена дори е нормално да е срамежлива, много мъже много повече харесват по-тихите и сдържани жени, отколкото отворените и отраканите. Излез на среща, поговори си с момчето, забавлявай се. Това все пак е само една среща, няма да се жените или да правите нещо идиотско.

2.   Запази спокойствие. :) Не е толкова фатална липсата ти на опит. Срамежливостта ти може да бъде твой плюс, ако я превърнеш в загадъчност и тиха увереност; един вид улегналост. Тези достойнства привличат.

--- Амазонка

3.   Отпусни се и излез с него. Без излишни притеснения, всичко ще мине много добре - сигурна съм. Аз не се смятам за стеснителен човек, но на моменти като ме прихване нещо и започна да се притеснявам - само става по-зле положението. Така чеее... излез и се забавлявай, заслужаваш го. Дано това е твоето момче. Успех!

4.   Успокой се! Няма от какво да се срамуваш или притесняваш. Аз също нямам опит в тези неща, но няколко пъти съм излизала с момчета, с които съм се запознавала от интернет и да ти каже не е лошо. Всичко си идва от самосебе си, разговорите, начина по-който се държиш. Успех! :)

5.   От авторката-ами не знам, срам ме е и това е, онзи ден ми се обади по телефона и едва ли не само дето не си глътнах езика, поради ангажименти отлагам срещата, обясних му как стоят нещата, той ми влезе в положение, съгласи се, държи се добре, но всеки път щом ми звънне аз не вдигам, ето онзи ден ми се разсърди малко, стана му гадно, разбирам го, нормално е. Само като си представя че ще излизам на среща с него и ме хваща нещо за гърлото, уж го познавам вече, споделяме си толкова неща, пишем си всяка вечер, но мисълта за на живо ме плаши, не знам защо толкова се стресирам, направо ме е яд...

6.   Прекалено много го мислиш.
Ако продължаваш да се държиш детински и да не му вдигаш телефона, ще го загубиш, той ще си мисли, че си несериозна.
И НИКОГА не възприемай това като ''среща'', това е ужасно психиращо. Просто ще се видите и запознаете, няма страшно, и друг път си се запознавала с хора и мъже. Не си му длъжна с нищо, просто ще се забавлявате и говорите.
Не действай против желанията си. Знам, че те е страх, от непознатото, от него, дали наистина ще ти хареса, дали той ще те хареса и тн и тн. Не го мисли, пак ти казвам.
Ти приятелки имаш ли??
Също може да пийнеш нещо МАЛКО преди да се видите просто да ти се поотпусне сърчицето. Аз съм на 24, имам малко повече опит от твоя :) изводи - целувките са много сладки, а секс без чувства не струва, или съм попадала на егоисти в леглото, не знам.
Та дори аз трябваше да изпия 1 бира преди последния път, в който се видях с едно момче. Задължително трябва да си знаеш мярката и да не е миризлив алкохол. Колкото да не те тресе притеснението.
И по дяволите вдигай телефона на момчето, ако ще да говориш само глупости, то за нас, момичетата, е нормално.
Ако е наистина свястно момче, добре е да знае, че нямаш опит, така ще си обяснява много неща от поведението ти, които в противен случай ще разбира погрешно - като незаинтересованост, несериозност, може дори да мисли, че си играеш с него и тн.
С правилният човек нещата на живо се получават много по-лесно, повярвай ми. И недей да се страхуваш, че ще се изложиш. Всички сме хора и всички се излагаме :))) важното е да не ти пука много и да го обръщаш на шега.
Аз мразя това, че бързо се изчервявам и ми личи, ама какво да направя- такава съм и толкоз.
Просто не спирай да опитваш и не го приемай толкова насериозно, макар и да е важно за теб. Приемай нещата малко като на шега, това е най-лесния начин за мен и ми помага много.
Айде стискам палци и да пишеш.

7.   От авторката-ами вече говорихме по телефона, той е много готин, но усети че аз съм притеснителна и.. всъщност имам приятелки но не много и честно казано сме и разделени с тях, не излизам много често, по затворен човек съм си, но наистина ми се иска да изляза с него, той знае вече че съм такава.. доста неща си споделихме, дори иска да ми помогне да не съм толкова затворена.. това момче е много свястно и не искам да го разочаровам.. харесва ми че не е лекомислен и ме разбира, но дали ще се справя.. но ще пробвам.. пък каквото ще става ще става..