Споделена история от Други

Възможно ли е да е прераждане или просто ужасна прилика
Значи въпросът ми може да е малко тъп, но... възможно ли е всеки човек да си има двойник, независимо от времето. Онзи ден разглеждах едни стари снимки от нашия род, снимките са от около 1908-1912г., там някъде и на тях е събрана цялата рода. И докато разглеждах всеки човек поотделно видях едно момиче, което прилича досущ на мен, направо си изглежда като мен( или пък аз като нея). Изглежда около моите години и просто формата на очите, лицето, формата на устата, скулите(леко вдлъбвани), излъчването, абе разбирате ли все едно гледам себе си. Направо стоях като гръмната, точно като копие или близначка, не знам как да го обясня. Питах баба коя е, защото тя ги знае повече, но конкретно нея каза че не знае коя е, а и малко недовижда само ми вика "Много си приличате с това момиченце", после питах и дядо, от чиято страна е този род и той каза, че това момиче се падало някаква племенничка на неговия пра-дядо(или нещо подобно) и е починало младо от някаква болест. Сега само за това си мисля, никога не съм вярвала в някакви такива неща, но това просто някак си ми преобръща досегашното мислене. Все едно се е преродила след години в друг човек ли кака да го кажа. Не знам, само като го пиша и чета ми звучи откачено... Просто исках да споделя и да попитам възможно ли е това нещо или просто невероятно много си приличаме.

Коментари

1.   Чувала съм, че всеки човек си имал двойник някъде по света, така че е напълно възможно.

2.   Преражданията 100 % НЕ съществуват, даже 101! Според мен това момиче от родът ти изглежда като теб и си приличате, е защото това е нормално и аз съм чувала, че има такива случай, където много далечни роднини да си приличат, защото това е ген и има такава възможност. Но искам да ти кажа, че самата идея за съществуването на прераждането е сатанизъм и само хората които не вярват в Бог, вярват в прераждането. На мен ми става гадно като разбирам как толкова умни и добри хора вярват на тази лъжа.

3.   Абе двойник... ДНК е, има прераждане, ама не е душата ти да отиде в друго тяло, а подредбата на гените, които се предават в рода ти. Няма нищо странно, че приличаш на нея, ние всички приличаме на някой от роднините си, защото носим определена генетична информация. Всички дежавю-та са точно това, паметта на клетките.

4.   Как пък помисли, че прераждането е въз основата на приликата ти с това момиче? И аз съм виждала момичета, които имат моите черти на лицето, но това е нещо нормално бе хора. Не може в човечеството да съществуват 123292 видове скули и 12832 очи, нос, устни... Макар че дори и тогава са възможни такива съвпадения. И преди всичко не забравяйте, че генът също влияе!

5.   Инкарнацията (прераждането) съществува! Ние всички сме били тук преди, имали сме взаимоотношенията с близките си, няма нищо случайно. Но твоето едва ли. Просто външният вид е генетика, преражда се душата. Човек се преражда на около 40 години, т. е. това епрез поколение. А и аз лично познавам момиче, с което случайно се срещнамхме, на мястото, където работех и много си приличаме. Като сестри сме, но нямаме никаква генетична връзка, т. е. съществуват и просто съвпадения. Не ви ли се е случвало да срещнете човек, който адски много прилича на друг?

Птичето

6.   Напълно е възможно, но е малко вероятно.
Преражданията вътре в рода са честа практика за душите, понеже продължават да отмятат карма с роднините си. Физическата прилика и дори полът не са задължително едни и същи.

7.   Не знам дали е вярно.. Но просто много пъти съм виждала хора досущ да приличат на дадения човек.. и съм се питала аз ли откачам така ли е наистина.. :Д.. Както каза номер 1.. може би всеки по света има по един двойник.. И ако е така бих искала да видя своя :Д

8.   Ами нали сте роднини, нищо чудно да си приличате, те гените си се предават.
Например моята сестра и първата ми братовчедка по майчина линия (по малката), на вуйчо ми дъщерята много си приличат. А бе все едно са близначки направо. Същата леко мургава кожа, черти, очи, телосложение, коса.
Така, че нищо чудно роднините да си приличат едни на други.

9.   Възможно е, аз веднъж докато бях на посещение на една приятелка (в Гърция) видях една жена, която доста приличаше на мен, но така и не я заговорих.

10.   Случва се, особено пък с роднини. Има братя/сестри, които са като близнаци, а са с години разлика. На погребението на баба ми, Бог да я прости! , видях една жена, която страшно приличаше на нея, питах братовчедка ми коя е, а тя каза, че за първи път я вижда. Май се оказа, че е някаква бравчедка на баба ми. Не вярвай в тия глупости за прераждането. А братовчед ми като бебе приличаше досущ като баща си от старите снимки. Като порастна обаче приликата изчезна.

12.   №2 Хахахаха, много ми е смешно като чета подобни глупости, че прераждането било сатанизъм, и че само който не вярвал в Бог, вярва в него хахаха, ти интересуваш ли се изобщо от някакви религии? Или говориш неща, наизустени от някого, който ти е напълнил главата с дивотии? :)

13.   Защо ако няма прераждане всеки човек има различен път в живота? Едни са принцове принцеси други бъркат по боклука само това ако проумееш ще разбереш че има прераждане. И душата преминава през различни уроци иначе, бъди сигурен на господ грешници не му трябват!

14.   Ако няма прераждане - то тогава какъв е смисълът на живота? Да ядеш и пиеш ли? ДА постигнеш Слава? И за какво? Всичко е урок, който трябва да бъде научен. Аз също уча моя в момента, а може би помагам на други да научат своя. Или - правя и двете. Всеки според нивото си.

15.   За прераждането- не знам, много ми се ще да вярвам, че го има, а колкото до приликата ти с това момиче, ами случва се. Един ден беше много горещо и бях си вдигнала косата на кок и дядо ми като ме видя зяпна. Безумно много съм приличала на баба му! И като отворихме албума със снимките, ми да, има една нейна портретна снимка, ама все едно мен са снимали. Така, че напълно е възможно да приличаш на някой свой роднина, които е умрял 100 години преди да се родиш.

16.   Вие носите едни гени и заради това си приличате. Прераждане не означава еднаква външност. Племенницата на моя позната е 1 към 1 като нея, когато тя беше малка. Дето се вика - не можеш да ги различиш на снимките. Ами еднояйчните близнаци? Те живеят по едно и също време. Е - прераждане ли е тогава?
Ж29

17.   Прилика, не ужасна както пишеш, авторке.
Аз познавах двама братовчеди, на двама братя деца, на различна възраст и всеки ги питаше братя ли са - толкова много си приличаха. Така че, всичко може да се види под небето, само на "кьосето брада няма да поникне", според стара поговорка.
--
Колкото за "прераждането"... това е много грешно понятие, защото е несъвместимо с истината.
--
В библията има пасажи, които определят "новорождението" на човека, но то има съвсем друг смисъл - друга тема.
И според мен, някой спекулира с тези изрази, за да създава псевдонауки и заблуждава човечеството и да го кара да вярва в задгробен живот, което самия живот ти показва, че не е така.
--
Може да дискутираме върху новорождение, ако някой го интересува.

18.   Прераждане има, но се случва само понякога, когато има нужда. В повечето случаи след като умрем, умираме и това е, няма втори дубъл. По казуса на авторката не е нужно да говорим за прераждане, по-вероятно просто генетична прилика. Макар че едно от най-типичните прераждания е на деца, умрели в ранна възраст. Потърсете изследванията на Ian Stevenson на тема прераждания, ако ви е интересно.