Споделена история от Други

Снимки за паспорт
Искам да ви питам на снимки за паспорт дали изглеждате различно??
НА снимки изглеждам различно, не зная но с колкото различни фотоапарати да се снимам, с едни изглеждам много хубаво, с други изобщо, чудя се къде е истината??
А на снимки за паспорт изглеждам ужасно...
Много се притеснявам, защото не мога да получа реална представа за себе си... Искам да попитам семейството си, но в опити да задам такива въпроси, не ми се отговаря, почват да ми се карат, и никога не получавам отговор...
Сега се разплаках, защото в огледалото виждам едно горе долу хубаво лице, а в снимката виждам нещо ужасно...
Страх ме е.... Защо огледалото показва едно, различни снимки и различни фотоапарати друго, а за паспорт снимките направо са ужас...
Моля не ме обвинявайте, че това е тъпо, което питам, няма с кой да споделя, много ме боли...
Извинявам се някой ако каже, че е тъпа темата.. за мен това е много голям проблем, защото не мога да разбера реалната представа за себе си..
При вас как е, различно ли изглеждате на снимки, фотоапарати, снимки за паспорт??? Моля споделете...

Коментари

1.   Чакай малко, бе човек. Успокой се малко! Това не е края на света, не е сериозен проблем, просто си се стреснала и сега откачаш съвсем.

На снимки за паспорт всички излизаме като пълни изроди, не се притеснявай. Пък и има доста хора, които просто не са фотогенични и това е. Когато някой ме снима ми казва, че изглеждам страхотно и снимката ще е уникална, в момента в който копчето се натисне вече приличам на... Нормално е. Иначе да- всичко от рода на снимка за бележник, за лична карта, за шофьорска книжка... просто не се получава, фотоапарата е прекалено близо, притесняваш се и накрая- нищо не излиза. Реална представа за себе си няма как да получиш, доверявай се на огледалото за сега и не го мисли толкова.

2.   Повярвай, огледалото лъже, не случайно виждаме по улиците толкова зле облечени и гримирани жени, това е защото огледалото лъже. Истината е във снимките за паспорт, защото те не са случайно измислени. Те оговарят на някой условия при които лицето е представено в реалната си светлина, така че да няма заблуди, все пак това е документ, не е огледало и е много серизен документ при това. Така че по добре приеми себе си такава каквато си. А и забравих да ти кажа, че в огледалото ние се виждаме на обратно, тоест образа ни е огледален и така представата се променя. А фотоапарата снима едно към едно.

3.   Прав е номер 2... аз когато разбрах, че образа в огледалото е обратен и след поредица изследвания относно снимките, разбрах , че до този момент не съм знаела как всъщност изглеждам... от тогава знам че съм много грозна, още не мога да свикна с мисълта за новия образ, гледам да не се гледам в огледалото щото там съм много по хубава, но след като разбих тази илузия, се чувствам една идея по- по зле, но кво да направя... скапаното огледало - дяволско нещо е ей!!!

4.   Чела съм, че се виждаме еди-колко си пъти по-атрактивни, когато се гледаме в огледало. И в крайна сметка - вятър работа, външния вид се променя с годините, независимо искаме или не, независимо красиви ли сме били или не. Не се тормози, със сигурност някой ще те хареса.

5.   Спокойно авторе/ке със снимсата от паспорта няма да те избират на модно ревю. Аз също не съм фотогенична и не давам да ме снимат където и да било, дори на сватбата ми нямам снимки. Какво от това?

6.   Споко мацка(предполагам, че си момиче, сори, ако бъркам)
Да ти кажа хората на снимки за паспорт и лична карта изглеждат ужасно. Аз на моя паспорт съм като някакво много много грозно зомби, аз знам, че не съм красавица, ама чак пък толкова... Просто снимките за документи като цяло са прецакани, тях никой не ги гледа, за да разбере как изглеждаш, на всички е ясно че там човек е заснет в най-изтерзания му и гаден вид. А има и хора, които просто не са фотогенични.
Въх сега като се замислих за тва за огледалото, наистина е вярно. Всъщност като се гледам там, не виждам как изглеждам всъщност, ужас. Там се виждам сравнително хубава, а на снимка като се погледна каквато и да е, кошмар. Като се снимам в огледалото-изглеждам добре, като се снимам с апарата към мен-зле. Мистерията е разгадана. Значи в действителност съм грозна.

7.   Някой по-горе каза, че това били най-реалните снимки. Е, не мога да се съглася. Затворен си в една кабинка с приглушена светлина, лелката те зяпа и ти казва къде точно да ти е главата, какво трябва да се вижда, какво не и т. н. Мен лично ме "настройваха" сигурно 5 минути.. :-) Косата оправи, ушите да се виждат и още куп безумия. Отделно ме беше изнервила още преди това, в резултат на което излязох пълно зомби. Така че, спокойно, всички сме така. Да не ти пука, важното е как изглеждаш на живо, а не на снимки.

8.   И на мен ми се случва много често да изглеждам по един начин на живо, по друг на снимки. На всеки се случва, затова е важно да се чувстваш добре в кожата си и да не се притесняваш по никакъв начин как изглеждаш. Преди и аз бях така. Пълна паника от външния ми вид, но разбрах, че всеки си е уникален и че напълно съм се заблуждавала. Както и да е, мистерията със снимките си остава :/