Споделена история от Други

Не знам какво да правя - стоя си само вкъщи!
Здравейте! За първи път пиша в този сайт! :))
Проблема ми е следния:омръзна ми постоянно да си седя в къщи!
- по - цял ден нищо не правя, за мое съжаление!
- гледам телевизия или пред лаптопa, най-много до магазина и обратно в къщи. За мен това не е живот, а просто съществуване. Лятото е малко по - различно, защото съм на 30 километра от моят роден град. Къща имаме и даваме на курорт за през лятото. Тогава по-често излизам за по - някое кафе с една позната или разходка. Имам нужда да си намеря работа, компания с която да излизам,
дори и гадже. Станала съм на 22 години, а до сега гадже съм нямала, а това ми тежи, защото наборките ми си имат
сериозни гаджета някой се омъжиха. С ниско самочувствие, страх от обвързване, за да не бъда наранена. Знам, че трябва да се променя, но най - вече да бъда по - уверена! :))
Скоро ми предстои да изляза с едно момче, но някак си се колебая или по-скоро е страх. Макар, че преди време излязох с едно момче два пъти пихме кафе и до там.
В момента най-важното е да си намеря работа!
Благодаря Ви за отделеното време! :))

Коментари

1.   Виж, трудно е, но защо не се огледаш за работа извън вкъщи - например в голям град, в курортите?
Започва скоро зимния сезон, поддай си още сега документите онлайн направо в хотелите на Банско, Пампорово... Какво чакаш?

2.   Аз излизам по често, но пак съществувам, спокойно, вътре на вън е все едно

3.   Искам да си остана в родният си град и без това е един от големите градове. Няма да ми е лесно, ако отида другаде - ще ми е много трудно да се отделя от семейството ми.
Авторката :))

4.   Ами ти си знаеш, но не виждам да си щастлива. Явно няма работа в този град, няма смисъл да се тормозиш, а и мисля, че един от проблема е семейството ти, близките ти и самият град. Смени тапета и няма да съжаляваш. Млад човек си, не учиш висше, ако и не работиш направо си пропиляваш животчето. Казвам ти - занаят се краде - сега ти е моментът. Най-евтино и лесно е да се хванеш по курортите, защото ти осигуряват и спането, събираш се с други млади хора и работиш с хора, но който го е страх да не ходи в гората.
Много хора като теб мрънкат, че нямат работа, а после се оказва, че просто не са мобилни, нямат желание да променят нещо и същност - по-удобно от хотел мама има ли?

6.   Е, няма как да стане, ако не промениш нещо. Ти хем искаш да си стоиш в застоялата вода на блатото си, хем пък да почука у вас гадже, увереност, самочувствие. Има да си чакаш. Никой няма да почука. Само ТИ си човекът, който може нещо да промени. АКО ПОИСКА.

7.   Съчувствам ти, авторке. Относно работата - търси. Ще видиш, че когато най-малко очакваш, се случват чудеса.
А относно момчетата - карай смело, овладей притеснението си. Уверен съм, че ще бъдат супер нещата.

8.   Благодаря Ви №6, 7 за милите и полужителни коментари, чувствам се малко по- добре. Да, много добре
знам, че като си стоя в къщи никой няма да дойде и да почука на вратата ми. Не исках съчувствие, а пред
някого да си излея това което ми тежи.

9.   Авторке какво всъщност ти тежи? Че другите имат а ти не притежаваш това което те имат. Докато мислиш по този начин няма да се оправиш. Замисли се, че ти имаш това което те нямат и всичко ще си дойде на място. Имаш две жилища в съседни градове, имаш възможност да отселяваш без да работиш, имаш младостта си, малко ли е? Просто ти остава да надграждаш а доста хора на твоята възраст почват от нула.

10.   Важно е не тук да седиш и да мрънкаш, а да действаш навън. Докато не осъзнаеш това положението ти ще става все по лошо.

11.   Поразтърси се по-сериозно за някаква работа, както се казва каквато и да е, поне да си изкарваш парички и да се занимаваш с нещо. А покрай работата ще си създадеш и нови социални контакти, ще срещнеш и момче. А иначе недей да чакаш някой специално да те покани да излезеш на кафе, обаждай се и ти. Все някоя приятелка имаш. Обаждай се, търси ги, недей да седиш изолирана, защото така може би създаваш впечатление в тях, че не ти е приятно... Успех ти желая!

12.   Имам същият проблем. И аз съм момиче на 22 като теб. Преместих се в нов град, запознах се с много нови хора, но не мога да си намеря нормални приятелки. Как ми се иска да имам компания. Имам си сериозен приятел поне от 3 години, но от 1 година работи и живее в друг град, така че се виждаме само през уикенда. Уча на задочно тъй като тука няма университет. По цял ден седя у нас. Не ходя почти никъде. И работа ми се иска да си намеря, но съм доста срамежлива в това отношение. Ежедневието ми е ужааасно скучно. :(