Споделена история от Други

Харесва ми да съм свободен!
Здравейте, казвам се Д. и съм на 23 год. от В. Искам да ви споделя моята история която сигурен съм за мнозина ще прозвучи доста странно и необяснимо но лично за мен е напълно нормално. Не знам дали има и други такива хора като мен но аз лично обичам да се чувствам свободен от хора или иначе казано не обичам да общувам с хора, нямам приятели и не ми и трябват, честно казано харесва ми да съм самотен защото в самотата си се чувствам наистина свободен и независим от чужди влияния. Не ме привличат нито дискотеки, нито заведения, нито барове, нищо от тези места. Не обичам да говоря с хора, нямам приятелка но не ми и трябва и то не защото съм обратен или нещо подобно а защото мога да живея без да имам нужда от човек до себе си. Сигурно ще си зададете въпроса - "как живее този, щом обича да е самотен". Оказа се че съм си напълно самодостатъчен след като намерих време да се посветя на себе си. Обичам да чета книги, да пиша стихотворения, обичам да правя походи из планината, обичам да се скитам безцелно по улиците, харесва ми да готвя и да рисувам, обичам да се знавлизам в дебрите на духовното, занимавам се и дърводелство и сглобяване на метални конструктори, така прогонвам вредните мисли от себе си а и откривам един изцяло съвършен свят без намеса от хора. Като цяло самотата ми доставя удоволствие. Лично аз нямам нужда от никого до себе си. Споделете ако има някой който също като мен обича самотата и няма нужда от хора до себе си.

Коментари

1.   Ами браво на теб! Твоето се нарича антисоциалност и няма лошо, ако си доволен и щастлив с това.
Моята баба е на 90 г. вече и живее от поне 20 г. сама в една къща с огромен двор. Дори животни не гледа вече и преди не я разбирах. Имам го обаче и аз в себе си твоето, но не чак толкова силно изразено, но мога да ти кажа, че съм напълно щастлива сама за себе си. Наслаждавам се на такива мигове, обожавам да чета книги и не ми трябва общуването с хората, за да съм щастлива, но имам много приятели и навън съм страшно екстровертиран тип.
При мен ги има и двете крайности в една личност - от една страна съм като теб, от друга искам да водя нормален начин на живот, да имам близки хора, семейство. Един ден ще завърша като баба си, знам, но това не ме плаши изобщо. Просто като млад човек мисля, че губиш много, ако съвсем се изолираш от обществото, но лошо няма, ако си щастлив така. Препоръчвам ти живот на село.

2.   Само не мога да разбера себе си ли опитваш да убедиш или нас? Или може би хората около теб, които така или иначе няма да прочетат историята ти -оправдание.. Вчера пусна тема защо всички очаквали да си обвързан, днес колко обичаш да си свободен, но този път с оправданията от коментарите.. Ами не ти вярвам, пич!

3.   Няма да е лошо да си хванеш няква проститутка все пак щом не искаш сериозна връзка това е начина все пак без секс не може нали млад мъж си

4.   Браво, ти си щастлив и се надявам че изблика на това че си щастлев те е накарал да споделиш щастието си тук. Това е истинската свобода, да си независим от околните. Много хора от завист ще се опитат да ти отнемат свободата, за това чети и много психология, за да си подготвен за скрити мотиви. Научи се да си прикрит, ще ти е от полза
Успех

5.   Аз също обичам да съм сам, да чета книги, да спортувам, да гледам мачове, да готвя и т. н. Рядко имам нужда от контакти с хора, макар че работя с много хора, а имам и семейство вече.... Страхотно е да си определяш времето и интересите самостоятелно. Все пак си мисля, че трябва да имаш приятели и гадже.
М27г.

6.   Интровертен си. Няма лошо, стига да не стигнеш до там, че да спреш всякакви контакти с външния свят. Повечето хора в днешно време са интровертни, но внимавай, не ограничавай контактите си толкова много :)

7.   Същата даже по-затворена съм и от теб. На 22 съм, умирам си от кеф да съм сама, да мисля, мисля, мисля, без никой да ме притеснява, слушам си музика, вирея в облаците, с досада си върша всичките задължения и като говоря с някой повече от 5 минути не издържам. Умирам от скука, хората са невероятно скучни и колкото повече бягам от тях, толкова повече ми се лепят. Аз също чета много. Общуването и секса имат много общо, секса си е вид общуване. Аз също не правя секс и не ми е необходим, абсолютно самодостатъчна съм си.
Единственото, което ме плаши е, че бях гледала един филм за момиче като мен, като гледах нея, гледах себе си и тя накрая се самоуби. Едно е сигурно -живяла съм така, че на никой да не липсвам като умра, дори на роднините.

8.   Браво на теб пич и аз съм така. Това означава че си разбрал каква стока са хората и как се всеки се опитва да те манипулира и да те контролира за своя собствена изгода. В днешно време хората са станали алчни, злобни и егоцентрични, всеки мисли за себе си без да му пука за чувствата и мислите на другия, няма я приятелската любов, няма го нормалното човешко общуване - всеки гледа да те използва за собственият си интерес и след това като не му трябваш повече те захвърля като стара вещ. Приятелството в наши дни се състои в това всеки да използва максимално другия. Затова успех и дерзай пич. Винаги поставяй собствените си интереси пред тези на другите ако искаш да успееш в живота. Не се съобразявай с никого, защото знаеш че приятелство между хората вече няма.

9.   И аз обичам да съм сама, на 19г. съм. Обичам да съм сама със себе си от малка и не ми е скучно, за разлика от други хора, които не издържат сами, защото им е скучно без други хора. Това не означава, че нямам приятели и т. н имам и след като прекарам известно време с тях, изпитвам силна нужда, да остана един период сама и така ми е по-добре. Дългото стоене сред хора ми действа лошо, а и мразя тълпите. Но и с приятелите е добре, те не могат да стоят на едно място, не ходим по дискотеки, а се разхождаме по гори и места с езера. Супер е. Правим снимки сред природата и т. н. Когато си сам се самоусъвършенстваш, но и с общуването се печели много, само да не е с празнодумци.

10.   Аз съм същата, само че не се занимавам с дърводелство и метални конструктори... :) Живея в малко трудни условия и ми е трудно винаги да чета спокойно, но също като теб обичам книгите, поезията, природата, и най-вече самотата! Имам само една забележка към теб- не бива да се ограничаваш от най-близките си хора, а също така и в един момент ще искаш да имаш връзка, предполагам. Тогава може и да ти е малко трудно, ако толкова обичаш да си сам. Но ако намериш човек като себе си, ще го преодолееш. Важното е да не си егоист!