Споделена история от Други

Коя кола да избера?
Здравейте, другата седмица ще ходя да си купувам кола. Спряла съм се на някои модели, но не съм много сигурна коя да избера. Момиче съм. Ето ги колите и се надявам да ми помогнете в избора.
1. http://www.cars.bg/u788666
Citroen C4
2. http://www.cars.bg/u679046
Ford Fiesta
3. http://www.cars.bg/u583984
Opel Corsa
4. http://www.cars.bg/u807714
Peugeot 207 CC (само,че черна)
5. http://www.cars.bg/u801060
Peugeot 308
6. http://www.cars.bg/u755226
Toyota Yaris
7. http://www.cars.bg/u844270
VW Beetle
8. http://www.cars.bg/u833920
Audi TT (всички ми казват, че е стар модел и няма смисъл).

Благодаря Ви предварително.

Коментари

1.   Не знам при мен ли е проблема, но не мога да отвора нито един от тези линкове. Изписва, че такава страница не може да бъде намерена???

2.   За мен тойотата е най - добра, те са супер икономични и здрави. Частите са им сравнително скъпи, но се радвалят рядко. Общо взето сипваш гориво, сменяш масло и си ок. Форд, Ситроет и Опел са супер чупливи коли, не си струва. Тойотата вози много добре. Аз имам авенсис и харчи малко, не се разваля, много съм доволен. Преди имах няколко пъти рена, боже непрекъснато им ставаше нещо.

3.   От всички коли само Аудито става. Останалите са пълна скръб.
Според мен обаче най-добре е да си вземеш един Голф, ако ти е първа кола. Аудито е много яко, но е скъпа поддръжката на такава кола. То е лесна покупката на колата, ами после?
Френските и Опелът са пълен боклук. За сервизи ще дадеш сума ти пари. Ярисът е пък грозен и добър за майка с деца да кажем, но за млад човек?

4.   Какво прави тази тема в раздел "Любов и изневяра"? !? !? !?

5.   ситроен с4 това е правилния избор сред останалите

6.   Вземи си Тойота. И аз търсих скоро и ме насочиха към японските автомобили. Успех с колата!

7.   здравей,
личи си, че не разбираш грам и само разглеждаш и набелязваш такива които ти харесват как изглеждат...
дала си една за 8 хиляди, друга за 20 хиляди... явно парите не са ти проблем? тогава по-добре е да си купиш нова.

Относно спортните коли - като последната.
Не мисля, ч е подхождат на жени.
По-добре пиши в някои форум сециализиран - там ще ти кажат кой модел е с най-добри характеристики. Не гледай само как изглеждат

8.   Влизаш във всяка една, настаняваш се удобно, затваряш очи и не мислиш за нищо. Отваряш ги след 30 секунди и веднага разбираш тая ли е твоята или не. Всичко друго е ала-бала

9.   И защо в раздел Любов и изневяра?

11.   Peugeot 308!

12.   Не си взимай японска кола - частите са много скъпи. Иначе японките са икономични на гориво.
Форд и Опел - категорично не - много ги яде ръждата и са калпави.
Бих се спрял на Пежо или Фолксвагена. Последните са яко здрави и не са много скъпи за ремонти.
Имай предвид, че каквато и кола да си вземеш на старо, само след два-три месеца ще започне да оказва скрити дефекти. Те всичките са изпрани и пастирани-полирани да добият търговски вид и човек лесно се подлъгва, но от опит ти казвам - всички са гнилочи и боклуци, събирани от автоморгите на Западна Европа. Нема значение коя колко струва и коя колко е лъсната. Тия колици стоят на едно поле, орасли с трева до шия и се купуват от моргата за не повече от 200-400 евро. Тука малко ги лъснат, сменят най-нужното за кърпеж и айде на пазара.

13.   Взимай Ярис втория модел /2007/ - имам я от 5 години, на 60 хил. км е и нямам забележки. Тойотата е добра инвестиция - винаги държи цена: сравни цените на употребявани коли от един и същи клас с приблизително еднакви показатели. Винаги VW, ауди, мерцедес, тойота, субару, нисан, мазда са една идея по скъпи от рено, ситроен, пежо, опел, форд и тн.

14.   Audi TT, Единствената кола която да си струва!
Успех със какъвто и да е изборът ти.

15.   Ford Fiesta
!!!

16.   Според мене Аудито :)

17.   Леле мале, каква каша от марки, модели и цени. Чак ми се струва нереално..

18.   Не ти препоръчвам Аудито, защото това е една от марките с най-скъпа и трудна поддръжка. Попитай някой, който разбира и ще ти обясни по-подробно. Избери си кола, която да отговаря на нуждите ти- дали ще я караш много, при какви пътни условия и т. н. Като нов и неопитен шофьор по-бързо ще износваш някой части, просто защото ще правиш грешки при шофирането, също така няма да я караш икономично. От изброените ти препоръчвам 1- VW, 2- Citroen, 3- някое от пежата. Успех! ;)

19.   Ситроен! Френските коли са подходящи за дами, някак си са изискани и елегантни. Аз съм жена, карала съм вече 7 марки кори, в други просто съм шофирала (като единствен трезвен шофьор в компанията) и искам да ти кажа, че френските коли имат мека и мазна возия. Те са деликатни коли, в мъжки ръце и с мъжко каране такава кола ще се разбие за отрицателно време, но жените караме бавно и разумно (е, паркирането малко... ). Ситроен, това е твоята кола!
Мелинда