Споделена история от Други

Да направя ли аборт
Казвам се Теодора на 24 години.Имам нужда от съвет,защото се побърквам.От 2 години живея с приятеля ми.Смея да твърдя,че връзката ни е сериозна(или поне аз така си мисля).Заради тази връзка съм страдала много.Той е с ужасно труден характер.Не е свикнал да се съобразява с никого и заради това аз много съм плакала.Но не това е проблема.От извесно време "работихме" за бебе.Изрекоха се много думи от рода на:"Кога и ние ще си имаме едно такова мъниче?''.Е,то не закъсня.Преди една седмица си направих тест - положителен.Последва втори със същият резултат.Нама да скрия,че малко се стреснах,но мисля,че е нормално.А каква беше реакцията на моя приятел - от самото начало ми говори за аборт.Нямали сме пари,той не можел да издържа ме и детето само със неговата заплата.А аз съм без работа и доходите ни намаляха наистина.На всичкото и отгоре сме и на квартира.Но мисля,че човек когато има желание винаги намира изход.Опитвам се да го убедя,че ще се справим,че щом е станало нямаме право да го махаме,че е трябвало да мислим по-рано за това,но няма кой да ме чуе.Той иска незабавно да започна работа,а кой ще ме вземе само за няколко месеца.Цяла седмица не съм на себе си.Искам го това дете и то много,но чувствам че с баща му няма да се задържим още много.Връзката ни приключи още в момента в който той отказа да застане зад мен и да се борим заедно.Все се надявам,че е само стрес и че всичко ще мине но вече не виждам как ще се променят нещата.Няма с кого да споделя.Не смея да кажа на майка ми,защото не е добре със здравето и ако и каж,че мисля за аборт това ще я довърши.Мислих и да го запазя,но как да бъда самотна майка на квартира - няма кой да ми помага.Ще полудея!А ако направя аборт незнам как ще го преживея.При мисълта ,че никога няма да видя очичките му,малките му ръчики.Господи колко ми е трудно.Чувствам се ужасно самотна в този толкова труден момент.Целият ми свят,всичко в което съм вярвала се срина за един ден.Много ще съм благодарна,ако някой просто ми даде съвет.Знам,че никой освен мен няма да го реши този проблем.

Благодаря предварително!

Коментари

1.   МИличка наистина незнам какво да те посъветвам...единственото което мога да направя е да ти пожелая късмет...

2.   след като връзката ви е сериозна и от толкова време сте заедн, невиждам какво ви пречи да си гледате детенцето. Реакцията на приятелят ти е разбираема, защото се страхува, че няма да може да ви издържа само със заплатата си, но ти ще взимаш майчинство, ако се осигъряваш добре, парите са много и стигат за издръжката на детето. Помисли много добре за аборта, знаеш колко е вреден и опасен за здравето и дали си заслужава

3.   Нали казваш, че сте "работили за бебе"? Което предполага, че и двамата сте го искали. Как така изведнъж той се отмята, и те кара да правиш аборт?
Аз не съм изпадала в такава ситуация, но ето какво ще ти кажа като родител:
Щом искаш да родиш детето, това е индикация, че трябва да го направиш. Не слушай приятеля ти, той щом не го иска и те кара за аборт, значи е много долен егоист.
Роди детето, мъже на тоя свят много. Роди го по-добре, защото иначе може да съжаляваш и ще бъде необратимо. Не мисли за това как ще го храня и издържам, и прочие.
И аз сама гледах дъщеря ми, бях и без работа, но тя се изучи, има хубава работа и е един умен и добър човек.
Което надали щеше да е така, ако мама и тате и бяха осигурявали всичко наготово. Все ще се намери кой да ти помогне, сигурно имаш приятели, братя, сестри?

4.   Според мен не прави аботр в никакъв случай. Приеми го този факт, свикни с мисълта и го заяви категорично на приятеля си. Ако той поне малко държи на теб ще го приеме и той ще се нагоди към обстоятелствата. В противен случай щом е толкова несериозен не се знае кога изобщо ще стане готов за дете. Мъжете винаги се стряскат но после свикват.

5.   Според мен не прави аботр в никакъв случай. Приеми го този факт, свикни с мисълта и го заяви категорично на приятеля си. Ако той поне малко държи на теб ще го приеме и той ще се нагоди към обстоятелствата. В противен случай щом е толкова несериозен не се знае кога изобщо ще стане готов за дете. Мъжете винаги се стряскат но после свикват.

6.   Според мен не прави аботр в никакъв случай. Приеми го този факт, свикни с мисълта и го заяви категорично на приятеля си. Ако той поне малко държи на теб ще го приеме и той ще се нагоди към обстоятелствата. В противен случай щом е толкова несериозен не се знае кога изобщо ще стане готов за дете. Мъжете винаги се стряскат но после свикват.

7.   Мило момиче,не разбирам къде сте загубили нишката на проблема ви.Ако връзката вие наистина сериозна няма пречки да бъдете щастливи с малкото мъниче.Нали все пак и той се е потрудил за детето,защо сега да се отметва?Моят съвет е да задържиш детето въпреки всичко.Нали не искаш един ден да се самообвиняваш,че си допуснала огромна грешка.Не се влияй от решението на половинката си,щом не го иска отгледай го сама напук на него.Ако той наистина държи на теб ще го приеме въпреки всичко.Мъжете отначало се стряскат на тази новина,но постепенно ще свикне.Щом иска да направиш това нещо да погубиш един човешки живот,извинявай,че ще ти го кажа,но за мене си остава долен егоист.

8.   Недей да правиш аборт, личи си, че го искаш това малко създание! Приятелят ти се е уплашил-нормално е. Ще свикне с мисълта. Когато бебчето се роди, бащинските му инстинкти ще се събудят и ще се радва, че не си убила малкото мъниче. Да става каквото ще, но ти си го роди! В случай, че приятелят ти продължава да съжалява за появата на Бебчо дори след като той се появи, наистина не ти трябва такъв мъж. Но сега е нормално да е объркан. Започни работа, няма да казваш, че е за няколко месеца. Какво значи "кой ще ме вземе"? Започваш работа, подписваш договор и после като ти проличи ще се правиш, че не си знаела.Какъв е проблемът?
Слушай сърцето си, недей да убиваш малкото същество!!!

9.   ЕДНА СИЛНА ЖЕНА! БРАВО ЗА СМЕЛОСТТА! Как може да тръпиш,този мъж??? Имал сложен характер!??? Та , всички сме особени ,имаме особен характер, с какво е поече от теб?? Подценяваш се ,защо? Роди това дете, щом толкова го желаеш,издржъка се плаща и от държавата стига да имаш някакъв стаж.В думите ти си личи желанието да се справиш.Така ще бъде!

10.   Ами не знам за приятеля ти, но преди доста години, аз, бъдещата майка (на почти твоята възраст тогава), се стреснах така, както сега е той.

Не,че съм искала непременно да направя аборт, но определено не бях подготвена.

Годините бяха много трудни, много по- трудни от сегашните, ти си била малка,но попитай родителите си какви бяха първите години след 90-та...
Не виждах начин да го гледаме, въпреки,че и двамата работехме. Страхувах се,че няма да има играчки, дрехи...
Че ще тънем в мизерия...Всичко това ме навеждаше за ужасната мисъл за аборт.... (ще спомена,че таткото твърдо държеше ЗА бебето!).
След дълги борби със себе си, взех решението в полза на ЖИВОТА!
Е, нещата в материален план не се оказаха толкова непосилни, както си мислех...
Имаше и дрехи, имаше и играчки...
И едно дете, което е моето най-голямо щастие ....

По мое мнение вземайки решение за или против аборта, ти решаваш не само живота на детето, но и бъдещето на връзката ви. За мен сериозна връзка преживяла това, ще се разпадне....
Така,че прецени по-скоро дали можеш да живееш с приятеля си като семейство и дали ще си щастлива с него.
А относно реакцията му-сега те притиска, но ако си твърда в позицията си, ще ''клекне''. Ще приеме...Стига да те обича...
Това е моето мнение.

11.   В никакъв случай аборт! Не бъди убийца! Цял живот ще страдаш и след края на живота си пак съвестта ти няма да намери покой! за неговата незнам- мъже! запази го! Парите винаги нестигат! Но радостта от дете... няма цена! запази го, то ще ти е сила и упора в бъдеще! Остави си детето! Пиша ти със сълзи на очи! Остави го, не го убивай, то още не е видяло света! дай му шанс!

12.   Много благодаря на всички , които ми писаха.Наистина имах нужда от малко подкрепа.Искам да кажа на всички , че вече всичко е наред,решихме да задържим бебето.Живот и здраве в края на януари ще си имаме бебок.Благодаря ви още ведниж.

14.   Говори с него, кажи му, че го обичаш и искаш това дете.Абортът също е струва скъпо, пък и не се знае дали ще забременееш отново след това.Задръж бебенцето.Бъди силна - няма да ти е лесно.Дано да се справиш.Кажи на приятеля си, че ти е много трудно.Питай го дали желае да остане с теб.Дано да те подкрепи!Опиши му как се чувстваш, споделяй му по-често.Вярвам, че ще успееш! И не на последно място - пази си нервите (ще ти трябват).Успокой се и вземи решение.

Пожелавам ти много късмет!

15.   Не позволявай материалното да убие детето ти! А ако човека до теб сега не те подкрепи, връзката ви никога няма да бъде истинска. И аз се тревожех за дрешки и играчки, имаше всичко, и мизерия имаше, да , но Господ е с нас. Сега, като погледна тези 2 сини очички, животът си бих дала за нея! Не ставай убийца на собственото си дете, моля те!

16.   Това е правилното решение. Браво! Жив и здрав да е бебока, много любов, успех и късмет

17.   Аборт не. Това цял живот ще те преследва. Убийца. И Господ няма да ти прости. А мъжа ти е нещастник. Може би паразита иска да си пуши и да пие и по кафета да ходи. Направо не знам как може и има такива червеи. Махай го и си гледай бебето. Ако можеш го използвай за да дава пари и не се разделяйте.

Ако решиш твърдо да гледаш бебето майка ти ще се зарадва, но ако не си решила не и казвай, защото в последствие ако направиш аборт наистина ще я съсипе. И се премести при роднини/родители за да не сте на квартира. Успех. А ако ходиш да започваш работа не е нужно да казваш, че ще имаш бебе. подпиши договор и се направи, че в последствие си разбрала за бебето като започне да си личи. Тогава държавата те пази и не могат да те уволнят и ти плащат пари.

18.   Не прави аборт! Ще му дойде акъла на приятеля ти (: Когато се роди бебенцето ще видиш, че си е струвало =]

19.   Толкова се радвам, че си избрала да го запазиш! Нямаш си на представа колко добро си сторила с този избор не само на себе си и на живота в теб, но и на цяла България. Тя има нужда от майки като теб! Успех и Господ да ви закриля!

20.   Аз пък мисля ако нямате нужните доходи само обричате детето си на мизерия трябва да знаете че ще се справите и няма да е лишено от нищо ражда се защото майка му и баща му искат да си го гледат да е задоволено и да му се радват
така мисля късмет при всяко от двете решения
и аз съм против аборта

21.   Абе ,всички пишете не прави аборт не прави аборт.. И как може да я наричате убийца вие сте ненормални ве.. Тя е голяма и може да си реши ,ако иска ще го махне какъв е смисала да има дете при положение ,че няма финансови възможности и не е сигурна в мъжа си.. Лесно ви е на вас да пишете по форумите ама , когато ви се случи няма да сте толкова сигурни какво да правите! Това е хубаво ,че си решила да оставиш детето и да се роди , но те съветвам повече когато имаш такива проблеми да не пишеш по форумите за това има Приятели ,а не такива изроди като тая/този където е писал/а " Аборт не. Това цял живот ще те преследва. Убийца. И Господ няма да ти прости. А мъжа ти е нещастник. Може би паразита иска да си пуши и да пие и по кафета да ходи." О М Г !! Успех :))

26.   21 ти си ненорамален! И НЕВЕЖ! Но за едно си прав-тя е на 24, достъчно голяма е! Да, Абортът е УБИЙСТВО!
В 1 месец се формират мозакът и органите, до края на първие месец вече сърчицето бие! А до края на 2 са оформени крайниците, очите. Лекарите, които казват, че това е зародиш го правят, защото искат да взимат пари, но абортът е убийство и то на собственото Ви дете!