Споделена история от Други

Какво да сготвя с брашно?
Имам цял пакет с брашно и се чудя какво бързо и лесно мога да сготвя: имам предвид нещо подобно като грис, а не като тесто или кекс. Благодаря ви и с нетърпение чакам вашите рецепти и съвети.

Коментари

1.   Имам пълен стомах и прекрасен кенеф - какво да правя? Моля, споделете :)

2.   Баба ми на село едно време правеше "триеница", беше божествено вкусно.
Не съм си я приготвяла сама и не знам точна рецепта, но имаше брашно, вода и червен пипер.
Мисля, че ако потърсиш в нет-а ще изскочи все от някъде.
Успех и да ти е сладко :)))

4.   От брашно грис не става. Гриста е отделен продукт. Абе като цяло май не си голям кулинар, щом задаваш такива въпроси. С брашно се прави само тесто и се сгъстяват супи и сосове. Ако това не ти върши работа, язък за брашното, ще си остане неизползвано :D

5.   Загрей олио или зехтин. Запържи в него няколко лъжици брашно докато леко потъмнее. Залей го с пилешки или зеленчуков бульон. Бъркай докато се сгъсти. Прибави натрошено сирене, 2 скилидки счукан чесън и малко магданоз. Ако имаш и малко варено пилешко месо прибави и него. Става много вкусно и е бързо.

6.   В нета има толкова много рецепти за брашнена каша, с сирене, с чесън, триеница и т. н.. Само зависи с какви други продукти разполагаш сол, захар олио, червен пипер или сирене. Иначе само от брашно нищо не става.

7.   Може и палачинки-с яйце, прясно мляко, бъркаш и после изливаш с един черпак в тиган с олио и пържиш.

А може и содена питка-изсипваш брашното в тава като правиш дупка в средата и там слагаш едно яйце, половин чаша олио, половин чаена лъжичка сол и като вземеш едно кисело млеко го разбъркваш и в него слагаш една чаена лъжичка сода и го разбъркваш докато станат балончета, след което го изсипваш в средата също. После започваш да бъркаш всичко което е в средата и постепенно го разбъркваш и с брашното отстрани докато стане гъсто и оставяш вилицата и почваш да го мачкаш на ръка. Накрая сплескваш питката поръсваш я с брашно от тук от там, може да я надупчиш леко с вилица. Слагаш я да се пече в леко загрята фурна-може да я сложиш директно върху скарата ако тестото е твърдо, но ако е по меко намазваш една тавичка с олио и я слагаш отгоре, мушкаш я във фурната и я печеш. Може да я поръсиш и с градинска чубрица отгоре ако обичаш.

Жани

8.   Баба ми правеше каша от брашно, вода и захар Загряваш олио, сипваш няколко лъжици брашно. Бъркаш непрекъснато. Като леко покафенее полекичка сипваш предварително приготвен захарен сироп и не спираш да бъркаш и то енергично. Трябва да стане много гъста и ГЛАДКА каша. Отдръпваш тенджерката от котлона. Вземаш една супена лъжица. Гребваш с нея от кашата и подреждаш в чиния. Образуват се сладки топки от брашно. Консумира се като поизстине. Като деца си облизвахме пръстите с този десерт. Съотношението брашно - вода - захар е според нуждите. Да ти е сладко!

9.   Благодаря на всички за вкусните рецепти!

10.   Замеси си хляб той е основно ядене, а ако можеш да правиш баница и имаш нужните продукти, какво по-хубаво от това. Рецептите в интернет.

11.   Направи един хубав качамак.
Значи, слагаш в една купа 1 чаена чаша с вода, две яйца, половината пакет с брашно.. бъркаш докато не стане каша, след което слагаш пудра захар и надробено сирене. На това в Румъния му викат - Мамалига, обаче там го варят продължително време, защото искат да получат традиционният жълт цвят. Не слагай орехи, ако няма да го вариш.
Успех :))))

До номер 1 - Честито, но да те попитам, колко ти излезе с плочите в помещението, защото мисля да прая ремонт?