Споделена история от Други

Празнотата в живота ми
Ами.... аз съм на 23 години, студент. Може би думата, която ме описва най-добре е амбиция. Винаги съм искал да бъда най-добрия и в голяма част от случаите съм го постигал. Откакто съм студент (вече пета година) работя. Проблема е в това че живота ми стана еднообразен - университет, работа и на другия ден същото. Почти всеки ден (включително събота и неделя) ставам рано сутрин, прибирам доста късно (около 11 часа) вечерта, както се досещате уморен... спа и така всеки ден. Започнах работа не поради липса на пари (винаги съм бил материално задоволен), а просто за да свържа теорията (от университета) с практиката, но може би в желанието си за успех пораснах по-бързо отколкото трябваше (изпуснах доста партита, събирания и т. н. ).
Повечето от приятелите ми имат гаджета, а аз досега не съм имал сериозна връзка. Започнах да чувствам празнота... Искам да срещна момиче, което да ме разбира, със сходен на моя характер, но уви... Почвам да се плаша, че мога да остана самотен.
Честно казано не съм привърженик на сайтовете за запознанства. Повечето хора се представят за едни в интернет, а са различни в реалния живот (това според мен е отвратително).
Единствената причина да споделя че нещо в живота ми куца, е че тук мога да останана анонимен.

Коментари

1.   Все едно, че аз съм писал това. Може би е добре да ходиш на фитнес или курс като йога, чужди езици и т. н. Така ще създадеш нови запознантсва.

2.   .. Цената, която заплащаш за постигнеш мечтите и амбициите си.. да си без момиче, да не излизаш с приятелите ти, да не се забавляваш и живота ти да е еднообразен.. и какво постигнал си мечтите си.. учиш висше.. работиш.. финансово си добре.. като се замислиш какво друго му трябва на човек.. Е щастлив ли си.. май не много.. и защо..?? .. това е въпроса.. може би пропускаш нещо.. НАЙ ВЕРОЯТНО ЖИВОТА СИ..!! Това е истината докато кроиш планове за бъдещето си и следваш амбициите си (в което няма нищо лошо.. но дали те те удовлетворяват.. ).. живота си минава.. и накрая осъзнаваш, че каквото и да си постигнал няма значение, защото материалите неща.. те само поддържат жизнената дейност, а това което я държи жива са всичките емоции, случки и изобщо всичко, което преживяваме.. за да се преборим с живота и неговите препятствия.. Това е то живота.. материалните неща нямат значение, когато не си наистина щастлив, а за да бъдеш щастлив.. моя съвет е промени начина си на мислене, а след това и самия си живот, защото ще мине прекалено бързо без да си изживял истински..

3.   Все едно аз съм го писала..