Споделена история от Други

Какво означава да си успешен човек
Здравейте, споделящи!

От няколко дни ме занимава дефиницията на "успешен човек". Ще се радвам, ако споделите и вашите формулировки.
Естествено, ще се запитате защо ли ме интересува това.
Ами, интересува ме, защото напоследък се улявям, че не успявам да се впиша в социалните регламенти, в общоприетото.
Имам висше образование (на 26 години съм), работила съм по специалността си, но в момента съм без постоянна работа, тъй като смених града и сещате се: всичко наново.
Освен висше образование и няколко постижения, си имам и една свръхамбициозна майка и тук вече имаме проблем.
Още като ученичка бях пълна отличничка, участвах в де що имаше извънкласно начинание и в интерес на истината това ме правеше щастлива, пък и успешна сред всички.
И тук идваме до настоящия момент. Може би сега мрънкам, защото, както споменах, съм в очакване на мечтаната работа, а и не се чувствам удовлетворена от живота (си) като цяло.
Винаги със сърцето си съм усещала, че да си успешен означава да имаш близки хора, съмишленици, пред които може да се чувстваш истински и себе си; да се занимаваш с нещо, което умееш и с което можеш и да помогнеш на другите. Все такива едни нормални, човешки неща, които нямат общо с получаването на 1000000 лева на месец, нали.
Та, в момента ми е нещастно, може би защото смених няколко работни места и нещо не успявам да се ситуирам на точното за мен място, не успявам да се вкпиша. И заради това започвам да се чувствам комплексирана и зле.
И мисълта "за нищо не ставам" се прокрадва всеки ден.
Какъв ми е проблемът? Не може да се живее по този начин.
Да, виждам, че се получи едно разпокъсано и несвързано споделяне, но това съм аз в момента. Какъвто е авторът, такъв е и текстът му.
Благодаря предварително на всеки откликнал!

Коментари

1.   „Винаги със сърцето си съм усещала, че да си успешен означава да имаш близки хора, съмишленици, пред които може да се чувстваш истински и себе си; да се занимаваш с нещо, което умееш и с което можеш и да помогнеш на другите. “

И аз мисля като теб, но си забравила щастието и създаването на семейство.

Откъсни се от майка ти и спри да споделяш с нея, а се събирай с позитивни хора, които те оценяват такава, каквато си и те хвалят. Да, много важна е похвалата, признанието за постигнатото, а някой които те критизира непрекъснато и ти казва „Не ставаш за нищо“ те дърпа назад.
Само на 26 г. си, нормално е сега да търсиш призвание и работа. Ние живеем в много динамичен свят, нормално е да сменяме работи, което не е било нормално за нашите родители. Моят баща работи от над 20 г. в едно бивше държавно предприятие, как да ме разбере? Не става и не го очаквам. Не чакай признание от майка си, щом не си го получила до сега. Сама се признай и се хвали. Сама си кажи - евала на мен и се обичай. Така ще ти потръгне и в работата.

2.   Благодаря ти, номер 1! :)

3.   Единственият успешен човек е щастливият човек ако се чувстваш щастлив дори да ровиш в кофите си успешен.
Как да развиеш съзнание на успешен човек По долу са изброени три стъпки, които трябва да направите за да сформирате в себе си мислене на успешен човек. Развийте в себе си вяра в успеха - Вярата в успеха съдържа тези основни убеждения.

Този свят е пълен с богатства

Съзнанието на успешния човек предполага, че Вселената е пълна с всичко и за всеки. Остава единствено да се приемат нейните дарове. Погледнете природата: тя е щедра, не е пестелива, дори е разточителна с своите дарове. Накъдето и да погледнете навсякъде ще видите изобилие. По същия начин и на пазара навсякъде съществуват възможности, трябва само да съсредоточите вниманието си за да ги видите. А ако някъде има дефицит на възможности, то това е само в главата ви.

Животът носи радост и удовлетворение

Каквото и убеждение да си изберете, вашият ум ще намира винаги достатъчно основания за да го поддържа. Мнозина вярват, че животът е суров и труден и за тях той ще бъде точно такъв. Съзнанието на неудачника винаги търси и очаква проблеми, трудности, разочарования, и то винаги ги намира. Съзнанието на успешния човек гледа на живота като на приключение. То очаква поощрения, търси радост и комфорт в живота и винаги ги намира. А ако внезапно се появят някакви проблеми или трудности, то те се разглеждат като предизвикателство и като резултат винаги се намират нови възможности и решения. Съзнанието на успешния човек цени живота и знае, че всяко ново предизвикателство му носи още по-голямо възнаграждение, нови приключения и удоволствие. Животът е пълен, богат и щедър и новите впечатления и успехи ви чакат зад всеки ъгъл.

Съществуват неограничено количество възможности

Съзнанието на успешния човек вярва, че всеки аспект от живота съдържа несметно количество възможности, просто грамадно! “Къде са те? ’ – ще попитате вие. Ами навсякъде! Отворете си очите, отворете съзнанието и много бързо ще започнете да ги виждате. Къде са вашите възможности? Действайте без да се бавите и ги намерете; те са край вас.

Моят успех зависи само от мен самия.

4.   Да си успешен, за мен означава, да си щастлив. Да си постигнал поне една своя мечта, да се самоуважаваш, да не си отрепка, да си доволен от себе си и живота си. Ако един човек се чувства успешен, то той е успешен.

Всъщност зависи и успешен в какво...
Успешен в живота- да си щастлив, да се чувстваш добре, да харесваш себе си и живота си.
Успешен в професията- да имаш стабилна работа или някакви постижения зад себе си, да си постигнал нещо сам, да си направил нещо сам, да имаш някакъв успех, дори и да не си номер 1.
Успешен в личен план- вероятно животът ти да е подреден, да си постигнал целите си, да си намерил (по-точно изградил) себе си.

Както и да е ти си едва на 26години за мен ти си успешна щом имаш някакъв трудов стаж зад себе си ( в днешно време това е -уау), щом си започнала на ново в нов град (колко човека биха рискували), щом искаш да си по-добра и по-добра. Не си на върха на успеха, но не си и на дъното, просто си решила да сложиш нов старт и в момента вървиш напред и нагоре. Не, ти не си нищо, ти просто си започнала отначало, което за мен е много. Малко повече позитивни мисли и всичко ще бъде наред.

5.   Най-важното е ти да си щастлива - за едни щастието е в семейството, друге мислят, че парите ще ги направят щастливи, трети във веселието. Аз смятам, че за годините си се развиваш напълно нормално - на 26 години си, имаш завършено образование и амбиция да напреднеш. Няма как да очакваш на тази възраст да си намерила мечтаната работа. Една хубава позиция изисква и доста опит и познания, които не се трупат само в университета, а с работа. Никой няма да назначи току що завършил или завършил преди 2-3 години човек на така мечтаните позиции. Млада си и имаш възможност да пробваш на различни места, така че поне да си в желания сектор на работа. Стартът ти е доста добър. Не изисквай твърде много от себе си - малко са тези, които на 26 са милионери или гении в дадена област ;) Също така всяко начало е трудно, а ти все пак тепърва прохождаш в трупането на стаж, а и самият факт, че си в нов град значи, че почваш всичко от начало - приятели, изграждане на връзки и т. н.
Иначе за мен като цяло успелият човек умее да комбинира или жонглира между - и аз не намирам точната дума - работата и семейството. За мен един човек не е щастлив, а в такъв случай и успял, ако взима 10000лв заплата на месец, но няма някого в живота си. Естествено, че е трудно да се срещне половинката и има хора, които искат но не става - но в случая не това имам предвид, а хора, които толкова са погълнати от граденето на кариера и печеленето на пари, че забравят за семейството си. Също така ми е трудно да разбера и хора, които изцяло се отдават на грижата за деца и някак си животът им е съсредоточен и се осмисля само от тях и минава между другото, а накрая излиза, че те нямат нито личен, нито професионален живот извън децата. Смятам, че намирането на тази среда е доста трудна - на думи е лесно и аз така си говоря, но дано като му дойде времето и аз да успея да се справя с това. :)
Ана

6.   Авторката:
Ох, много сте мили. Благодаря ви.
Номер 3, зная, че е така. Опитвам се да усещам и разсъждавам по този начин, но невинаги успявам.
Номер 4, благодаря ти за куража. Да, рискувах. От София се преместих в друг, също голям град, но не е столицата. Защото усещах как се губя там, колко се отдалечавам от себе си. Но просто още не съм преодоляла страха "Какво ще кажат хората за този мой избор" и това ме побърква.

7.   Номер 5, благодаря! Виждам как разсъждаваш и съм сигурна, че ще се справиш! :)

8.   Ти си едно много умно и интелигентно момиче. За сегашните си проблеми нямаш никаква вина. Просто живеем в страна, където тези въпроси се уреждат трудно. Но не е невъзможно. Не се отчайвай, това, което си постигнала, е много. Вярвай си, обичай се и ще видиш, че мнението на хората няма да има такова значение. Когато излъчваш самочувствие (да не се бърка с арогантност и високомерие! ), хората го усещат и се привличат. Единственият ти проблем според мен е липсата на вяра в себе си. Всичко ще бъде наред, ще видиш!

9.   Авторката: номер 8, чудесен си, благодаря ти! Успокои ме и ми даде надежда.