Споделена история от Други

Изчервявам се
Аз съм момче на 16 години. Моят проблем е, че понякога се изчервявам. Когато говоря с някое момиче и при наи-малкото притеснение се изчервявам като домат имам чуството, че завирам. Това се случва и с близките ми приятели и с не толкова близките ми с по-близките е по-рядко. Има хора с който много рядко се изчервявам. КОга се изчервя казвам: мани неудобно ми стана; стига вече, че ме вана срам; питам дали съм се изчервил; понякога се шегувам или се крия например слагам си качулката и лагам на чина не в буквалния смисъл де. МОЛЯ ВИ ако някой може да ми кайе как да спра този проблем или поне да намали. Даже докато писах тази тема леко се изчервих нез нам защо.

Коментари

1.   Виж и аз имам такъв проблем, само дето съм момиче. Преди го мислех много и си втълпявах, че хората виждат само това. Имало е ситуации, които съм избягвала само заради изчервяването. Но мина време, забелязах че и други хора се изчервяват, спря да ми пука и го приех като част от мен. Много хора казват, че е чаровно, а и самото изчервяване като процес не е единствено при срам, а и при температура, когато ти е топло, смешно, когато си ядосан. При по-силни емоции, така че ако някой те пита, винаги може да се оправдаеш, но просто не мисли "Не се изчервявай, ох как ли се изчервявам", а "Абе сигурно се изчервявам, но кво от това, това ми е чара". Това е основното, мога да ти кажа и някои билки, ако се интересуваш, но основното е да се приемеш такъв, какъвто си, така и другите ще те приемат. И с времето ще се изчервяваш все по-малко, като просто го приемеш и ще надмогнеш страхът. Няма какво да те е страх от момичетата и те са хора, а и много харесват такива момчета като теб, някои го приемат за сладко ;) Горе главата, изчервявай си се на воля, хич да не ти дреме и си живей живота = )

2.   Ж30:
На І-во място - ТРЯБВА да осъзнаеш, че ти си част от обществото и си равен с всички останали. Не си по-долен от тях, не си по-тъп от тях и т. н., т. е. да се убедиш и утвърдш самочувствието си, да ходиш с гордо вдигната глава, напълно убеден в правата, възможностите и становищата ти. Трудно, но не непостижимо? !
На ІІ-ро място - Това е сложен психологически процес, който трябва да преодолееш. Колкото повече комуникираш с НЕПОЗНАТИ и МАЛКО ПОЗНАТИ, толкова повече се изчервяваш, но се опитваш да се контролираш. Първоначално опитите са напълно отчайващи, но не бива да се отказваш... Идеята е, че трябва да се социализираш с повече различни хора, по различни поводи и т. н. - т. е. тренинг на психиката.
На ІІІ-то място - Образовай се. Обогати речника си. Подобри поведението и отношението си към околните. Не говори като махленски идиот, а се стреми да се докажеш като умен и интелигентен човек. Имай винаги собствено мнение и го отстоявай. Не допускай да те мачкат, командват и т. н.
След МНОГО години, вече ще си оттренирал психиката си и "срамът" (както ти го наричаш), вече ще ти изглежда съвсем далечен и смешен. Ако не "тренираш" (комуникираш), процесът ще се задълбочи и ще изпаднеш в жестоки депресивни състояния, с тежки последици.
УСПЕХ!

3.   На каква дължина е косата ти (питам , защото можеш да я използваш за прикритие) пич, момичетата харесват срамежливи момчета, някак си това ги привлича.

4.   Леле, чак докато си писал си се изчервил. Успокои се бе момче, откъде тоя срам , все пак си момче... ахаха ;)

5.   номер 3 бате аз съм срамежлив пък вече месец от как скъсах с едно момиче не мога да си намеря гадже....