Споделена история от Други

Какво ви предразполага да си излеете мъката пред някого?
Започвам да се чудя.. дали не изглеждам по различен начин отстрани, дали не изглеждам самоуверен, мъж без проблеми.. Толкова много хора ми се доверяват и ми споделят любовните си проблеми. Толкова много информация получавам даже и от хора, с които не сме много близки. Не го разбирам просто. Сякаш всички търсят съвет от мен.

Но как да получиш съвет за любовта от човек, който също го търси.. Приятели много, но се страхувам да споделя с тях моята драма, просто не искам и те да се чувстват така, както аз се чyвствам след като науча за нещастната любов на някой.. Пак казвам не ми пречи да дам съвет на някой или просто да го подкрепя в труден момент, но защо подяволите всички споделят на мен ?! Аз на кого да споделя как се чувствам?!

Опитвам се да не показвам че имам такъв проблем, но...пф тъпо. Кажете ми само какво ви предразполага да си излеете мъката пред някого? Нещо което човека прави ли е? Как изглежда? Кажете ми моля ви, защото не издържам вече с толкова много истории в главата ми. Истории, които ми показват че няма хепи енд в живота и следователно няма да има и в моя случай..

Коментари

1.   Здравей,
Аз съм жена на 40 и също не обичам да споделям проблемите си. Просто защото съм разбрала, че само аз и аз мога да ги реша. Не може някой да ме съветва за мой проблем, но от своя гледна точка и свой мироглед. А относно любовта мисля, че още по-малко ми са нужни съвети. Никой трети не може да знае какво става между двама. Какво говорят устни, погледи и сърце. Според мен няма човек, който например да не усеща, че не е обичан или желан. Има хора, които го отричат и не искат да го приемат.

От мен също много хора търсят подкрепа и аз с готовност им я давам. Може би отстрани изглежда, че при мен всичко се нарежда с лекота.

Понякога искам просто да си кажа всичко на някой близък.
Ей така да си излея душата, но не мога. Като че ли не намирам думи да изразя точно душевността си.
На теб искам да кажа: има хепи енд в живота. И в твоята история хепи енд може да бъде просто началото на нова история. Личи, че си силен характер и съм сигурна, че решението вече е пред теб.

Желая ти щастие!

2.   Определено не зависи от външния вид. Нито от пола - мъжки, женски - все едно...
Всичко опира до човека. Ако аз имам нужда от помощ и познавам теб, виждам те спокоен, готов да помогнеш, сигурна съм, че няма да ме отблъснеш - то тогава при всички положения бих ти споделила, това което ми тежи. А ти няма да споделиш на мен, защото знаеш, че не съм в състояние да ти дам адекватен съвет, и самия факт, че аз самата се нуждая от него - няма да те предразположи да излееш мъката си. Разбираш ли?

Хората споделят на теб, защото ти имат доверие и знаят, че не си способен да им обърнеш гръб. При всички положения ще им помогнеш - независимо по какъв начин - просто си такъв...

А, когато става въпрос за подкрепа, от която се нуждаеш ти е доста трудна да я поискаш от същия човек, на който си я дал. Много по - лесно би било да потърсиш човек като теб, да споделиш на него, той на друг - и така кръга се затваря.

Всеки сам усеща на кога може да се довери. А, когато го направи веднъж и получи това, което е искал - започва да го прави винаги. Ако за теб не представлява проблем да помагаш и подкрепяш хора, попаднали в беда - прави го. Ако всичко това ти дотежава - кажи им го. Сигурна съм, че ще си засегнеш по един или друг начин, но все пак...

При теб, обаче едиствения проблем е, че ти няма на кого да споделиш. Ако почувстваш, че можеш да излееш душата си пред някого, просто го направи. От него зависи, дали ще те посъветва нещо, или ще сметне всичко случилото ти се за незначително...

Трудно се намират хора, на който можеш да споделяш и следователно да очакваш същото и от тях. Доста често, единия помага и оказва съчувствие повече от другия... и така се появят въпроси, като твоя...

Знаеш ли аз съм същата. С мен споделят хора, които едва познавам... и въпреки това им помагам (с каквото мога). Но, когато става въпрос за моята тревога, аз няма на кого да я споделя - затова не го правя. До такава степен съм свикнала да помагам, че мога да правя същото и със себе си. Защо да питам някой как да постъпя, след като аз знам отговора? Няма смисъл...

Сигурна съм, че си помагал на хора, с твоите проблеми. Помогнал си на тях, помогни и на себе си... Не е нужно винаги, когато имаш нужда от помощ, да я търсиш при някого...
SFA

3.   При всеки човек е различно, понякога предразполага това, че сте близки, това че има подобен проблем на твоя и просто може да ти е полезен, а понякога не търсиш съвет, а просто някой който да те изслуша, за да ти олекне. До колкото мога да съдя по твоята история, явно хората идват при теб, защото си добър слушател и определено не смятат, че нямаш проблеми, защото в противен случай не биха очаквали, че ще има какво да им кажеш. Човек може да влезе в положение, само ако е преживял нещо близко на твоя проблем. Това поне емоето мнение написано по накратко :)

5.   Здравей, аз съм жена на 32г. преди време един случай ме срешна с мъж малко по- голям от мен. Савмесната ни дейност щеше да продължи не повече от 2 месеца. За кратко време аз много се превързах към него, той бвше смел,решителен, самоуверен в себе си ,но същевременно много чувствителен и раним-неща които мн. добре ги прекриваше. Беше внимателен, изслушваше ме и ме подкрепяше. Аз като че ли и малко се влиубих в него, но не му го показах-семейна съм и не си падам по извънбрачни вреъзки. Периех го за приятел и започнах отначало някакси спонтанно да си изливам душата пред него, усетих че така ми олеква и ден слсд ден аз вече нямах тайни от него.Разказвах му болките които моя мъж ми причиняваше с годините и получила неговата морална подкрепа и разбиране аз се чувствах някак си по-леко. Но аз си знаех че скоро нашата съвмесна дейност ще свърши и аз може би повече няма да му видя очите.Ето тези неща ме мотивираха да избера него

8.   Здравей, аз съм жена на 32г. преди време един случай ме срешна с мъж малко по- голям от мен. Савмесната ни дейност щеше да продължи не повече от 2 месеца. За кратко време аз много се превързах към него, той бвше смел,решителен, самоуверен в себе си ,но същевременно много чувствителен и раним-неща които мн. добре ги прекриваше. Беше внимателен , изслушваше ме и ме подкрепяше. Аз като че ли и малко се влиубих в него , но не му го показах-семейна съм и не си падам по извънбрачни вреъзки. Периех го за приятел и започнах отначало някакси спонтанно да си изливам душата пред него, усетих че така ми олеква и ден слсд ден аз вече нямах тайни от него.Разказвах му болките които моя мъж ми причиняваше с годините и получила неговата морална подкрепа и разбиране аз се чувствах някак си по-леко. Но аз си знаех че скоро нашата съвмесна дейност ще свърши и аз може би повече няма да му видя очите.Ето тези неща ме мотивираха да избера него

9.   Здравей! Аз съм на 24г. момиче. Честно казано и аз съм в твоето положение. Всички ми споделят проблемите си. Не ме натоварват, защото те са си техни. Аз мога да съчувствам и да дам съвет, надявам се, че им помагам, дори и само с това, че винаги ги изслушвам. Но и аз съм като теб. Няма с кого да споделя. Този сайт чета от много, много време. Пиша коментари, но така и не съм публикувала тема. Имам си проблеми, но мисля, че сама бих ги разрешила много по-добре. Та и аз не знам какво да ти отговоря, защото съм като теб :)
Поздрави!

10.   Здравей! А какво ще кажеш за психолог? Аз съм на 30 години и до миналата година не бях си помислила да ходя, но имах семейни проблеми и един познат ми препоръча психолог. С мен също хората споделят,но аз съм много затворен човек по отношение на личния си живот.Като се замисля няма човек, с когото да мога да споделя.Преди бях много близка със сестра ми, но сега спрях да споделям с нея,защото се страхувах,че ще каже или на съпруга си или на майка ни. ( и то не неоснователно)Какво облекчение изпитва човек да може да сподели какво му тежи, без някой да му дава съвети. А изричайки всичко наглас проблемите сякаш сами си намират решение. Освобождаваш се от отрицателните емоции, без да натоварваш с твоите проблеми приятели или роднини и излизаш някак пречистен. Вярно,че все пак трябва да случиш на човек, не с всеки можеш да споделиш било той и психолог.

11.   #10 Незнам, мисля че психолога е прекалено. Единствения ми проблем в момента е че съм загубил смисъла за живот и се съмнявам, че някакъв си психолог би могъл да ми го върне.

#2 Да, помагал съм на хора с подобни проблеми като моите, просто им казвах зарежи я(зарежи го)..не е за теб, не те заслужава. Да, но любовта е сляпа и там където тоя съвет е помогнал значе не е било любов, а просто влечение..

12.   Не знам всички които се "жалват", че се явяват кошче за отпадъците на другите благодарност ли чакат или медал. Няма да получат нищо.

Много ме подразни тази история честно ви казвам. В крайна сметка ако някой е мълчалив и не споделя и хората искат да установят контакт започват да си мислят всякакви глупави теми за разговор. Други хора са просто както ги наричат "енергийни вампири" и си изливат всичко, което им дойде на акъла.

Ако човека това толкова го дразни, да каже - разбирам те, но просто не знам как да ти помогна. Няма да залъгва нито себе си, нито другите.