Споделена история от Други

Преди постоянно обвинявах хората около мен за нещастията, които ми се случват.
В последно време единственото, което правя е да мисля. Мисля за мен, за хората около мен и за нещата, които ме правят нещастна, но не се сещам за нито едно което ме прави истински щастлива. Имам чувството, че от известно време просто съществувам, но не живея.

Преди постоянно обвинявах хората около мен за нещастията, които ми се случват. Сега си давам сметка, че единствено и само аз съм причината за тази апатия в която се намирам. Дори не знам защо го пиша може би защото търся някой който се чувства като мен.

Искам да променя нещата, да ги взема в собствените си ръце, но наистина не знам как. Преди месец ме зарязаха без логично обяснение ей така изведнъж. Всичко ми остана наполовина и не мога да го преглътна.

Исках да го накажа, да си отмъстя, но разбрах че нямам тази сила над него. Реших да се взема в ръце и да забравя за случилото се. Всяка вечер си лягам с мисълта, че е минал още един ден. Ден, в който не се е случило нищо, ден като всички други. Търся истинската любов от както се знам, но не я намирам. Мисля си, че не я заслужавам и че не съм изстрадала достатъчно.

Постоянно съм в очакване да се случи нещо лошо, още едно изпитание след което може би ще се случи чудото. На 21 съм, но като погледна назад нямам нищо с което да се гордея. Имам прекрасно семейство и съм благодарна за това. Имам и приятели, на които мога да разчитам понякога, но това не ми стига. Знам, че е егоистично, но човек винаги иска повече. Съжалявам за комплексарската тема и за времето, което сте изгубили в четене на моите глупости.

Коментари

1.   Аз се чувствам по абсолютно същия начин...
И аз с времето разбрах, че никой освен мен няма вина за положението, в което се намирам...
Това безразличие към всичко и всички е едно ужасно състояние....
Нужно е да се обградиш с позитивни и ведри хора, който ще те накарат да се чувстваш пълноценен човек, а не да ти напомнят и натякват, че си нищо...

2.   На 21 си прекалено млада, за да искаш нещо повече от добро семейство и приятели. Начините да си възвърнеш настроението и желанието за живот е да живееш пълноценно.
Колкото и странно да цвучи, ако спортуваш два пъти седмично това ще ти повдигне много настроението и тонуса. След 30 минути тичина аз просто се чувствам като преродена, пълна с енергия и желание за работа. Запиши се на някакъв курс по нещо, което те влече - хеч ще си запълниш времето, хем ще се срещнеш с нови хора. Когато приятелите ти те канят да излезеш с тях някъде, примерно на заведение, дори и да ти е все тая и да не ти се излиза, се накарай да излезеш.
Когато ти се почувстваш жизнена и самоуверена и правилният човек ще дойде.
Ана

3.   Колко време беше с момчето с което сте се разделили? може това е да причината да си лчгаш с мисълта че е минал още един ден....
С мен се случи същото, само, че аз бчх иницяторката на раздялата ни, а заспивам съ същата тази мисъл като теб... просто защото ми липсва

4.   В живота ни има два вида хора: едните идват в живота ни като уроци, другите като вдъхновения.
Ти си получила своя урок, сега приеми че може да си щастлива, позволи си и вдъхновението ще те сполети когато най-малко очакваш.
Аз имах тежък поберитет, но сега съм на 21. Намерих своя мир преди около 3 и от 2 години съм със своето вдъхновение, и знам че то ще е с мен завинаги, както и аз с него!

:)
1 добра дума изтрива 2 лоши. Започни с добри думи и мисли!

5.   Разбирам те.
Бил съм така и може би в момента се чувствам така, но съвсем наскоро осъзнах същото като теб, че аз съм си виновен.
Единствената опция е да се опиташ да се изправиш и да продължиш, като правиш неща, които те радват

6.   Ще се изненадаш колко много хора чувстват празнота като твоята. Но на някои не им личи. Но това е живота, всеки един от нас трябва да премине през тези самозаблуди на собствения си мозък. Избягвай мисленето, реши какво искаш да правиш и не го мисли много, много. Понякога и аз като започна да мисля за проблемите, и за нещата които нямам, изпадам в подобни състояния. Измъкването е трудно но не и невъзможно. Просто приеми, че наистина не е толкова страшно, просто мозъка ти го преувеличава доста. Може да постигнеш много, стига само да кажеш "не" на тези състояния. И запомни те са илюзия и ще съществуват докъто спрат да те плашат, и спреш да вярваш в тях.
Успех :)

7.   Явно доста хора минават през подобни състояния. Аз също съм на 21 и се намирам в сходно на твоето положение. Нямам интерес към нищо, обзела ме е някаква тотална апатия. Уча задочно, работя, имам приятел, но в същото време се чувствам неудовлетворена. Нямам настроение за нищо, нито за излизане, нито пък желание да комуникирам с хора. Осъзнавам, че проблемът е в моя телевизор и че сама трябва да си помогна и да се взема в ръце.

8.   На някой хора нещата лесно им се получават,на други и сила да полагат пак не им се получават.Едни живеят по-спокойно и съдбата ги гали.А други има цял живот лоши неща им се случват.И то не е заради хората,а съдбата и драснатото там някъде.Има хора,цял живот страдат и все несполуки ги сполетяват.Общо взето труден живот.Има хора,на които животът им върви с лекота и щастие и от време навреме нещо по-лошо.Тези хора са галеници на съдбата.А други плащат не заслужено чужди грешки явно.

9.   Всеки плаща своите грешки като се преражда, никой не изплаща чужди грехове, ако не ни върви, значи в предишен живот сме прегрешили и сега си плащаме за това.

10.   Защо не започнеш да практикуваш Тай Чи и ще видиш как това ще те измъкне от апатията. Ще имаш повече енергия и ще постигнеш много повече във всяка една част от живота си. При мен това работи добре и от както съм започнала, се чувствм много по-щастлива. Успех!