Споделена история от Други

Луната
Винаги ми е била интересна Луната. Някак си мистична, романтична, тайнствена, красива, дори и малко демонична!
Преди следях фазите на луната.
Когато имаше полумесец, се вглеждах и виждах неосветената част от луната.
Обичам да наблюдавам пълнолунието и да си представям, че мога да го стигна с ръка. Невероятно красиво е!
Не знам защо, но винаги ми е била интересна тази Луна. Само едната й страна е осветена и сякаш на другата има нещо, което просто Вселената не иска да видим.
Обичам, когато се разхождам вечер покрай езерото, да гледам лунната пътека, която образува отръжението във водата. Красиво е! Или когато съм на море, вечер на плажа да плувам под лунните лъчи и под звездите.
Разбира се не съм Нийл Армстронг и няма да стъпя на лунната повърхност, нито пък си представям, че живея там като в приказките, просто винаги съм обичала да я гледам как грее, как облаците преминават през нея и я обгръщат и как звездите се разпиляват около нея!
Не съм върколак, нито русалка, но знам, че Луната оказва някакво въздействие на Земята и на хората и има общо с някои зодии.
И просто е... красива!

Коментари

1.   Да луната влияе на настроенията , особено ако си рак или скорпион.

2.   Да, скорпион съм.

3.   И на мен много ми харесва как осветява облаците нощем. Като облечени с призрачен воал са. Харесват ми и сенките, които се получават от лунната светлина. Едни такива приятни и спокойни са.

Живях в малко селище с чисто небе. Като малък обичах да се качвам на покрива късно вечер, да лягам по гръб и да гледам небето. Топла лятна нощ. Гледам нагоре и слушам песните на щурците. Сто милиона звезди греят над мен. Сто милиона слънца, пръснати като песъчинки по целия небосвод. Млечният път опасва от край до край небето. От време на време - падаща звезда.

В такива моменти на спокойствие, когато гледам с благоговение и възхищение красотата на Вселената, аз усещам, че съм част от това и се чувствам свободен и щастлив.

4.   Ех тази луна!

5.   Аз съм рак, напълно споделям всичко, което сте писали!! :))

6.   Луната е една от планетите на рака.

7.   Ето един човек, който умее да се радва на простичките неща в живота... евала!!