Споделена история от Други

Кои са истински приятели?
Здравейте! Как можем да разберем кои всъщност са нашите истински приятели! Имам приятелки, споделям всичко, но от време на време се разочаровам от тях, пренебрегват ме! Искам да знам как мога да разбера на кого мога да имам доверие и да разбера, че никога няма да ме предаде.. просто вече не знам какво да правя! Моля споделете вашите мнения! С какви действия можем да разберем на кого можем да разчитаме и да ни бъде истински приятел, което в днешно време е минимално.. Благодаря!

Коментари

1.   Този, който не ти гледа финансовите възможности, не те подтиска, не те унижава когато имаш трудности, не те прави на маймуна, защото иска да се хареса на други паляци около него.. Много мога да изброявам, но ще засегна някой. Истинският приятел проявява разбиране, критикува когато се тревожи за теб, а когато чуеш да казва, че сама трябва да се оправяш в живота, че никой не е нужно да ти помага, той е способен да предаде в бъдеще. Лицемери колко щеш

2.   Единственият човек, който няма да те предаде и на когото можеш да вярваш безрезервно, е майка ти. :)

3.   Истинския приятел би пожертвал дори себе си, да не говорим свободното си време, за приятеля си. Има една много хубава поговорка "приятел в нужда се познава". Всеки ти е "приятел" когато си добре(материално, власт, успехи), но колко са когато паднеш на дъното? Оттам изхождай кой ти е истински приятел.
Подкрепям №1.

4.   Истинското приятелство оцелява през годините, за това сега не можеш да видиш кои са истинските ти приятели. И аз съм пренебрегвала приятелките ми, както и те мен, но всеки ги има тези моменти, стига тогава когато ти е най-тежко те да са до теб. Истинският приятел ще ти даде подкрепа дори и да си на другия край на света, истинския приятел винаги би те разбрал и винаги ще ти каже истината колкото и болезнена да е. Благодаря, че аз имам такива приятели и винаги съм разчитала повече на тях отколкото на всеки друг. А това за майката не мога да се съглася, не всеки човек чувства майка си като приятел, за мен в най-трудния период пубертета майка ми беше враг номер 1 :). Но за щастие сега отношенията ни са приятелски. Приятелството трябва да се заслужи и докаже, то не идва току така. Няма как да знаеш предварително. Ще се опариш, но накрая ще ги пресееш/

5.   Приятели са ти тези с които освен, че ти е приятно и те обичат и те подкрепят. Дават ти съвети когато им поискаш, не те критикуват, а ти показват грешките и пазят тайните ти.

6.   За 26-те си години, за съжаление доста пъти съм се разочаровала от ''приятелки'' и да си призная честно, вече не вярвам в т. нар. женско приятелство. Майка ми има 3 приятелки, с които се познават от ученическите си години, близки са страшно много и трите, а вече са по на близо 60 години :) Като ги видя заедно, забравям, че думи като ''злоба'', ''завист'', ''лицемерие'', ''предателство'' и т. н. съществуват.
Истинските приятели трябва да са безкрайно отдадени в приятелството. Всеотдайни към приятелите си, хора без задни мисли, открити, такива, на които доказано може да се довериш. Естествено, за да се получи едно стойностно приятелство ти също трябва да си това, което изброих. За жалост, хората които си струват днес се срещат изключително рядко.

7.   ... определение за истински приятел всеки може да даде, трудно се дават примери... според мен приятелството е като любовта;силно и емоционално, но също се изчерпва... с възрастта приятелите намаляват и остават в миналото.... не случайно само за 2 коментар е гласувано, защото е така.. ЗАРА

8.   Според мен, приятел е този, който е готов да бъде с теб, когато имаш нужда, независимо каква е тя, и да ти подари от собственото си време, независимо дали искаш да го приемеш. Съди по себе си, както ти се отнасяш към приятелките ти, че искаш и към теб така да се отнасят. Друг е въпроса дали тя те иска за приятелка, или не. Обикновено, при мен е така, разпознавам хората още в началото, когато разбера, че имам насреща си стойностен човек, говоря за характер и държание, интелигентност. Това са качества, които ми правят веднага впечатление, подбирам си приятелките така, защото с такива, мога да имам общи теми на разговор и интереси. След това, забелязвам, дали е добър човек и дали в даден момент, би ме подкрепил, или кротко би се скатавал от страх, или за да не се компрометира лично. Ако, е готов да се застъпи, да бъде заедно с мен в такъв момент, значи ми е приятел. Разбира се това е взаимно, не може само едната да го прави, а другата не.

10.   Този , който ти подаде ръка.

11.   Българите си имаме много хубава поговорка "приятел в нужда се познава", англичаните също я имат. Тя казва всичко. Доскоро лично аз не се бях замислял по въпроса за истинските приятели, просто вярвах, че имам такива. Случи се така обаче, че двама от тях, които смятах може би за най-близки, и с които буквално израснахме заедно, без абсолютно никаква причина спряха да контактуват с мен. С единия дори живеем на една и съща улица, на 30-тина метра един от друг! Винаги е имало използвачи около мен, но и винаги съм смятал, че мога да преценявам на кого мога да разчитам и на кого не. Е, в тези два случая явно доста дълго време съм грешал. Не съжалявам, че така се получи. Макар и късно, се радвам, че подобни хора вече не са покрай мен. Просто ми е странно как толкова време можеш да бъдеш приятел с някой и то много добър, и от утре да решиш, че повече нямаш нищо общо с него.

12.   Истински са тези приятели, които са до теб в трудни моменти и които не искат нищо в замяна. Иначе приятели за маса има много, но те са от ден до пладне и обикновено се разбягват, когато ползата свърши. Преди няколко години и аз се опарих от един такъв, който твърдеше на всеослушание колко добър приятел съм му бил.

13.   Истинските хора до теб са тези, които няма да си тръгнат НИКОГА! :)

PLEIADIAN

14.   Добре може и да е така но ако ти имаш истенски приятел и бил ли убил за него били му помогнал защото вие можете да се чуствате супер, добре, идиално ами той как се чуства вие сте доволни че имате истенски приятели но най много за него мислете какво му има, как е, как са чуства, дали някога сте и казвали че ги обичате аз в тоя живот съм имам предатели нямал съм истенски приятели през живота какви неща са ми ставали но седят в мене на никой не съм каЗвал какво ми има искам само да са всички живи и здрави, а да имаш поне един истенски приятел това е се едно имаш всичко аз съм на 14 годишен момче от русе, , и още едно и като намериш някой приятел в фб в, нета, игри. , и се даржи със вас супер и след време си каЗвате ”той ми е истенски приятел и си решава да казва всичко какво става къде учи и другу неща това не е Приятелство а общи.. Интереси и може да се прави на друг човек какво ли още не, не е хубаво да търсите приятели аз съм го приминавал това и станаха хипер зле нещата дълга история и без това пиша от тела ми. Ако някой иска нещо или съвети каквото да е ще ви помогна и дори да не ва поЗнавам

15.   Приятел... Тази дума означава човек, който държи на теб, казва ти винаги истината, подкрепя те, помага ти, обича те (най-важното).
На този свят приятел почти няма. Ако познаваш много хора това не означава, че всички са ти приятели. Само макс 3-4 човека ще те искат в живота си. Познай предателите по тези признаци: идват при теб, когато им скимни, лъжат те, фукат се, говорят зад гърба ти, лицемерство...

16.   Този, който ти е приятел е до теб винаги, когато имаш нужда, подкрепя те, не те унижава пред другите, обича те, харисва те такъв какъвто си, никога не говори зад гърба ти и не ти се подиграва, винаги се интересува как се чувстваш и винаги се старае да ти бъде полезен, винаги ти споделя, котато има проблем за да му помогнеш, защото знае, че може да ти има доверие, той винаги е готов да плаче заедно със теб, никога не пуска ръката ти когато страдаш той те закриля и обича, винаги те уважава.

17.   Не с всеки можеш да бъдеш приятел но ако имаш приятели, с които каквото и да си кажете дори и най-лошото след 5 минути сте пак заедно, значи сте истински приятели...! Приятел с който можеш да си кажеш всичко и да не те е страх как ще реагира и да си на 100% сигурен, че не би те критикувал или унижил заради нещо което не е удобрил или не му е по интереса, защото истинският приятел почти винаги би пренабрегнал собствения си интерес заради вашия.....! Моят съвет е да бъдете в добри отношения с всички, само вие да си знаете кой ви е истински приятел и да бъдете широко усмихнати за всеки, защото някой уникални хора които имате, и си нямате на идея колко близо са до вас заслужават широката ви усмивка! Не разкривайте чувствата си сами а оставете душата ви да го направи по красив начин ❤