Споделена история от Други

Мерилин Менсън?
Мерилин Менсън. Какво си мислите като чуете това име? За много хора мистър Менсън е олицетворение на злото, на Сатаната. Много хора го ненавиждат, мразят го, защото е различен. За много хора той е причина за масови убийства, самоубийства, самонараняване, дъбока депресия, богохулство и много др. Където и да отиде той всява смут. Държи се провокаривно. Дори симулира секс с мъж по време на живо изпълнение, докато родителите му са в публиката (това е било отдавна, но все пак). Да, това е Мерилин Менсън. Но както името му си има две страни (Мерилин - добрата страна, взето от Мерилин Монро и Менсън - лошата страна, взета от серийния убиец Чарлз Менсън), така има и една друга група хора, които го виждат по различен начин - феновете му. А те никак не са малко. За тях той е идол, модел за подръжание, дори Бог. Аз съм от втората група хора. За мен Мерилин Менсън учи на това да не се страхуваш да бъдеш различен, да правиш точно това което искаш и да се държиш точно така както искаш.

Никой не може да отрече, дори най-големите хейтъри, че той е велик. По света няма, не е имало и няма да има някой дори подобен на него. Той е невероятен творец, извратеността и странността му го правят още по голям такъв. Докато за останалите той е извратен психично болен надрусан изрод, за мен той е нещо уникално, един талант, талант да правиш изкуство изкарвайки наяве най-тъмните кошмари, най-мрачната страна на хората и света като цяло. Е, вие какво мислите за него? Иска ми се да разбера мнението и на други хора!

Коментари

1.   Какъв беше смисълът на това? И не е вярно това за сатанинството и тем подобните глупости, а за самоубийствата - май се бъркаш с Кобейн от НИРВАНА..

2.   Ами, какво да ти кажа... За мен не е нищо особено. Поредната ексцентрична шоу-звезда. И дотам:) Нито го боготворя, нито го сатанизирам.

B. M.

3.   "За много хора мистър Менсън е олицетворение на злото, на Сатаната." - глупости на търкалета! Страхотен шоумен и музикант е!
А за "многото хора", които не могат да различат творческия образ от реалността може само да ни е жал...

4.   Мерилин Менсън е наистина леко лудичък... но това не ми пречи да го харесвам :) Музиката му е страхотна, макар да не съм голям фен. Харесва ми това, че е различен от другите. Това което виждаме е просто сценичен образ, той играе роля. Истинския Мерилин Менсън е далеч по-различен от този на сцената. Освен това са добри приятели с Джони Деп в истинския живот. Ако си забелязала, Джони Деп също изпраща същото послание чрез ролите си - че няма лошо да си различен, като играе екстрентични, смахнати, честни и в същото време добри герои, които много хора харесват :)

Мерилин Менсън е велик!

5.   Олицетворение на простотията, а интекта е като на радиатор с малко ребра.

6.   Виж какво, с риск да те нараня (очевидно си му фен) - не ме грабва особено. Изцяло съм съгласен с втория коментар - много точно и премерено изказване.

За сатанизирането му - не е първата "жертва на заклеймяване" в историята на рок музиката. Блек Сабат, Алис Купър, Моторхед, У. А. С. П., Венъм и много други преди него имаха подобна репутация. И изкараха големи дивиденти от нея - провокацията продава.
За Менсън в чисто музикален аспект - за мен не блести с вокални способности. Няма диапазон. За останалото (клипове, визия, грим, фабула) се грижат други хора. От чисто музикантска гледна точка е по-скоро посредствен.
За Менсън като творец: талант - да; гений - не. Пак казвам, нещата които прави не са чак до там нови, усеща се известно копиране и "крадване" на похвати оттук-оттам. Плюс това творецът не се познава по скандалността си, познава се по експресията. В историята на рока има поне 40-50 имена с по-големи творчески способности от него. Има и гении, до които Менсън никога не би могъл да се доближи. Лед Цепелин и Пинк Флойд (примерно) са две дивизии пред него като принос, самобитност, идеи и новаторство. Съжалявам за констатацията, но слушам рок от малък сополанко, а сега съм на 32, така че можеш да си представиш колко много и различни работи съм прослушал. Твърдя, че мога да сравнявам.
Ами поиска мнение от "други хора", ето моето - добро сценично присъствие, нюх за провокативност и пищност, явление в шоу-бизнеса. Добър, но в никакъв случай "велик", "легенда" или подобно.

7.   Еее супер :) радвам се да срещна още един фен на Менсън ^_^ той е велик творец

8.   Виж, на 15 съм. Не съм фен на господин Менсън, както го наричаш, но съм фен на някой който оплюват три пъти повече от него.... А именно Джъстин Бийбър. Всъщност съм Билийбър(верен фен на Бийбър) и знам, че е доста неприятно, когато някой оплюва идолът ти. Но знаеш ли какво? Ти си преценяваш каква музика да слушаш, какви дрехи да носиш и т. н Идеята ми е да не се ръководиш от чуждото мнение. То е без значение.
~~True Belieber~~

9.   До 1. - първо се информирай, после пиши. Най-известния случай - две момчета, носещи тениски на Менсън убиват няколко хора и след това се самоубиват. И това за сатанинството не съм си го измислила, много хора, от тези които не го харесват, го определят като сатанист. Доста неща съм гледала за него.
До 3. - Споделям мнението ти и се дразня на тези хора, но факт е че ги има и са доста.
До 2. и 6. - Благодаря за искреността. Номер 6, за мен той е велик и е легенда, но не само той, останалите групи които си дал за пример също са велики за мен, особено Пинк Флойд. Но за мен Менсън си остава уникален, просто лично мнение Отново благодаря, че сподели своето. :)

От Авторката.

10.   Единственият човек, който ми е бил идол е Антъни Кийдис от Ред Хот Чили Пепърс.

11.   Още не мога да забравя ужаса, който изпитах една сутрин, влизайки в стаята на дъщеря ми, за да я събудя за училище. Стаята беше усъмнала с плакати на въпросния... Все едно влизаш в ада.

12.   Темата ме заинтригува и реших да драсна едно коментарче. Попринцип единствената песен, която съм слушала на Менсън е Tainted Love, която не е никак лоша, хареса ми. Относно това за сатанизма и другите подобни реших да се информирам преди да пиша нещо. Честно казано в Уикипедия пише, че като малък е учил в християнско училище, но е бил отвратен от лицемерието там, той вижда една религия, която проповядва повече страх, отколкото добродетели. Може би на това се дължи репутацията му на Сатанист. В повечето случаи трагични събития от детството остават белег за цял живот, така че..
Какво мога да кажа за него ли? Ако трябва да бъда честна в него има някакъв необикновен магнетизъм, абе има нещо яко в него. Но в никакъв случай не мога да се нарека фен. Не го мразя, просто няма защо. Изглежда доста интересна личност..

13.   Аз като номер 10 съм фенка на Антъни Кийдис... само RHCP

14.   Аз като номер 10 съм фенка на Антъни Кийдис...

15.   Всъщност Мерилин Менсън е група. Харесва ми музиката, дори ходих на концерта им в България.

16.   Луд гений, но ГЕНИЙ!

17.   Тоя Менсън ли е, какъв ли е, заслужава да изгние в ловешкия затвор. Ще ми се прави той на маймуна по сцените. Ми и такива простаци има дето го харесват. Бил различен, правел това което си иска. Ми то ако всеки почне да прави каквото си иска къде ще му излезе края. То за това сме на тоя хал. Засрамете се. Слушайте стойностна музика бе хора. Какво му харесвате на тоя психопат. Секс правил с мъж, майка му била в публиката. Какво си е казала горката женица " боже ако съм знаела какво ще се пръкне хич да не съм го раждала" То такъв *зрод от майка си като няма срам какъв пример да вземам от него. Пък и идол ще ми става.

18.   В крайна сметка всички правим секс, дори и майка ни да не ни гледа. Преди няколко години слушах поп и разни "рапърчета". От година започнах да слушам метъл, хард рок и рок. Започнах от Мерилин Менсън. Той ме накара да се влюбя в него. Има разлика между това да бъдеш различен и да не се страхуваш да бъдеш такъв (а не да си в стадото с овцете) и да правиш каквото си поискаш. Песните му много пъти са ме успокоявали, разплаквали, развеселявали, карали са ме да танцувам докато се прибирам от училище (на улицата). Знам на изуст тонове негови цитати. Един от които е верен до болка: If you want to find out who your real friends are, sink the ship. The first ones to jump aren’t your friends.
Не знам какво повече мога да кажа за него. Определено никога няма да се роди някой, подобен на него. Менсън за мен е повече от бог дори. (атеист съм)

~ kotta, 14 years old.

19.   Аз също слушам ММ от малка, мн голяма негова фенка съм, което, обаче, никога не е било повод за мен да му подражавам или да приемам поведението му като цяло - просто мн харесвам музиката му и никой не може да отрече, че тя е качествена!!! Той е много интелигентен чоек... , човек на изкуството, смисълът на действията му е много дълбок, повлиян от непримиримостта му към нещата, в които ни карат да вярваме по политически причини и интереси (религиите), заради което и творчестото му се основава на гротеската и в текстовете му, и във визията му, и в поведението му. ММ за себе си е изградил идеология, която следва и зад която стои. Друг е въпросът, че с поведението си е надхвърлил границата на нормалното, цялостният му образ изцяло се разминава с обществените стереотипи! Просто късметът 90-те е бил с него, като се е намерил кой да го продуцира и лансира, а и наркотиците са си оказали мноооого силно влияние...
В никакъв случай не мога да кажа, че името му може да стои редом с имена като това на Алис Купър, Лед Цепелин или Пинк Флойд, заради които рок музиката е претърпяла такава градация и които наистина са легенди, именно заради неговото поведение, но в същото време той ще си остане в сърцата на верните си фениве ВИНАГИ и ще остави доста голям отпечатък след себе си...!
Слушайте си го, харесвайте си го, но в никакъв случай не му подражавайте и без наркотици!!! :)

20.   Мен по едно време ме привличаше сексуално...

21.   Като видях темата, просто нямаше как да не се включа. Аз лично съм изслушал огромно количество музикални произведения преди предпочитанията ми да се оформят напълно и с ръка на сърцето мога да кажа, че Мерилин Менсън е абсолютният номер едно за мен. Не само като певец, но като артист като цяло, слушал съм всичките му песни, гледал съм филмите с негово участие, чел съм книгата му, запознат съм с творчеството му под формата на изобразително изкуство и т. н. Мога само да кажа: Мерилин Менсън е по-голям от Дявола. (Което той сам е казвал в едно интервю).

Момче на 18

22.   Дали щяхме да сме го чували, ако не беше цялата тази лоша слава около него, ей така, само заради таланта му?

23.   В отговор до номер 22, мога да кажа, че в интерес на истината, аз слушах ММ, много преди да разбера за тази така наречена "лоша слава". Първата негова песен, която чух беше The Nobodies и се намираше на някакъв пиратски диск, който изобщо не знам от къде имах. Ужасно ми хареса, и си свалих дискография, когато вече наистина се запалих, и го проверих, в началото бях малко шокиран от визията му, но сега не мога да си представя да изглежда по друг начин. Купих си всичко издавано някога от бандата (защото истинският фен, купува музиката за да подпомага това, което обича). Разбира се в моят случай не и преди да я чуе на черно :D

29.   Менсън с операции се е направил по-грозен :))) за да е различен от перфектните човечета които произвеждат ''музика'' той показва това което иска да покаже ^^ Според мен е чудесен изпълнител!!!

31.   До номер 1 какво общо има Кърт Кобейн от Нирвана с тази тема??? Аз лично съм огромен фен и моля те като не си запознат НЕ коментирай нищо свързано с Нирвана! :) А по темата, не съм слушала песни на Мерилин Менсън и не мога да коментирам какъв е и какво е направил просто коментара на номер 1 доста ме подразни и за това реших да пиша. :) Приятен ден/нощ :)