Споделена история от Други

Комплиментите към жена
Какви комплименти харесват жените? Кои думи могат да накарат една жена да се почувства единствената? Възможно ли е дамите да се отегчават от постоянното използване на красиви слова, и вниманието да им идва в повече (от страна на гаджетата им)?

Коментари

1.   .... приятно е да ти направят комплимент... спор няма.... и естествено, че отегчава ако е постоянно от един и същи мъж.. като поведение на мъж това ми се струва някак лигаво и несериозно... дори израза''красиви слова'' няма как да е използван от мъж мой тип... не сме в ренесанса все пак.... ;)... всъщност този който ми е слабост не ми е направил нито един... и още ми допада май точно заради това... така че по -умерено с ''романтичните слова''... ЗАРА

2.   Не обичам комплиментите. Предпочитам един мъж с поведението си да ми покаже, че ме харесва, отколкото да ми говори празни приказки.

3.   "Искаш ли да те чепря нещо? "

4.   Една жена би харесала и одобрила комплимент от Нейния мъж най-вече. Както горе са казали това не трябва да е толкова често, защото става досадно. По отношение на това какъв да бъде комплимента - според мен всяка жена е индивидуална, но на всяка ще се хареса комплимент относно някоя част от тялото й или черта от характера, които самата тя не харесва. Ако знаеш какво тя не харесва в себе си, то това е най-правилното "нещо за хвалби", това определено ще й вдигне самочувствието, а от там и ще оцени комплимента ти. Катрин

5.   Принципно всяка жена обича кмоплиментите, но да не са употреявани твърде често, че звучат като заучени фрази. Естествено бих се зарадвала, ако ще излизаме с приятели един път ми каже: "Днеска много добре изглеждаш" или "В тази рокля изглеждаш добре" - нещо такова. Определено не си падам по стихотверения или изказвания от тип какви хубави очи имаш или какви нежни ръце имаш... Но бих се зарадвала на един спонтанен комплимен, когато видя, че наистина мисли това, което казва, а не ей така просто... за свалката или за да е казан...
Ана

6.   Има един комплимент, който няма как да не подейства- "Толкова си отслабнала" и си готов.

7.   Аз съм мъж и ще ти кажа на базата на опита, който имам. Преди си мислех, че е най-важно какво казваш и затова много внимателно подбирах думите си. Стараех се да бъда учтив, да правя комплименти умерено, да казвам точните неща в точния момент - уви нямах успех, даже никакъв. Не знаех къде бъркам, но след време разбрах. Аз не съм бъркал никъде, просто не съм избрал правилния подход.
Не е важно какво правиш, а как го правиш. Думите сами по себе си нямат голямо значение. Едно и също нещо казано от 10 човека звучи по 10 различни начина. Затова аз те съветвам да наблегнеш на начина, по който правиш нещата и на невербалната комуникация (стойка, излъчване, интонация, поглед и т. н. ). Бъди умерен - не прекалявай, с комплиментите, но ги използвай! Опитай се да развиеш усет за ситуация - изчаквай подходящ момент и го използвай.

8.   Мразя мъжете тип "поети" когато са влюбени! Говорят само за красивите очи, лунната светлина, сияещата женска усмивка, която заслепява изгряващото слънце! :@ :@ :@ Мразя всичко това! Няма лошо да кажеш на едно момиче, че е красиво, привлекателно! Но го казвайте в точния момент. И не го повтаряйте постоянно! Банално е! Същото нещо е и със "Обичам те. " Предпочитам това изречение да го видя и усетя. Да ми го покаже! Да го изрече 10 пъти - в най-важните, най-трудните и в най-романтични моменти от съвместния ни живот.

9.   Аз съм съгласна с номер 7.
Жените са интуитивни същества, те знаят какво си мислиш. Най-добре им казвай истината.
Комплиментите са чудесно средство за показване на обич и внимание, когато са на място. Когато не са, кънти на кухо и дразни.

Габи

10.   Aйде поне си мъж и си на грешен път ще ти помогна. Виж в гугъла какво е pick up project. Аз ако бях разбрал по рано за това живота ми щеше да се развие друго яче!

11.   Поглеждашя в циците и казваш :

- Готини вьзглавнички... мое ли си легна на тях довечера?

Хем комплимент хем закачка, ако е пекана ще и привлечеш вниманието, ако е спекана кифла ще ти каже простак или нещо такова.

ПС:Не нося отговорност за последствията, ако момичето си има приятел или е женена и оня ти отвори главата като компот :)